Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jutalomfalattal elkövethető...

Jutalomfalattal elkövethető hibák. Írnátok tipikus hibákat? Elsősorban a hozzáértőkre gondolok. Ahogy elnéztem, akad itt pár rutinos kutyás!

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amik jellemző hibák. Nyilván nem arra, hogy valaki akkor azt jutalmazza, amikor a kutya épp egy másikat készül megtámadni, hanem amiről azért a gazdi azt képzeli, hogy most épp tanítja valamire a kutyát, de nem... :)

2014. febr. 2. 21:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Klikkerezni is lehet sokféleképpen. Ha magasabbak az elvárásaid és hajlandó vagy kicsit segíteni a kutyának, mert nem akarsz hardcore formálós klikkeres lenni (ahogy én, úgysincs hozzá türelmem), akkor nyugodtan csinálhatod másképp, gyorsabban, kombinálhatod a hagyományos képzéssel, szóval nem kell azzal sem kiló jutifalatokat beáldozni egyetlen gyakorlatra. Például múltkor azt tanítottam nekik, hogy lépjenek bele a műanyag lábmosós lavórba; nyugodtan csinálhattam volna úgy, hogy a legapróbb fejmozdulatra is ráklikkelek, amit a tál irányába tesznek, ehelyett elkezdtem tologatni a tálat, és akkor mindkettő elkezdett vele foglalkozni. -20 deka jutalomfalat. Post-it cetli orral érintése konkrétan két klikk volt, mert orrmagasságba raktam és elkezdtem kocogtatni az ujjammal, mire a kutya odaszagolt. Harmadjára elég volt messziről mutatni. Nem kell mindent a nagykönyv szerint csinálni :)


De a jutalomfalat nélküliség a másik véglet, amibe szerintem nem szabad belemenni, az ember a saját dolgát nehezíti vele. A kutya könnyebben tanul falatra, ha az neki moticáviót jelent, ez megmásíthatatlan tény :) Magaddal cseszel ki, ha elutasítod :)

2014. febr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igen, az szerintem is jó, ha kombinálja az ember a hagyományos módszerekkel. Na még egy új szempont jutott eszembe, ami a témához kapcsolódhat:

Jutalomfalatot izgatott kutyának nem illendő adni, ugyanakkor egyes kutyáknál marhára nem tudom elérni, hogy ne legyen túl izgatott egy vacak falattól, ami tizedfogára sem elég.

2014. febr. 3. 09:32
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha izgatott, csak el kell érni, hogy egy kicsit fogja vissza magát, és gondolkodjon meg cselekedjen, mielőtt kaját kap. Ahogy egyre nagyobb lesz az önkontrollja, egyre jobban lehet vele falattal dolgozni. Ha meg nem munkáról van szó, csak valami mindennapi helyzetről, ahol a nyugalom lenne az egyetlen cél, akkor meg nem kell kajával dolgozni.
2014. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!