Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyusok póráz nélkül?

Kölyök kutyusok póráz nélkül?

Figyelt kérdés
Van két kutyám 6-7 hónaposak. Elvittem őket hétvégén a Margitszigetre futkosni, meglepő volt, hogy mennyire behivhatóak, pedig nagyon ritkán gyakoroltuk. Merjek velük mindig így sétálni? Mert az ikerpóráz nem a legkényelmesebb nekik, hiába mennek a lábam mellett, a kisebb mindig húzza a nagyobbat, mert a nagy lassabb :)

2014. febr. 4. 15:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én is póráz mellett szavazok, kivéve olyan helyen, ahol tuti nem lehet gond. A probléma nem csak úgy állhat elő, hogy nem tudod behívni, hanem pl. épp elsétáltok valami agresszívebb kutya mellett, aki akár szabályosan, pórázon vezetett, és a Tiedre nincs sok ráhatásod, ha úgy érzi, játszani fog az agresszorral, mire a behívó szót kimondod, már a szájukban van. Némely szituban végtelen fegyelem szükséges, de ezt pár napja tárgyaltuk itt meg :)

Ikerpóráz helyett két szimpla is megteszi, ha fegyelmezettek, és nem húznak két irányba.

2014. febr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Járok velük kutyaoviba, tanítgatom is őket itthon.. Csak az a helyzet, hogy a buldog szuka, aki egy végtelenül nyugodt, nagyon fegyelmezett kutya. Kan mopsz meg az ellenkezője, külön pórázon viszem őket, és a mopsz elém vág, akkor a másik kutyám is szív, aki szépen halad, ha vissza fordulunk :) Ég és Föld a két kutya :) Ikerpóráz eddig a legjobb, még ha picit húzzák is egymást.
2014. febr. 5. 08:39
 13/15 anonim ***** válasza:
A visszafordulás nem feltétlen szivatás, a kutya számára Téged követni nem olyan nagy gáz. :) Rántani nem az ő pórázán rántasz, de pórázfegyelmet külön is gyakorolhatsz szerintem, és ha már megy, akkor irány együtt.
2014. febr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ördögi kör, mert behívást csak élesben, póráz nélkül lehet tanulni, másrészt meg ugye behívhatatlan kutyát nem kéne elengedni :) Ezen mindenki átesik.

A nagyon forgalmas részeken, utcákon-utakon el ne engedd még őket. Kezdd ingerszegény környezetben, majd egyre nehezítsd a dolgukat. Még szót fogadnak, 8 hónapos koruk körül kezdenek kamaszodni, akkor lesz ám szelektív hallás :D

Inkább korábban hívd, mielőtt túl messzire futnak, mielőtt odaszaladnak valakihez...aztán lehet növelni majd fokozatosan a távot :)

Mindent Te vegyél észre hamarabb.

A két külön habitusú kutyát külön-külön sétáltatnám sokszor

2014. febr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

"A két külön habitusú kutyát külön-külön sétáltatnám sokszor"


Köszönöm a megerősítést :) Gondolkoztam én is rajta :)

2014. febr. 7. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!