Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzám?

Milyen kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés

Első kutya lenne. Első sorban kinti de ha nagyon hideg van akkor persze bent is lehetne .Nyáron lesz csak kutya és akkor mindig tudnék vele foglalkozni.nagy kertünk van ,a szomszédba van egy labi azzal is tudna játszani(simán át tudna menni a kerítés alatt) napi 3x séta.Menhelyre is elfogok menni, de először ,hogy milyen fajta jöhet szóba. kicsi-közepes méretű legyen.Barátságos, játékos,vidám,könnyen tanuló,gyerekeket szeresse.cicákkal -kutyákkal jól kijöjjön.délután mindig egy hosszú séta lenne egy másik kutyával , meg futni is este felé.lehet örző -védő de ez nem a legfontosabb. Szeretném sok trükkre megtanítani nyáron amikor lesz időm,a kutyasulit még nem tudom .max labrador min schnauzer-beagle legyen.A szőre ne legyen annyira hosszú , a rövidebb jobban tetszik.Ha suli lesz akkor is 2-3x viszem le majd sétáltatni napközbe mindig lesz aki tudna vigyázni rá és a szomszéd kutyával is tudna játszani.

Ha valamit kihagytam akkor írjatok még .



2014. febr. 9. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Komoly menhelyen mond el, mik az igényeid, milyen az állattartási előéleted van, milyenek a körülményeid - és felelősséggel fognak ajánlani neked konkrét kutyát a készletből.
2014. febr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a méret nem világos.A kis-közepes,az nem labi-snaci méret.

A snaci (attól függ melyik),de kis-közepes a labi már nagy kutya.A beagle is közepes.

De kinti tartásra kis-közepes kutyák nem alkalmasak.(Hiába mondják egyesek,hogy jól elvan kint is,a kutyának az attól nem jó.Való igaz,nem hal meg.De kb. ennyi a pozitívum)


A kistestűeket nem is ragoznám,mert nem lehet kint tartani,a közepes testűeknél pedig csak pár fajtát,amelyiknek a szőre és a jelleme is alkalmas rá.De ebből nem sok van.


Amennyiben kinti-benti kutya lehetne,és nem csak télen,hanem mindig..akkor már igen nagy a választék.


De szerintem a legjobban egy menhelyen járnál jól,első körben.Mivel nincs konkrét álomfajtád,még így kifejezett "vonal" sincs,amin el lehetne indulni,ezért ajánlom a menhelyet.

Meg a költségekről nem írtál,de azt írtad iskolás vagy,tehát gondolom nem dolgozol.Egy fajtatiszta kutya pedig 100 ezres nagyságrend.

ŐV kutyák pedig általában nagytestűek,szintén kevésbé alkalmasak kinti tartásra,valamelyik abszolút nem.


Biztos vagyok benne,hogy a menhelyen is találsz olyan kutyát,akibe beleszeretsz.Nekünk 2 kutyánk van,az egyik menhelyes,a másik tenyésztőtől van.Hidd el,semmi különbség nincs.A fajtatiszta kutyánk is csak azért van,mert nekem ő volt az álomfajtám.Összegyűjtöttem a pénzt és megvettem.Elértem a célom.Innentől csak menhelyen voltunk és lett is onnan egy kutyánk,plusz rengeteg ideiglenesünk.

Ha nincs álomfajtád,akkor addig legyen menhelyid.Ha kialakul egy konkrét kép benned,milyen az álomfajtád,akkor majd megveszed egyszer...

2014. febr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Németjuhász. Alkalmas első kutyának könnyen tanítható sok trükkre meg taníthatód. Alkalmas kinti kutyának és ha jól neveled jól ki jön más kutyákkal. Már kiskorától össze kell szoktatni a labival.

Nagyon jó kutya én csak ajánlani tudom.

2014. febr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem az álom kutyám a labi meg a német juhász :)) de még tetszik a vizsla és a border collie is, bár az utolsó kettő ha jól tudom vadász kutya és mivel van kerti tavunk ezért lehet hogy kihalászná a halakat (gondolom bármelyik fajta de a vadász kutyák csak jobban szedné ki)
2014. febr. 10. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehát akkor nagyon egyszerű!Labrador és Németjuhász keverék!
2014. febr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A labi is vadászkutya, a border pedig terelő.


De a tóból egyik sem fogja kihalászni a halakat...

2014. febr. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!