Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik kutyám csipkedi a...

Egyik kutyám csipkedi a másikat, mint amikor saját magát tisztogatja. Ezzel azt jelzi, hogy ő van fentébb a rangsorban?

Figyelt kérdés
Amelyiket csipkedi, az még csak 2 hete van nálunk, ezért gondoltam erre. Nem bántják egymást, egész nap játszanak, jól kijönnek egymással.

2014. febr. 8. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
csipkedi?? mintha vakarozna?? a fogaival pasztazik vegig rajta?? es ezt sajat magan is szokta csinalni??
2014. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, mint amikor tisztálkodnak a kutyák. Bár ezt általában kerti kutyáknál láttam, akik bolhásak voltak.

Ők nem bolhásak, de igen, olyan vagy olyasmi. A fogával csinálja.

2014. febr. 12. 17:41
 3/11 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest, hogy kutyás témában mennyien okoskodnak, és szentül hiszik, hogy csak nekik lehet igazuk... úgy látom erre az említett okoskodók nem tudnak válaszolni. :D
2014. febr. 14. 18:11
 4/11 anonim válasza:
szerintem azt jelzi vele hogy jatszani akar.emmiat csinalja az egeszet...
2014. márc. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
70%

Dehogynem!!


Ez a bolhászkodás. Volt egy kanom és rendszeresen bolházta magát ugyanígy ahogy te is leírtad. Sőt még engem is sokszor, és volt, hogy ilyenkor ruhán keresztül belém is csípett. Volt neki egy lánya és azt is megtanította erre a bolhászkodásra. Mikor a kis szuka felnőtt akkor már mindig ő bolházta az apját, főleg a füle tövét és akkor a kannak annyira tetszett, hogy még a szemét is behunyta a jóérzéstől.

2014. márc. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hmm, akkor oda szokták vinni egymásnak valamelyik játékot, és mutogatják, hogy " héé nálam van, vedd el". :)

A másik variáció, hogy az egyik szétdobja magát a másiknak és elkezdi böködni az orrával. :D Szóval én arra gondolok, hogy ezzel inkább azt jelzi finoman, hogy ő a dominánsabb. Ami totál logikus, mert ő az idősebb, ő van nálunk régebb óta. No meg jelenleg ő jobban meg is van már nevelve.

2014. márc. 14. 17:40
 7/11 A kérdező kommentje:
Áhhá, akkor olyan, mint a majmoknál a kurkászás? :D
2014. márc. 14. 17:41
 8/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem dominancia. Úgy ahogy írod a majmoknál a kurkászás és ahogy írtam a kutyák is egymásnak megtanítják. Milyen érdekes, a felnőtt kanom csak addig csinálta a kölyök szukának, míg az el nem tanulta tőle. Utána már sosem csinálta neki, csak a szuka.
2014. márc. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is csinálja néha a kutyám a kezemmel. De még nem jöttem rá, hogy miért.

Az biztos, hogy nem szokott dominánsan viselkedni velem. Ha ez mégis arra utal, akkor lehet kamasz kori próbálkozás?

2014. márc. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az én idősebb kutyám (aki így csipkedi a másikat), csak akkor szokta csipkedni a ruhámat, ha csikolom a hasát :D De persze nem szívatom ezzel állandóan.
2014. márc. 15. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!