Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon nehéz lenne magyarorszá...

Nagyon nehéz lenne magyarországon beszerezni egy ilyen kutyafajtát? (képekkel)

Figyelt kérdés

Az a neve hogy Ausztrál Kelpie.


Képek:

[link]

[link]

[link]


Ja és egy érdekesség: A vörös kutya nevű filmben is egy ausztrál kelpie szerepel.



2013. nov. 28. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Háát ilyen kutyát szerintem inkább külföldön próbálj beszerezni:/
2013. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Láttam már Magyarországon is, de szerintem nem itt szerezték be.

Talán 1-2 országgal odébb már lehet találni normális kenneleket.

2013. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Árkosi Józsi tenyészt ilyeneket, hellyel közzel nem is rosszakat. Szóval tudsz itthon is venni.
2013. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
91%

[link]

Szerintem még van eladó kölyök nála, mert néhány hónapja mondta.

2013. nov. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

szia!


Ha nem fontos, hogy drága, külföldi kutya legyen, csak a kinézete és a hajtóképessége számít, akkor ajánlom a magyar sinkát. A barna pont úgy néz ki, mint a barna kelpie.


[link]


Alul találsz a barnáról is egy pici képet, ki lehet nagyítani.


de ezt a kutyát dolgoztatni kell, és nem törzskönyvezik még.

2013. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

ez egy barna sinka, szerintem gyö9nyörű, és magyar!


[link]

2013. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk ha jól tudom, csak Árkosi tenyészt ilyeneket, és baromi ritka (gondolom, tudod), munkás fajta. Érdemes nála megkérdezni, és úgy tudom, hogy van még nála eladó.

Aki meg írta a sinkát, hát, az sem mondott túl jót, mert annak a pásztoroknál van a helye. Rettentő munkás, nem való mindenkinek.

2013. nov. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
miért, a kelpie nem munkás? Az is ugyan olyan terelő kutya, mint a sinka....
2013. nov. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon szép a sinka is de én nagy kelpie rajongó vagyok. Évekkel ezelőtt volt kelpienk. Ausztriából hozta egy ismerősünk. Csak sajnos 5 évvel ezelőtt megmérgezték.
2013. dec. 3. 14:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem van kelpiem és a húgomnak is, szóval 2 ilyen ebzet van a családban. Mindkettő itthonról, mindkettő dp-s, az enyém nem kicsit ideggyenge, de a közelben vannak elég jó kelpie kennelek, ha gondolod tudok ajánlani egy-kettőt. De!! ezek a kutyák nem valók szimpla családi- vagy hobbikutyáknak, mindent, de szó szerint mindent terelnek, le nem lehet őket lőni, mindig akarnak valamit csinálni. Rendkívül intelligensek, nagyon érzékenyek, figyelni kell a megfelelő szocializációra még pici korban. Azokon a képeken, amiket linkeltél show vonalú kutyák vannak, közöttük viszont már léteznek olyan egyedek, akik teljesen munkaképtelenek... Mindent összevetve nagyon kis cuki a gazdihoz bújva alszok és egész nap a fenekében vagyok kutyák, de rengeteget kell velük foglalkozni, hogy a lakásban nyugton legyenek.
2014. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!