Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy bent a...

Miért van az, hogy bent a szobámban szobatiszta, de egyébként bepisil/bekakil?

Figyelt kérdés

6 hónapos nagytestű kölyökről van szó. Sokáig nem jöhetett be a szobámba, de az utóbbi hetekben annyira szépen viselkedett, hogy beengedtem. A szép viselkedés pl. az első szóra való visszahívást jelenti, a legnagyobb játékból is kiszáll ha hívom, gyönyörűen sétál. A kanapéra, ágyra nem mehet fel, de bent lehet. Van, hogy több órán át alszik és simán visszatartja a pisit/kakit. Viszont ha kint van a helyén (előszoba) akkor simán 2-3 óránként bepisil. A beengedés előtt is ezt csinálta, és most is. Minden szabályt betartok vele a szobatisztaságot illetően.


Na most szerintetek, úgy érdemes továbbra is a szobatisztaságra nevelni, hogy bent van nálam, és előbb-utóbb az lesz, vagy mit tegyek? Nálam van 4 hónapja, de egy lépést sem tettünk előre. Semmit.


Nem pelenkáztam, leviszem naponta 5-6-7x, lehetőség szerint 3 óránként. A vizet éjjelre elveszem, dícséret jár ha kint sikerül elvégeznie, nem szidom ha bent. Illetve rászólok, de nem bántom meg ordítok vele.


2014. jan. 27. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta. Valoszinuleg azert mert sokat van a szobadba es ugy erzi az az o helye, marmint ott erzi jol magat. Probald meg hogy raksz a foldre pelenkat, a dm-ben tudsz venni. Ez egy olyan pelenka amit le lehet teriteni a foldre: ezen pelenkazzal a babakat. Es tanitsd meg hogy arra vegezze a dolgat! Nalunk bevalt. Remelem segitettem:)
2014. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz, de semmilyen formában nem akarok szart látni a lakásban. Az, ha pelenkára csinálja, egyenlő azzal, mintha csak simán a földre szarna. Azt akarom, hogy szobatiszta legyen, de a pelenka csak átmeneti megoldás. Mi lesz ha 40 kilósan 1,5 szarik? Meg pisil 1 litert?
2014. jan. 27. 15:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Van kutyapelus, és az egy szagot engedd ki magából amit csak a kutyák éreznek. ha arra pisil akkor megdicséred és ha már megszokta a használatát mindig közelebb kell vinni az ajtóhoz, majd végül ki tenni. és meg fogja tanulni a kutya h kint a pelus, ki kell menni. vagy pedig még változó időt szenvedsz azzal ha bepiszkit leszidod, de csak ugy hogy rajtakapod, ami nem mindig jön össze, és kint dicséred, de ez hosszabb folyamat... amugy meg most nem mindegy h a földre szarik vagy egy pelusra, hamár igy is ugy is becsinál? előbb kellett volna ezt elkezdeni nem 4 hónap után
2014. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mondom nem akarok pelenkát. Minek? Csak később lesz szobatiszta. És különben sem egy cuki yorkika aki pisil 3 cseppet. Előző kutyámmal pelenkát használtam, majd amikor elvettem a helyére járt. Ennek semmi értelme.


A kérdésre várok választ, és/vagy építő jellegű kritikát, nem pedig a pelenka téma feszegetést.

2014. jan. 27. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
az elso vagyok. azzal is probalkozhatsz, hogy peldaul mindig megszokott idokben viszed ki setalni. Pl. Reggel mindig 6: 30 korul es ezt minden nap akkor. Olvastam es sok embernel bevalt pl nalam is. Mar reggel jelez hogy ki akar menni!:)
2014. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt csinalom, nem er semmit.
2014. jan. 27. 22:44
 7/7 anonim ***** válasza:
hát ha még hetekig nem változik semmi, akkor add fel az elveidet és szólj rá csúnyábban, ha rajtakapod, esetleg büntesd meg. nálunk is csak ez vált be.
2014. jan. 28. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!