Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől alakulhatott ez ki a...

Mitől alakulhatott ez ki a kutyámnál?

Figyelt kérdés

Van egy három éves kutyusom. Majdnem egy éves volt, amikor feltűnt, hogy az egyik oldalon a szája le van fittyedve, ki van fordulva és száradva. Nem úgy áll, ahogy a másik oldala. Ugyanazon az oldalon a szemszíne mintha szét lenne folyva. Nem szép kerek, nincs lehatárolva a barna a szeme, egy részen "kifolyt" a szinte szabályos körből a barna szín.

Ezen felül roppant feledékeny és iszonyat szétszórt, lökött kutya, gyenge idegrendszerrel. (bár mi így szeretjük)

Örökbefogadott kiskutya, fajtatiszta, de nem törzskönyves (igen, szaporított sajnos), ingyen kaptuk anno.

Két lehetőségre tudok tippelni, vagy valamilyen oxigénhiányos állapotban született (kiskutyaként is "nyeszlett" volt, kisebb, mint a fajtásai és tesze-tosza, nem volt valami koordinált a mozgása), vagy másik lehetőségként a babéziára gondolunk. 4 hónapos korában hiába minden védekezés, sajnos összeszedtünk vele egy kullancsot. Nagyon rosszul volt már mire orvoshoz értünk vele, komoly küzdelem árán épült fel, igazi harcos. Lehetnek ettől ilyen tünetei?

A doki szerint lát rendesen mindkét szemére és a szájával sem érdemes foglalkozni, ha tud inni és enni rendesen, ő ilyen, fogadjuk el, hogy kicsit "kacska". Arra a kérdésre, hogy mitől lehet ilyen, nem akart tippelgetni.

Esetleg kaphatott akár úgy agyvérzést, vagy bármit, hogy észre sem vettük? Szerintetek? Mi okozhatott ilyen tüneteket?



2014. febr. 9. 12:54
 1/10 Firestorm ***** válasza:

Nekem is elsősorban az agyvérzés ugrott be.Sajnos fogalmam sincsen mi lehet a baja vagy mitől alakulhatott ez ki :S


[link]


[link]

2014. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a kutyáinkat családtagoknak tartom, amikor itthon vagyunk, akkor bent vannak velünk, így ha ilyenkor történik valami, akkor elképzelhetetlennek tartom, hogy ne vegyük észre. Azt is nehezen tudom elhinni, hogy egy komolyabb dolog, esetleg egy agyvérzés lezajlik annyi idő alatt az egyéb tüneteivel együtt, hogy mire mi hazaérünk és látjuk, már semmi jele nincsen. (reggel is van játék, este is, a kettő között max 6-8 óra telik el) Ezért vagyok csak kicsit szkeptikus ezzel a lehetőséggel.

Sajnos a babézia anno tényleg nagyon megterhelte a szervezetét, ezért gondolok erre is lehetőségként. Miután megkapta a szurit, gyakorlatilag egy napon keresztül nem látott, nem bírt felkelni, bepisilt, stb. Tehát tudom, hogy ez olyan durva betegség volt az ő akkor még igencsak fiatalka életében, aminek akár mellékhatásaként is eltudom képzelni, viszont tippem sincs.

Jelentősége hála istennek nincs sok, mert nem akadályozza semmi megmaradt károsodás az életben. Ellenben jó lenne tudni, hogy nem olyan dologról van-e szó, amit esetleg kezelni kellene, avagy márcsak azért is tudni az okot, hogy mi voltunk figyelmetlenek és nem vettük észre mi történik vele, vagy már esetleg így került hozzánk.

2014. febr. 9. 13:50
 3/10 Firestorm ***** válasza:

Egyértelmű,hogy családtagnak tekintitek,viszont nem hiszem,hogy ilyen szövődménye lenne a babéziának :S Remélem ír valaki más is,hátha tud okosabbat mondani.

Szövődménynek ennyit találtam,de nem hiszem,hogy ez igaz lenne a kutyusodra.


[link]

2014. febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Képet nem teszel róla?:)
2014. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem, szerencsére ilyen tünetek nincsenek. Közvetlenül a betegség után szinte teljesen fehér volt az ínye és a nyelve, fáradékony volt, sokat pihent, de azt mondta a doki ez természetes.

A képpel nehezet kérsz, mert képtelen megállni fél percre, nem túl fotogén, de ha találok róla olyan képet, amin látszik a probléma, akkor felteszem. Első ránézésre nem olyan feltűnő szerencsére.

2014. febr. 9. 19:43
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]

Ezen pont azt az oldalát mutatja, amin látszik a leffentyűje. Olyat sajnos nem találtam, amin mindkét oldal látszik, illetve a szeme is. Így vigyorogva nem annyira feltűnő, inkább akkor az, amikor becsukja. A másik oldal szépen felfelé simul az ínyére, egészséges színű és nedves. Ez az oldal lefittyed, kívülről mintha bőrkeményedéses lenne száraz és csukott szájnál is kiáll. Sokszor nem is sikerül elsőre rendesen becsuknia a száját, meggyűrődik az orrán lévő bőr is oldalt, mintha nem csúszna a helyére, fennakadna a fogán, vagy nem is tudom. Ilyenkor megnyalja egyszer kétszer az orrát és "helyre rázódik".

2014. febr. 10. 00:57
 7/10 A kérdező kommentje:
Még is találtam, kicsit csatakos és pont megcsillan rajta a fény, így nem az igazi, de a lényeg (hogy az írisze(??) nem szép kerek, talán látszik.
2014. febr. 10. 01:07
 8/10 A kérdező kommentje:

Kép lemaradt:

[link]

2014. febr. 10. 01:07
 9/10 Firestorm ***** válasza:

Szerintem ez semmi komoly remélhetőleg :)

A kis pofijánál is alig látszódik :)

2014. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, nem olyan feltűnő első ránézésre szerencsére, nem súlyos, de azért még is aggaszt, hogy mitől lehet ilyen kis málé (csálé) szájú. :)
2014. febr. 10. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!