Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jelei vannak az ellésne...

Milyen jelei vannak az ellésnek? A kutyák éjjel vagy nappal ellenek inkább?

Figyelt kérdés
Pumi kutyám ellése a napokban várható és érdekelne hogy ellés előtt milyen "tünetek" mutatkoznak a kutyán.
2014. febr. 5. 16:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen, azt mondta hogy ha valami gond van hívjam. És az előző hozzászólónak még annyit mondanék hogy a szukának jót tesz ha EGYSZER ellik. Tehát még egyszer elmondanám neked 'kedves' hozzászóló, hogy NEM kezdtem kutyatenyésztésebe. Egyetlen alomról van szó, utána pedig ivartalanítás. De nem hiszem el, hogy nincs jobb dolgod mint hogy itt okoskodsz a semmire. Ha pedig ez okoz neked örömöt váljék egészségedre. :)
2014. febr. 6. 11:54
 12/18 anonim ***** válasza:

Első voltam, miért pontoztatok le? A kérdés nem az volt, hogy "szaporító vagyok, küldjetek el a búsba", ennek megfelelően válaszoltam. Ja hogy ez volt a baj, értem.

Egyébként nem tesz jót a kutyának, ha egyszer ellik. Ha ezt az orvosotok mondta, sürgősen váltsd le.

2014. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 sippara ***** válasza:
Kedves kérdező, ki mondta neked ezt az oltári baromságot?
2014. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Állatorvos mondta, hogy ha a kutya egyszer ellik, kisebb az esélye, hogy gennyes méhgyulladása lesz.
2014. febr. 6. 13:20
 15/18 anonim ***** válasza:

Több helyről is hallottam már, hogy az orvosok ezzel a baromsággal etetik a gazdikat. Más országokban már pár hónapos korban ivartalanítják a kutyákat, és semmi bajuk nem lesz. Ha amúgy is el akartad már vinni ivartalanításra, és eddig nem volt baja, akkor nem teljesen mindegy, hogy ellik-e vagy sem? Ha ivartalanítják akkor már sosem lesz neki gennyes méhgyulladása. Keress másik orvost! A kutyád érdekében!

Mennyi idős egyébként a kutyusod?

2014. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 sippara ***** válasza:
78%

Na akkor pár infó:

Ivartalanításnál jó esetben a méhet is eltávolítják, így a gennyes méhgyulladás esélye NULLÁRA csökken. Az ellés növeli a méhgyulladás valószínűségét. Az orvosotok vagy eszméletlenül pénzéhes (egy alom felnevelése jóval több pénzt hoz neki, mint egy sima ivartalanítás, pláne, ha bent hagyja a méhet, és esetleg műtheti újra pár éven belül gyulladás miatt), vagy rettenetesen buta abban az értelemben, hogy nem ért a szakmájához. Mindkét esetben az állatorvos azonnali lecserélése lenne javallott (bár én előtte tartanék neki egy gyors továbbképzést, de én bunkó vagyok :)).

2014. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
oké, köszi a válaszokat. Mindenki megnyugtatása végett nem vagyok szaporító, de így családilag úgy gondoltuk hogy egy alom jó lenne. A kutyám pedig 2 és fél éves.
2014. febr. 6. 13:57
 18/18 Akiteki ***** válasza:
80%
Ha megoldható, kérnénk az általad meglátogatott állatorvosok nevét, telefonszámát, címét. Szeretnék nekik tartani egy tanfolyamot egyrészt a saját szakmájukból, amit úgy látszik csak ugatnak, másrészt befektetési tanácsadásból, hogy ne a gazdik átverésével gazdagodjanak meg. Köszönöm.
2014. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!