Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim nem engedik hogy BARF-ozak?

Figyelt kérdés
A szüleim nem engedik hogy BARF-ozak a kutyusommal,anyukám az megengedi csak apukám nem engedi mert szerinte nyers hús az nem jó a kutyának mert megkérdezte a környékbeli kutyásokat hogy hogy ők adnának a kutyájuknak nyers húst a kutyájuknak a válasz pedig nem volt...Meg még mondot sok mindent,adtam már nyers húst a kutyámnak egy csirke nyakat és sokájig aludt utána azt hitem valami baja van a nyers hústól akkor el bizonytalanodtam de másnap adtam neki rizset,zöldséget és nyers csirke szárnyat de nem tudod kakilni(ez is felhoztam apám mint kifogást) Szerintetek jó a BARF a kutyának nem lesz beteg a nyers hústól?Tudom hogy nyers disznót nem szabad.Vagy mennyi ideig főzem a farhátat hogy ne főjőn ki belőle az ami a kutyáknak kell?Elnézést azért ha nem voltam érthető?
2014. febr. 8. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Keresgélj Barf mellett szóló írásokat és mutasd meg neki!


Egyébként ha emberi fogyasztásra is alkalmas húst veszel, azt elég ha csak leforrázod (vizet forralsz és azt a húsra öntöd, majd pár perc után adhatod is a kutyának), kivéve a disznót, mert azt meg kell főzni (bár elvileg az állomány Aujeszky-mentes, jobb félni, mint megijedni)!


Az, hogy jó-e neki, csak akkor tudod meg, ha kipróbálod. A szorulás a túl sok csonttól van, arra oda kell figyelni,hogy ne adj sokat!

2014. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én elfogadom, hogy valaki nyers táplálékot ad a kutyának, biztos vagyok benne, hogy nem árt neki.. sőőt :) De én maradok a jó minőségű tápoknál és a főtt húsoknál, belsőségeknél. Zöldséget, gyümölcsöt adok nekik nyersen.
2014. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nagyon is jó a kutyának a nyers etetés. Én sokáig hosszú évekig etettem táppal, mert elhitették velem(meg még sok millió embernek) ügyesen a tápgyártók, hogy amit ők csinálnak "űrhajós kaját" azt nem pótolhatja semmi. Dehogynem a nyers etetés!


Hiába etettem a kutyámat méreg drága tápokkal, sose volt tőle a legjobb, mindig volt valami baja. Pedig nem olcsó szupermárketes tápokat kapott ( TOTW, Acana, Orijen, N&D, Earthborn, Brit, Brit care stb..). Ráadásul ugye akármit belerakhatnak ezekbe a tápokba, hiszen úgysem látjuk. Nemhiába van annyi daganos kutya.


Én a saját szememmel tapasztalom, hogy miótra nyerset eszik, sokkal de sokkal jobb lett a kondija. Többet hasznosít, ebből adódóan kevesebb kaki. És még ezernyi érv van a nyers etetés mellett.


Nálunk a családban mindenki ellenezte eleinte a nyers etetést, de nem tudtak érdekelni :). Mivel én fizetem a kajáját, én gondoskodok róla. Mindig elmondtam nekik az érveket miért is érdemes vele etetni, mára már teljesen megbarátkoztak vele.


Érdemes cikkeket keresned róla, és megmutatni nekik. Hátha meggyőzi őket!

2014. febr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy nem egyszer fordult elő, hogy elásta a kutyám a húst, úgyvolt vele, majd később jó lesz. Sikerült benne hagynia annyit, hogy jó szagos, színes legyen a hús :D, gondolhatod. Imádta úgy edte meg. Semmi baja nem lett tőle, pedig nem egyszer csinálta ezt. A kutyáknak a gyomorsava hihetetlenül erős, nagyon sok bacival képes elbánni. A természetben is furcsa lenne ha a ragadozók megfőznék, meg megsütnék a húst. :D
2014. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb 4 hónapja álltam át teljesen a nyers etetésre, még átmenet sem volt, egyik nap elfogyott táp, másnap már farhátat kapott, meg marha szívet. Én nem főzök, és nem forrázok semmit. Amit hentesnél veszek, azt úgy ahogy van adom is oda a kutyának, van hogy nagyobb tételben tudok beszerezni szarvas, vagy lazac nyesedéket, azt csak fagyasztva. Mindig legyen a kajájában szín hús, csontos hús, belsőség és gyümölcs/zöldség. Emellé még én adok zöld kagylót (ízületekre) lucernaport (immunrendszer, emésztés) és lazacolajat (bőr, szőr). A kutyám remek formában van, a szőre egyszerűen gyönyörű, és sokkal energikusabb. Arról nem is beszélve, hogy döbbenetesen pici a végtermék a termetéhez képest, amit azt jelenti, hogy szinte mindent szépen megemészt abból amit kap. Esetleg még az is mellette szólhat, hogy a szuperprémium tápokhoz képest még olcsóbb is :)

Facebookon van több ilyen csoport is, lehet recepteket cserélni, és mindenfélét lehet kapni áron alul (kiegészítőket, húst egyaránt)

2014. febr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Kacsa nyakat ehet nyersen?:)
2014. febr. 12. 21:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze ehet nyugodtan :)
2014. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!