Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar mindenki tökéletes...

Miért akar mindenki tökéletes kutyát?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mindenhol azt olvasni, hogy így neveld tökéletesre, ne engedd neki hogy kajáért vagy simogatásért kolduljon, ne aludjon az ágyadban, ne köszönj neki ha hazamész stb.. Mire jó ez? Robotokat akar mindenki csinálni a kutyájából? Nyilván alapvető szabályoknak kell lenni, de a kutya is érző lény. Neki is lehet ilyen vagy olyan napja. Miért kellene neki minden helyzetben tökéletesen viselkednie?
2014. febr. 4. 19:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
85%

Ez pont olyan,mint emberben az,hogy tud viselkedni.Ettől mėg nincs korlátozva,kifejezheti önmagát,csak ha roszz napja is van,sokkal elviselhetőbb a környezete számára.

Szabályokat,módszereket meg nem lehet ész nélkül alkalmazni a kutyára,mindig okkal és céllal kell tenni azt.Amiket felsoroltál,mindig valamilyen probléma kezelésėre alkalmazzák,nem pedig maga a probléma.

2014. febr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem te túlságosan is emberként kezeled a kutyákat/kutyádat. Nekik teljesen más igényeik vannak, és hidd el még egy kutya sem sértődött meg, mert nem kapott egy kis sült krumplit a vacsiból. Nekik egyszerű, világos szabályok kellenek. Az, hogy a gazdira ugrálhatsz, mert a gazdi ezt szereti, de szomszéd Julika nénire már nem, viszont a kis Jancsira meg igen, ez így nekik minden logikát nélkülöz, és persze, hogy zavaros lesz az egész. Én is beszélek a kutyámhoz, rajta fekve nézem a tv-t és este együtt alszunk, de hazaérkezéskor nem neki köszönök először, hanem a páromnak. Ha kezd elkanászodni, akkor pedig fokozatosan csökkentjük ezeket az engedményeket. Így nincs állandó keretek közé szorítva, de ha elbízza magát, kicsit megrántom a pórázt. Ettől még nem érzem, hogy robotot nevelnék, egyszerűen csak ne én alkalmazkodjak már a kutyámhoz, hanem ő hozzám (ez persze így nem teljesen igaz, mert mielőtt kutyám lett, magamtól ki nem mozdultam volna mondjuk túrázni, és egy nyers marha szívhez sem szívesen nyúltam volna hozzá)
2014. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
88%
Tökéletes kutya nincs ebben biztos vagyok. Illetve lehet, hogy valaki tökéletesnek látja a kutyáját, én is annak látom :D de akkor sincs olyan, mert mindenkinek más a tökéletes. Viszont ezektől amiket írtál nem lesz robot egy kutya. Engem nagyon idegesítene ha koldulnák a kaját, sosem engedtem és nem is csinálják. Ha átmegyek ismerőshöz és ott eszek valamit, a kutya leül mellém, dülled a szeme és szó szerint majd kinézi már a számból hát az engem nagyon zavar. Ha megfigyeled ezt a kutyák sem engedik a másiknak. Mikor van az, hogy odaül egyik a másik fölé és 20 cm-ről bámulja? Ha ez megtörténik akkor ott biztos kap egy morgást és nem véletlenül. Aludhat ágyban ha a gazda azt szeretné és jó a kapcsolatuk, de ha nem engedelmes, ha valami probléma van vele akkor nem kellene ágyban altatni, mert az kiváltság. Az enyéim napközben sokszor fel vannak engedve, de csakis engedéllyel és éjszakára nem mert nem férnénk és én szeretek kényelmesen aludni. Én is üdvözlöm őket amikor hazaérek, mert nem bírnám ki hogy ignoráljam őket, de nem ugrálhatnak rám. Körülöttem ugrálhatnak, de tudják hogy csak akkor jár gyömöszölés ha leülnek szépen. De ez sem ilyen megszokás, hogy lerohannak minden esetben ha akarom ha nem. Ha van nálam valami pakk vagy törékeny akkor rájuk szólok, hogy most nem és megértik, békén hagynak. Majd ha lepakoltam akkor szólok nekik és akkor jönnek. Ha bármi probléma lenne velük, ha kezdene kicsúszni az irányítás a kezemből akkor azonnal elkezdeném ezeket megvonni tőlük. Kiegyensúlyozottak, mert vannak szabályok az életükben, de hidd el szabadabbak és stresszmentesebb az életük mint egy elkényeztetett kutyának. Emellett rengeteg szeretetet, simogatást, gyömöszölést, nyúzást kapnak természetesen. Mennyivel jobb így, hogy ismerik a szabályokat, nem hágják át és nincs szidás, büntetés mert már nincs rá szükség.
2014. febr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Na nálunk pl bejöhet a konyhába, de le kell feküdnie miközben eszünk tisztes távolságba. Ha zavar, akkor meg simán kiküldöm. Amíg kézben van tartva a kutya, addig az ilyenek nem rontják a kapcsolatot.

Sőt, nekem a felugrálás engedése javította, az amúgy félénk-érzékeny kutyám jobban felengedett.

2014. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 Nádszálkisasszony ***** válasza:
81%

Nem hiszem, hogy mindenki tökéletes kutyát akar. Nem kell, hogy tudjon 600 millió trükköt de az általad leírt szabályok az együttélésünket könnyítik meg.


1.Kajáért kolduljon: Mert a végtelenségik tudna enni és az neki sem lenne jó. Ráadásul te komolyan szereted, ha miközben eszel a kutyád kinézi a szádból a falatot! Mert mi nem, és a vendégeink sem. Kap enni rendesen, az legyen elég.


