Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell marmagasságot mérni?

Hogyan kell marmagasságot mérni?

Figyelt kérdés

Egy kérdésnél olvastam:

"A gazdik 80%-ának fogalma sincs, hogy kell magasságot mérni."

Szóval félek, hogy abba a 80%-ba tartozom. :D Van valami külön "rituáléja" a mérésnek?


2014. febr. 8. 02:58
 1/5 sippara ***** válasza:
27%

"A mar legmagasabb pontjának távolsága a talajtól bottal, a könyökbub mögött mérve."


[link]

2014. febr. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy szoktam, hogy a kutyát a konyhaszekrény mellé (a sarkához) állítom, a mellkasánál megemelem, hogy lógjanak a mellső lábai, visszateszem a földre és ezután bejelölöm a magasságot a konyhaszekrényen.
2014. febr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
100%
Támaszd a falnak, hogy a földre merőlegesen álljanak a lábai. Aztán megkeresed a nyaka mögött a hátán azt a pontot, ahol érzed kidudorodni a vállcsontjait. Egy ceruzával bejelölöd a falon a pontot, kutya elszaladhat és utána megméred a földtől milyen magasan van a pont.
2014. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nem tudnak sokan marmagasságot mérni, mert centivel nem lehet jól megmérni, nem annyit fog mérni, mint amennyi valójában. Ezért kell azzal a szerkezettel (nem tudom mi a neve) mérni :)
2014. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsi kép, de a lényeg látszik.

Ezt a magasságot kell megmérned úgy, hogy a kutyád egyenesen megáll közben.


[link]

2014. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!