Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aussie (ausztrál Juhászkutya)...

Aussie (ausztrál Juhászkutya) vagy belga juhász ( tervueren vagy groenendael)?

Figyelt kérdés
E 3 kutyafajta között vacilálok.Dog dancing,Obedience,agilis,kiállítás lenne a cél. Ti melyik fajtát ajánlanátok és miért?
2014. febr. 4. 14:45
 1/7 A kérdező kommentje:
* agility
2014. febr. 4. 14:47
 2/7 anonim ***** válasza:
A felsoroltakra inkább aussiet. Alapból meg a három közül tervut vennék.
2014. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak a belga.:)) Két belgám van egy tervu és egy gröni, előbbi már 14 éves azóta szerelmes vagyok a fajtába. Amint lesz lehetőségem bővítem a csapatot egy munkavonalú feketével.:) Az aussie nem annyira jó agilityre, mert az itthoni állomány inkább medvére hasonlít szerintem, mint kutyára, de ez egyéni szocproblem.:D Viszont ha a belga mellett döntesz és itthonról veszel, akkor mindenképp nézd meg a szülőket, hogy mennyire tudnak/ akarnak/ szeretnek dolgozni!!
2014. febr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem versenyszerűen, akkor mehet az aussie, bár dog dancingben, frizbiben is ügyesek.
2014. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 alice_L ***** válasza:
100%

Aussie.

Sok oldalu, munkaszereto fajta, konnyen tanithato. Hatranya hogy ha egy tulsagosan eros terelo osztonure bukkansz,akkor az a hiperaktivitas hataran levoproblémakat tud neked produkalni. De jo eséllyel tudsz kiegyensulyozott egyedet kifogni.

A belgaknal mar rég elvalt a munka vonal és a kiallitasi vonal, ez utobbi sikhulye félos egyedekbol all, lotto nyero mazlid van ha kivételre bukkansz. A mukavonalra tenyésztettek pedig kicsit sem hidegfejuek, keményen kell fogni oket mert iszonyu gyorsan felforrnak, pl ha megindul arra az utasitasra hogy "harap" akkor némelyiknek mindegy mit, akar sajat gazdajat is.

2014. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én tervueren párti vagyok, imádom őket:) a mi picikénk innen van: [link] most 14 éves múlt...okosak, engedelmesek, gazdicentrikusak, könnyen tanulnak, vidámak, imádnak mozogni, a szőrük megfelelő kefélés mellett nem igényel különösebb odafigyelést és meseszép:) Nálunk családi kutyus, annak kiváló. A gyerekeket, családot imádja:) Egyszerűen főnyeremény:)
2014. febr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én gondolkozás nélkül az Aussie választanám!:)
2014. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!