Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg rossz neki ha belenyúl...

Tényleg rossz neki ha belenyúlok a kajájába evés közben? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Két éves shar pei kutyám van, a kezdetek kezdetétől így nevelem. Mikor adom a kaját akkor leültetem, szépen vár, kimegyek, teszek-veszek, aztán "parancsra" ehet. Közben gyakran nyúlok bele a tálba, beleteszek valamit, kiveszem a legfinomabb falatot és visszadobom, vagy őt arrébb küldöm, elveszem az egész tálat aztán visszarakom. Nemrég kezdtünk BARF-ozni, így még könnyebb dolgom van, egy csirkenyak ki, van mikor azt kérem el ami épp a szájában van. Ha jutalomból kap egy lábat vagy ilyesmi, akkor is sokszor a kezemben tartom míg ő eszi, vagy odatartom elé és nem veheti el, aztán persze odaadom. Soha semmilyen gond nem volt ebből, se egy morranás, se egy vicsorgás, semmi, teljesen megadó kaja szempontjából (is). Nem nonstop nyúlkálok amúgy, nem is minden kajánál, de időről-időre felfrissítjük a dolgot, ugyanis elég domináns típus és nagyon erős kézzel kell fognom.

Ma viszont megkaptam a futtatóban hogy ez állatkínzás, milyen szemét dolog, mit szólnék hozzá ha az én kajámban nyúlkálna valaki, ha már odaadtam akkor ne vegyem el, ne zavarjam meg ezzel, mert full stresszes lesz és egy idő után ezért kezdi majd el félteni a kaját tőlem. Ez mennyiben lehet igaz? Nem az első kutyám, de az első olyan akit nagyon következetesen és tudatosan nevelek, pont azért mert kicsit nehezebb természet.


2014. febr. 8. 21:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem fölösleges köröket futsz. Néha én is belenyúlok a táljába, simán matathatok benne, addig elhúzza a fejét és kész. Ha akarom le is tudom róla tiltani, leültetem és vár, amíg megengedem, hogy egyen. Nem hiszem, hogy attól leszek falkavezér a kutyám szemében, ha minden harmadik kajánál kiveszem a finom falatokat a táljából, vagy a szájából. Nem moroghat és nem stresszelheti magát ezen, mert így lett nevelve, de azért nem hiszem hogy egy kellemes viselkedésforma.

Először a falkavezér eszik, a maradékot átengedi a többieknek. Ha egyszer átengedted, akkor már ne vedd el, ne könyörögd ki a szájából!

2014. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként ezzel jól be lehet stresszelni a kutyát... én simán el tudom képzelni, hogy nem tőled, de mástól jobban fogja védeni a kajáját, vagy igyekszik gyorsan felzabálni majd.
2014. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
46%
Egyébként ezzel jól be lehet stresszelni a kutyát... én simán el tudom képzelni, hogy nem tőled, de mástól jobban fogja védeni a kajáját, vagy igyekszik gyorsan felzabálni
2014. febr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is tök felesleges, én is simán matathatok a szájában (pl gyógyszerezésnél muszáj is) de sosem kotorásztam a táljában. Nálunk is van egy-két trükk kaja előtt, meg addig nem mehet rá amíg "nyüzsög" de utána már nem piszkálom. Nálunk ha kezd elpofátlanodni, akkor bizonyos előjogait vonom meg (ágyban alvás, kanapén szundizás), illetve új szabályokat hozok. Pl kitiltom egyik vagy másik helyiségből, vagy ilyesmi.
2014. febr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Megfenyegetem, hogy leöntöm, ha látja a kezemben a poharat, már megy a helyére.
2014. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!