Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes ilyenkor ivartalanítani?

Érdemes ilyenkor ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem: NEM az ivartalanítással szeretném megoldani a problémákat, természetesen nevelem is.

Mostanában (1 éves a kutya), sokat szaglászik más kutyák fenekében, tiltom, akkor abbahagyja, de így is van, hogy kap érte a másik kutyától, illetve pár nappal ezelőtt két szuka kutya gazdit lepisilt... (erről írtam is ki kérdést). Úgy általában véve kevésbé figyel oda, néha bekapcsol a szelektív hallása, és nyafogósabb lett.

Kan kutyáról van szó. Érdemes most ivartalanítani, vagy előbb ezeket az új "szokásokat" rendezzem le? Max tavaszig akartam várni vele, de gondolkodom rajta, hogy előrébbhozozm..


2014. febr. 4. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért szaglássza a kutyák fenekét, mert így ismerkedik, szagmintát vesz róluk. Ez nem szűnne meg az ivartalanítással.
2014. febr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Őő, hát azért egy éve van kutyám, ezzel eléggé tisztában vagyok:D

Ez elég egyértelműen másfajta szaglászás, szukákat nyalogatja is, kanoktól meg volt, hogy már kapott érte...

2014. febr. 4. 19:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ivartalanítani szeretnél, ne ezek legyenek az indokok, mert ezek tényleg nevelhetők. Most kamasz a kutyád, persze hogy feszegeti a határokat. Azért ivartalaníts, hogy ne őrüljön meg tüzelési időszakban, ne szökjön , ne legyen nem kívánt szaporulat, ne legyen pénisz előre esése a sok ingertől, ne legyenek daganatos betegségei a felhasználatlanul túltermelt hormonoktól.

Ivartalanítás egyébként sem old meg nevelési problémákat. Láttam már ivartalan kant fel-alá dominálni.

2014. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fiatal kan esetében a viselkedés általában javul, idősebb kutyánál már sokkal bizonytalanabb, hogy lenne-e változás. Idősebben ivartalanított kan, még simán fedezi is a tüzelő szukát, mert ez már kialakult viselkedés. Ha tudni szeretnéd mi lenne az ivartalanítás hatása, akkor kérj az állatorvostól olyan bőr alá helyezhető implantátumot, ami fél évre "ivartalanítja" a kutyát. Nincs hormontermelés, pontosan látni fogod, mi változna a műtéttől. A behelyezése az implantátumnak egy percig tart, alig érzik meg.
2014. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Második:

Ahogy írtam az ivartalanítás amúgy is tervben volt(csak tavasszal), a kérdés csupán az, hogy mikor érdemes, pl. most amikor már érdeklődik, de nem komolyabban, vagy később. (Tehát pl. rögzül-e rossz viselkedés, ha várok még vele pár hónapot)

Ma is szagolgatott, természetesen tiltottam, abbahagyta.

2014. febr. 5. 19:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a harmadik válaszolónak, erre voltam kíváncsi.
2014. febr. 5. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!