Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyát hogyan lehetne...

Idős kutyát hogyan lehetne pelusra vagy macska alomra szoktatni?

Figyelt kérdés
Tényleg szükségünk lenne rá. Többször szeretném, ha elintézhetné a dolgát, hogy ne terhelje magát, de levinni csak 1-2 alkalommal többet tudnám, mint eddig. Az este meg a délelőtt miatt lenne a legfontosabb. Rákerestem ugyan a témára de bárki, aki ilyet kérdezett, lebeszélték, nem pedig segítettek, kérlek titeket h nekem most segítsetek:)
2014. febr. 10. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is tisztázni kell, hogy miért akarod pelusra szoktatni. Írod hogy öreg, az még nem ok semmire. Esetleg szervi problémái vannak?


Egyébként én is lebeszélnélek ezekről. A zömének nem vált be a dolog, csak megzavarta a kutyát. Ha ilyet olvasol, hogy pl "már 6 éves de még mindig össze-vissza pisil" - na itt biztos lehetsz, hogy próbálkoztak a pelussal. Csak megzavarja a kutyát.


Az a napi 1-2 alkalommal több séta nem is olyan kevés, de ugyebár még mindig nem tudom mi áll a háttérben.

2014. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Neeem, nem erről van szó. Szegénykém túlságosan is szobatiszta. Soha, semmilyen körülmények között nem pisil be, de az orvos mondta, hogy ilyen korban már romlik a veséje, és rossz ha tartogatja, én pedig nem akarom hogy tartogassa. Sajnos ezután is csak napi 4-szer tudom levinni (vagyis napi akárhányszor, de nyilván az nem kárpótolja, ha délután 10-szer leviszem, ha közben délelőtt nincs lent...)

Na, szóval ezért akarok egy olyan helyet, sarkot adni neki, ahol nyugodtan kiereszti a fáradt olajat, amikor csak kell, mert a butus inkább ott toporzékol az ajtó előtt, ameddig haza nem érek... És nagyon sajnálom őt főleg azok után amit mondott a doki, h innentől jó lenne ha sűrűbben menne pisilni. Én ezt csak így tudom biztosítani neki.

2014. febr. 10. 15:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem szoktatnám pelenkára így sem, mert sajna totál összezavarja a kutyát. Nem tudom, esetleg azt tudnám tanácsolni hogy kapjon kevesebb vizet, ez sem a legjobb megoldás, de szerintem jobb mint a pelus/alom.
2014. febr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem fog működni! :( Tényleg sajnálom hogy ezt kell mondanom mert látom hogy indokolt és tökre megértelek de egy szobatiszta kutya nem fog átszokni főleg ha öregecske. Eljön majd az az idő mikor maga alá vizel de akkor sem fogja érteni miért meg akkor hova kéne...
2014. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem még erre is rájött a kutyus, csak akkor iszik vizet, miután evett, vagy ha sok más kutyával találkozott sétakor, és kiviháncolta magát. Máskor alig iszik, szóval ezzel se nagyon tudok okoskodni.

Nem volt még pelusra pisilős kutyám, ezért gondoltam azt, hogy ez a lehető leglogikusabb arra az időre, amikor nem vagyok itthon.

Hogy érthetőbb legyen: egyedül lakok, reggel leviszem a kutyust, délután hazaérek, rögtön viszem le, aztán egy kora esti, és egy késő esti kör van olyan 11 fele. A két időszak, amiben sajnálom, az az este 11 és reggel közötti, bár ez nem annyira gáz, mert ha én is lecsendesedek, ágyban tévézek, akkor ő is leül mellém és alszik. A gázabb a reggeltől délutánig tartó időszak. Nem azt mondom, simán kibírja, de ezt inkább annak tudom be, hogy nagyon jó kutya, és mivel idős, már nagyon hozzám idomult, tudja az összes szokásom, és úgy van vele, hogy ha délután jövök, hát addig tartogatja. Annyira nem vagyok benne a szobában pisilős témában, de értitek, ha nincs itt senki, csak így lehetne megoldani. Szóval azt mondjátok, hogy "elromlik" tőle a kutya, és ami kialakult, hogy mindig megvár, az szétesne és összevissza pisilne?

2014. febr. 10. 15:37
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja, még annyit a témáról, hogy egyszer régebb fel volt fázva a kutyus, stresszes hónapjaink is voltak akkor, napi 3 séta fért akkor bele, szóval érthető, hogy megkavarodott ő is. Akkor az lett az új szokása, hogy ha már nagyon kellett neki, kiment a konyhába / előszobába, ahol járólap van (mindenhol máshol parketta), és oda csinált.

Nem tudok másra gondolni, mint hgoy azért csinált oda, mert az más fajta padló (még jól is jött, mert onnan könnyű volt összetakarítani), ebből gondoltam azt, hogy ha ő meg tudja különböztetni a padlókat, akkor a parketta meg a pelus között is érezni fogja a különbséget. Értitek, hiszen ő választotta ki az egyetlen helyet, ahol nem parketta van. Ebből nem lehet valahogy kiindulni? Vagy engedjem meg hogy az előszobába pisiljen? Én szívesen megengedném (mondjuk a macska tálca jobb lenne), de mostanában megint nem csinál oda, ez csak egy időszaka volt.

2014. febr. 10. 15:43
 7/9 Akiteki ***** válasza:
Sehogy. A kutya nem macska. Ő nem fog egy helyre járni, hogy elássa, hanem ha lehet a lakásban, akkor az egész lakásban pisilni fog, nem csak egy helyre.
2014. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem a problémádat. Ha egy nem szobatiszta kutyánál azt mondjuk, hogy hiba a pelusozás, akkor egy kutyusnál, aki szobatiszta már régóta... oltári nagy hiba! Nem kevés az a 4 séta egy nap szerintem. Tegyük fel, hogy pl reggel 7kor még kiviszed, akkor délután 2-ig (csak egy példa, nem tudom a napirended) ki fogja bírni.


Akkor kezdj el aggódni, ha vizelettartási problémái lesznek a korából adódóan. A szobatiszta kutyusod veséjének nem lesz semmi baja napi 4 séta mellett.


Ne pelusoztasd szegényt. Szobatiszta lévén nem is fogja érteni, hogy mit akarsz.


Csak folytass mindent úgy, ahogy eddig tetted!

2014. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Esetleg nem ismersz valakit aki állatbarát és megbízol benne, hogy levigye a kutyát amíg nem vagy otthon?
2014. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!