Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van bent a házban...

Akinek van bent a házban kutyája tapasztalt már olyat hogy ha mondjuk a konyhában húst süt, vagy sült krumplit, sült szalonnát akkor a kutyája fél? Nekem van egy yorkim aki szabályosan menekül ha ilyet sütök.

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 17:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is két lépés távolságot tart asütőtől, ha sütök-főzök.

De, én tudom, hogy azért, mert a kis bamba, amikor csülköt sütöttem, és vettem volna ki a sütőből,rájöttem, hogy nincs a konyhában konyharuha, beszaladtam a szobába, és nyitva hagytam a sütőajtót, gondolán hogy csak fél percig leszek oda, mi történhet.

Na,hát az a fél perc elég volt arra, hogy az idióta kutyám belekukkantson a sütőbe, hogy mi sül éppen, és, pont láttam az egészet, A hús robbant egyet, a kutya arcára ment egy kevés zsír,meg ahogy megijedt megfejelte a sütő tetejét. Aztán, mint a mesékben, szikrázott a körme, mert szaladni akart, de csúszott a lába.

Szerencsére semmi baja nem lett, megvédte a nagy szőre.

Azóta ugyan úgy ostromol sütés-főzés közben, csak most már nem pofátlankodik a kaja közelébe, hanem ül, és néz.

Néha trükközik, hogy adjak már,de a sütő közelébe az istennek nem jönne :)

Szerintem a te kutyádnak idegrendszeri problémái lehetnek mert egy teljesen ép kutya kíváncsi, talán tartózkodó, ha ismeretlennel találkozik, de általában nem fél, nem retteg.

Ez ellen nem tudsz mit tenni.

Próbáld meg szoktatni az ilyen hangokhoz, de ne úgy, hogy fél, és agyon babusgatod.

Ha valaki süt, még mielőtt elkezdene pattogni az étel vidd be a kutyát és kezdjetek el gyakorolni olyan dolgokat, amiket tud. Ha téged figyel jutalmazd, de ha a kajára kezdene figyelni, akkor szólj rá erélyesebben, és tereld el a figyelmét.

Lassan de biztosan csak megszokja.

2014. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!