Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A masfel eves yorkink bepisil....

A masfel eves yorkink bepisil. Mitol lehet?

Figyelt kérdés
Kb azota van ez, miota terhes vagyok. Voltunk orvosnal is, nincs semmi baja. Mondta, hogy csereljuk ki a kajajat, mert leheth tobb benne a so. Kicsereltuk, persze ez sem segitett. Naponta tobbszor leviszem. Eleg sokat vagyunk kint. Mondjuk mar egyre nehezebb, nincs lift. O meg miota itt lakunk nem hajlando lepcsozni. Regi lakasunkban ezzel nem volt gond. Van pelus a foldon a furdoben. Arra is pisil. De altalaban a furoszoba kozepen szokott. Naponta tobbszor. Nem jelol, hanem hatalmasat pisil. Nem birom mar. Egyre nagyobb a pocakom. Nem tudok annyit takaritani, fertotleniteni. Imadom a kutyust! Bantani sose tudnam! De ha megszidom, azzal nem erek el semmit... Meg van kb 3 honapom szulesig. Addig valahogy el kene ernem, h errol leszokjon. Mert ha itt lesz a baba, ezt nem csinalhatja. Nem ertem mitol lehet ez, amugy nagyon okos kutyus! Ha valaki tudna segiteni, nagyon megkoszonnem...
2014. febr. 5. 11:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A falkavezérséggel hogy álltok?
2014. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Firestorm ***** válasza:
100%
Pelust felejtsd el,amíg az van addig nem lesz szobatiszta.
2014. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mondom mig nem lettem terhes nem volt vele semmi gond... Teljesen szobatiszta volt. Nagyon gyorsam meg is tanulta. Nem tudom mi valtozott... Csak annyi h allandoan otthon vagyok vele. Azelott naponta tobb orat volt egyedul mig dolgoztunk. Tegnap mar bogogorcsot kaptam, este mentem fogat mosni es mar ott volt az orias pisi... Pedig nem sokkal elotte voltunk kint. Es nem keveset. Figyelem mindig h pisil e. Mikor mar latom, h csak all a laba a levegoben es mar semmi se jon, csak akkor hozom fel...
2014. febr. 5. 11:18
 4/22 A kérdező kommentje:
Es akkor pisalja korbe a lakast... Ha nem tennek pelust se... De azert megprobalom. Mar nem erdekel... Mindent kiprobalok csak abba hagyja...
2014. febr. 5. 11:19
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Amíg van pelus, addig sose lesz szobatiszta. De amúgy sem épp higiénikus, a gyerek majd véletlenül arra tipeg és beletapicskol a pisibe...

Próbáld a dolog elejétől kezdeni, mintha most akarnád szobatisztává nevelni. A pelenkát dobd ki, aztán próbáld meg levinni minél többször és ha kint végzi a dolgát akkor nagyon megdicséred. Ha bent becsúszik akkor csak akkor szólj rá mérgesen ha pont rajtakapod, de a legjobb az lenne ha megelőznéd az akciót, így nem hagysz neki esélyt hibázni és rá se kell szólni. Nem lesz könnyű mert ez időigényes munka, kár hogy nem kérdezted meg hamarabb. A párod esetleg be tudna segíteni, hogy leviszi a kutyát?

2014. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy eddig nem csinálta az nem magyarázat erre, azzal hogy letetted a pelust egy időzített bombát helyeztél el a lakásban ami most robban. Minden felnőtt kutya vissza tudja tartani, ha akarja. A kutya nem úgy működik mint egy macska, ő nem a pelenkához köti a pisilést, hanem ahhoz, hogy vagy bent a lakásban vagy kint az utcán. Ha a lakásban csak egyetlen pontra is hagyod neki hogy piszkoljon, soha nem lesz szobatiszta, hisz az a szobatisztaság lényege, hogy nem a lakásba csinálja.
2014. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen-igen. A pelust mindenképp meg kell szüntetni, mert a kutya szemszögéből nézve vagy pisilhet a lakásba vagy nem. Azt csak mi emberek gondoljuk, hogy a kutyának egyértelmű, hogy lakáson belül pelusra mehet, máshova nem.

Én tuti nem vinném le többet, hanem inkább kialakítanék 3 fix séta időpontot és ahhoz kell hozzászoknia. Addig meg bírnia kell és ehhez hozzá kell szoktatni. Legyél te a főnök!

2014. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A pelust maris kidobom. Meg most fogok vele tobbet setalni. Eddig is meg volt a fix seta ido... Nem tudom hogy fogom birni. De hat kell nekem is a mozgas. Remelem sikerul, mert ha nem akkor elvisszuk anyuekhoz. A baba az elso, es o nem lehet ilyen korulmenyek kozott. De mindent megprobalok, mert a kutyustol sem szeretnek "megszabadulni"...
2014. febr. 5. 11:37
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha nagy tócsákat ereget,az nem jelölés.Nėzessétek meg másik orvossal,ha eddig nem volt komolyabb kivizsgálása /labor pl./
2014. febr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Kidobtam a pelust. Megkezdjuk az ujra nevelest. Remelem sikerrel jarunk. Az allatorvos gyerekkori baratom. Mindig mindenbol a legjobbat adja! Nem viszem mashoz, mert benne megbizom es a kornyeken csak rosszabb orvosok vannak. De ha most ez sem segit, akkor lepni fogunk! A kutyusom makk egeszseges!
2014. febr. 5. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!