Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás? (kan)

Ivartalanítás? (kan)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11 hónapos kan kutyám van. Kint tartott kutya.

Mik az ivartalanítás előnyei/Hátrányai? Olvasgattam az interneten,de nem igazán sokra jutottam.

Mikor érdemes? Most télen ha kint van tartva el fertőződne a seb vagy ilyesmi? (kis-közepes testű kutya)

Elég bolond,de azt olvastam,hogy nem hatna a viselkedésére. Viszont nagyon ,,kanos" és nem szeretném ha elszökne.



2014. febr. 2. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Előnye inkább csak annyi, hogy az egészségügyi problémákat megelőzi (bár ez főleg szukáknál), illetve nem fog menni a szukák után (de ez nem 100%, nem feltétlenül az ivartalanításon múlik).


Hátránya nem nagyon van, esetleg olyan kutyáknál, akiket őrzésre, védésre tartanak. Ők picit lágyabbak lehetnek, úgymond veszítenek a harckészségükből, dominanciájukból.


De az olyan is van, hogy egyáltalán nem változik se ebbe, se abba az irányba a kutya.


Én mindenképp olyan 1,5 éves korában vinném leghamarabb, bár kisebb testű kutya hamarabb kifejlődik, így őt már lehet vinni ivarérés után.

Télen nem vinném, és nyáron se (mert akkor igazán nagy a fertőzésveszély), inkább tavasszal, vagy ősszel.

2014. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egyetlen egy hátránya van, hogy ivartalanított kutya hízékonyabb, kevesebbet kell neki enni adni, avgy elhízik.


előnyei: nem lesz kanos, nem lesz szükségtelen szaporulat tőle, ha kellőképen átmozgatod szellemileg és testileg akkor nem fog elszökdösni, kevésbé hülyül be a tüzelő szukáktól

2014. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első,láttál már ivartalanítás utáni kant??


Nem fertőződik el,mivel alapból az első pár napban bent kell tartanod.Kap a fejére egy tölcsért,hogy ne érje el a sebet.10 napig van rajta,utána kell vinni varratszedésre.


Csak előnye van,a kutya (megfelelő korban történt ivartalanításkor) nem lesz domináns (annyira),az egészségügyi gondokat megelőzöd vele és nem fog elszökni a tüzelő szukák miatt.


Hátránya nem ismert.


Akármikor lehet vinni,én az ivarérés előtti időben javaslom,itt egy átfogó kormeghatározás.

[link]


Olvasd el,elég egyértelmű.

2014. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hízékonyabb az ivartalanított kutya.Minden kutya el tud hízni,az ivaros és ivartalan is,és mindenhol a gazda hizlalja el.

Ha látszik a kutyán,hogy már kerekedik,vissza kell venni a kajából.

Nekem csak ivartalanított kutyáim vannak,egyik sem hízott el,pedig ugyanannyit kapnak enni,de mellette mozognak is rendesen.

2014. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Igen, láttam már többet is, képzeld el! Csak sajnos nagyon sok a tévhit az ivartalanítással kapcsolatban, és ez itt is kiderült...

2014. febr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy ezt az oldalt nézd át:

[link]


Nagyon szépen leírja a dolgokat.

A cikkek közül a kérdésre választ adók:

Ellenvetések az ivartalanítással szemben

Kanok ivartalanítással megelőzhető betegségei

Kutyák ivartalanításának általános okai

2014. febr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem munkavonalú ÖV-s kan német juhászkutyám van. 2és fél évesen ivartalaníttattam . Semmi nem változott. Ugyan olyan domináns, teszi a dolgát. Nálunk nem volt megoldható a bejövés, ugyanis a kutya rosszul van a bentléttől. Összesen annyit bírt, míg teljesen kiment minden gyógyszer, utána kiengedtük pisilni és nem jött be... Ennek az volt a hátránya, hogy elpattant egy ér és 2 nap múlva mehettünk vissza.

Azóta semmit nem változott, sokkal egészségesebb. Talán kicsit hízékonyabb. Szerintem az ivartalanítás a felelős állattartás része.

2014. febr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!