2.Ne aludjon az ágyadban: Imádom az kutyámat, a heverőn szoktam vele alduni, de a párommal közös franciagyunkban nem. Az egyik oka a kutyaszőr, a másik pedig, hogy ne érezze magát falkavezérnek vagy akár velem egyenrangúnak. Ha én azt mondom felmehet felmehet, ha nem adok rá utasítást nem szabad.


3.Ne köszönj neki amikor hazamész. Ezzel szintén a falkasorrendet erősíted. Nem ő az első hanem a családtagok. Ráadásul egyeltalán nem vicces, hogy ő ugrál miközben én próbálok levetközni.


Kutyaként kell kezelni, ettől lesz boldog. Egy kutyának nem akkor ártunk ha vannak szabályok, hanem ha nincsenek.

2014. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a kutya nem ember, ezért neki nem jó, ha úgy kezeled. A szigorúan nevelt kutyák a végén sokkal több szabadságot kapnak, ugyanis a gazdájuk tudja, hogy meg lehet bízni bennük. Sokat ér, ha te megengeded a kutyádnak hogy rádugráljon, meg az ágyadban aludjon, ha az életét mundjuk egy póráz végén vagy a bekerített kutyafuttatóban kell eltöltenie, mert visszahívni sem tudod, hisz "szegénynek érzései vannak". Szerinted melyiktől lesz boldogabb a kutya?

Van egy ismerősöm aki folyton azzal jött amivel te, mikor látta, hogy szigorú vagyok a kutyáimmal. Minden nap együtt sétáltunk, és minden nap majdnem elütötte az autó, mert nem volt képes visszajönni, de olyan is volt, hogy egy tábla talált szalonnával szaladt el... Pedig voltak náluk is szabályok, meg kutyakiképző... És akkor ott sajnálkoztak az én szegény kis kutyámon hogy milyen zsarnok vagyok vele, miközben például a pórázunk 10 év után is olyan mintha új lenne, mert nincs rá szükség, ugyanott ahol az ismerős kutyát minden nap majdnem elüti az autó! Ja és olyan kövér, hogy amikor először láttam megkérdeztem, hogy mikor fog szülni, meg két kör után szó szerint elájul... Hát szegényke had kolduljon azért, nem? Mivel neki érzései vannak és ezért megengedik neki, hogy kövekkel rohangáljon, ezért már műteni is kellett a fogát, ami fáj is, és drága is. Hát ezért. Meg azért, mert ha meg lehetne tenni büntetlenül én akkor sem vágyom arra, hogy a kutya rámugráljon, vagy az ágyamban aludjon, vagy ugráltasson, hogy mikor akar foglalkozást meg evést...

2014. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Az én kutyám egyáltalán nem kövér, mert a sajátomból néhány falatott adok csak neki, és hála az égnek az ő eledelét sem zabálja fel. Ha pl. lenn felejtem a kajáját és még van a tálban bőven, de ő nem éhes akkor nem eszi meg. Én a póráz nélküli sétálást büntetném. Attól mert elvileg vissza tudod hívni a kutyádat, attól még nem tudod biztosan hogy egy váratlan helyzetben hogy reagálna. Ott vannak a kutyafuttatók arra, hogy a kutyák póráz nélkül szabadon játszhassanak. Ha pl. a gyerekedhez szaladna oda egy kutya és mondjuk a gyereked iszonyatosan fél tőlük ( mert előtte már megharapta egy vagy akármi más) gondolom te se örülnél neki. A kutya az kutya. Megbízhatsz benne, de akkor sem tudhatod hogy pl. egy különös szag mit vált ki belőle.
2014. febr. 8. 11:19
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ott vannak a kutyafuttatók arra, hogy a kutyák póráz nélkül szabadon játszhassanak."


Bár így lenne!

2014. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
88%

' Ott vannak a kutyafuttatók arra,'

Hol? Az én városomban egy sincs. Akkor most nincs jogom kutyát tartani? Vagy élje le a 15 évét a pótáz végén? Hát igen az kell neki, meg hogy az ágyba felengedd, attól lesz boldog! Nem egy jó alapos futás szabadon... Remélem te is egy szobában éled le az életed és ki csak akkor jársz ha elmész dolgozni... Látszik hogy halványlila gőzöd sincs a kutyázásról, de beleszólni bele akarsz.

Gyerekem nincs. De ha lenne akkor 1, nem harapná meg kutya, meg vigyáznék rá, és mert értene hozzájuk, nem úgy mint te 2, sosem rettegne tőlük, mert az nem normális dolog, és csak akkor történik meg ha valamit elrontanak a nevelésében. Ellenben kutyám több is van, és nem ma kezdtem a bizniszt, sosem szaladt még oda egy gyerekhez sem, és pontosan tudom mit csinálna váratlan helyzetben, ugyanis teszteltem és gyakoroltam, illetve ismerem. Kicsit vicces, hogy az élet számtalan területén az ember élete a kutyára van bízva, de mások attól félnek, hogy még elengedni sem lehet. Bár mondjuk lehet, hogy neked arról sincs fogalmad mire képesek a kutyák, szóval akkor hiába mondom.

2014. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj, de most lettél hiteltelen kérdező. Mindent meg akarsz látszólag adni a kutyádnak, érző lénynek kezeled, mégis megbízhatatlannak tartod, és arra ítéled, hogy egy jobb esetben 20 x 20 négyzetméteres futtatóban "rohangáljon". (Ja hát az én városomban sincs...)
2014. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!