Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mentek ilyenkor?

Ti mentek ilyenkor?

Figyelt kérdés

A kérdésem azoknak szól, akik kertes házban tartanak kutyát és sétáltatják is, esetleg kinti-benti is a kutya.

A lényeg: tiszta sár az udvar, egyszerűen nem lehet kint mit csinálni, mert bokáig süllyedek, bent meg nem tudom kellően lefárasztani a kutyákat. Akinek hasonlóan sáros az udvara, az viszi ilyenkor sétálni a kutyát? Vagy tök mindegy, mert az utcán/elengedős helyen is sár van?

Nálunk az utcákon is áll a víz, vagy épp a sár.

Ugye nem gond, ha most pár napig nem sétálnak? (4-5 nap esetleg) Az imént játszottunk kint, de kész káosz volt az egész ekkora sárban :/


2014. febr. 8. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy gond lenne. Taníts trükköt, attól elfáradnak.


Egyébként mi panelesek megyünk, igen.

2014. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze, ha paneles lennék, én is vinném, ez egyértelmű, ezért kérdeztem a kerteseket :)


De köszi a választ!

2014. febr. 8. 13:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek olyanok, mint a varacsos disznók, a ház meg mint egy disznóól, de sebaj. Ilyenkor nincs jövés-menés, ritkábban mennek ki, de tovább is maradnak kinn. Mivel feltétlenül bele kell, hogy túrják magukat a sárba, mi ilyenkor is ugyan azt csináljuk, játszunk, labdázunk, stb, mint száraz időben. Ha nem foglalkoznék velük is tiszta mocskok lennének, szóval ígyis-úgyis lábtörlés, mosás a program. Ha sétálni viszed őket, detto. Ne foglalkozz vele, nem fáj a kutyának, 5 perc lemosni őket.
2014. febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az enyéim napközben kint vannak és este jönnek be, max. ilyenkor meg még egyszer napközben, hogy játszunk. Engem zavar a sár, nem őket, elhiheted, hogy ők letolják magasról :D Illetve szoktam őket vinni hóban, fagyban, esőben is, de most egyszerűen akkora a sár, hogy az nemigaz :O Meg hát ilyenkor úgy nézek ki, mint egy hajléktalan, tiszta sáros ruhában viszem őket, vagy ha tisztában, akkor is tiszta sár lesz, kb. 10 méter után :D
2014. febr. 8. 13:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
gumicsizmát ajánlanék:-) rajtam az van,fekete tréninggatyó és a kutyázós kabátom:-) nyakig sáros,ha hazáérünk egy törcsivel átdörzsölöm. Ő kint akar maradni,úgyhogy ez csak a víz ellen jó. ha picit megszárad ki lehet belőle fésülni a sarat. Én viszem,imád sarazni,pocsolyázni:-)
2014. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnéd, hát ne vidd őket, túl fogják élni. De néha jó ám lesz.rni és koszosnak lenni, mint a gyerekek. :)
2014. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Gumicsizmám nincs, de azt hiszem, idén beszerzek egyet :D Amúgy van "kutyás ruhám", azt lehet nyűni, de valahogy mégis zavar most a sár :/ Szerintem most pár nap kimarad, bár lehet, hogy jobban járnék a sétával, mint az udvarral :/ :)


Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 8. 14:07
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, panelban még durvább a helyzet. Nekem nincs választásom, vinni kell őket naponta legalább 3x. Aztán meg moshatom meg a lábukat, szárítás, aztán mossam fel a fél lakást. Leviszem őket háromszor, és szinte hosszabb idő az utána való tisztogatás, mint a séta. :D El megy vele egy fél nap.

Szerintem egy kinti kutya mindenképp koszos valamennyire. Ha sáros az idő, akkor meg pláne. Szóval szerintem azért kint mókázz velük, ha nem is viszed őket sétálni. Kijár nekik a szórakozás. :)

2014. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azóta már az egyiket elvittem sétálni, a másikkal meg mégegyszer játszottam kint. Úgy felcsapott sárral, miközben hozta a labdát vissza, hogy még az arcom is majdnem kapott :D


Amúgy igen, a takarítással tényleg elmegy a fél nap. Általában kétszer porszívozok és mosok fel naponta, de van, hogy többször kell...

2014. febr. 8. 15:25
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú nekem is kéne egy gumicsizma...

Ja, hát sár van, nekünk is kinti-benti kutya, de kint alszik. Ha nagyon mocskos, akkor várok 1-2 órát, ő szépen letisztogatja magát, meg megszárad a lába, illetve beszereztünk kutyazoknit, amikor már nem tiszta retek a lába, de még szárad, akkor egyszerűen ráhúzzuk, és addig se járkál össze semmit bent, takarítani se kell. Zokni nem zavarja.

2014. febr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!