Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog a kutyám? Régen...

K.bianka9111 kérdése:

Miért morog a kutyám? Régen nem csinálta!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 4 éves szuka labradorom. Nagyon aranyos, kedves, rettentően jámbor, még egy betörőt is bekísérne a lakásba egy kis simogatásért cserébe. Arról nem beszélve, hogy mennyire játékos és pörgős. Lehet, hogy hiperaktív is. :D

Nem igazán tudom eldönteni, hogy neki ki lehet a gazdája, ki lehet a falkavezér, mert a szüleimre és rám mindig hallgat. A lényeg, hogy 2 évre, családi okok miatt el kellett innen költöznünk, ahol most lakunk, a kutyát nem tudtuk magunkkal vinni, itt hagytuk, és ismerősök jöttek albérletbe. Mivel én ezalatt a 2 év alatt külföldön dolgoztam, nem tudtam ellátogatni ide, de nagy ritkán megtettem. Aztán szintén családi okokból visszaköltöztünk ide. Azt vettük észre a labin, hogy már nem olyan játékos, bohókás, mint korábban. Azt gondoltuk, hogy megkomolyodott, felnőtt stb. De ahogy telt az idő, napról napra újra olyan lett, mint régen. Ugrál, nyalogat stb. Azt gondoltuk, hogy eléggé depressziós lehetett, és most megint kezd újra vidám, életerős lenni. Elvittük kutyasuliba, kb. 2 hete kezdtük, és én hajtom végre vele a feladatokat. Nagyon ügyes, már előtte is tanítgattam neki dolgokat, mikor kisebb volt, de úgy látom, hogy még mindig nagyon gyorsan tanul. Viszont sajnos azt tapasztalom, és úgy emlékszem, hogy ezt régebben nem csinálta, hogy morog rám, mikor eszik. Van hogy hozzá sem érek, csak állok ott mellette és nézem, és egy idő után figyelmeztetően rám mordul. Hozzáérni, megszidni ezek után már nem is merem. Nagyon jó húsban lévő kutyus, semmiből nem tartana neki azonnal megharapnia. Igen, tudom nem szabadna neki, de ez a morgás nekem „új”. Ami miatt viszont most még jobban elkeseredtem, hogy egy új szituációban is rám mordult. Most este kimentem hozzá az udvarra, mert nagyon rossz volt az idő. Épp a házában feküdt, nem aludt. Megsimogattam (ahogy máskor is), de közben néha rajta tartottam a kezem, hogy reszket-e, nem-e fázik, mert akkor rakok be a házába pokrócot. És azon kaptam magam, hogy rám mordult (nem az az igazi mély, gyomorból jövő morgás, de eléggé figyelmeztető jellege volt), és még a kezemhez is kapott. Nem harapott meg!!! Úgy érintette meg a karom, mint mikor játékból harapdál. Mondjuk ki is rántottam a kezem rögtön, mert megijedtem. Szintén álltam másodpercekig ott, hogy most mit csináljak vele, mert nem mertem ezek után megint benyúlni, kirángatni nem tudtam, hogy leszidjam. És egy pillanatra megijedtem tőle. Inkább otthagytam, annyit tudtam, mondta, hogy fúj, rossz kutya, de szerintem meg sem hatotta. Meg szeretném kérdezni a kutyasuliban is, csak kíváncsi lennék, hogy szerintetek ezek így hogy jöttek? Ha holnap újra kimegyek hozzá, következetes szeretnék lenni. Elveszítette felénk a bizalmát? Azt veszem észre, hogy egyre jobban veszi át a falkavezér szerepet, pedig a kutyasuliban nagyon szófogadó tud lenni. Miért védi ennyire a saját dolgait?


Előre is köszönöm! Megmondom őszintén, az utóbbi szituáció nagyon szíven ütött.


2013. nov. 27. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Esetleg nem lehet,hogy az ismeroseid bantottak?Vagy durvabbak voltak vele?Vagy epp tul kenyesztettek?Az en kutyam nem merne ram morogni,mert mikor etetes van,elotte leultetem,es csak azutan ehet,ha azt mondom:Tied.Meg az elejen,mikor pici volt,akkor egyszer megprobalkozott a morgassal,es akkor kicsit eroteljesebben rakiabaltam,hogy mit csinalsz?Azutan elvettem elole a tapot,es egy ora mulva visszakapta.Azota nem csinalja.Lehet,hogy elegge elkenyelmesedett amig nem voltal vele:)Lehet,hogy az ismerosok tobbet engedtek,es kevesebbet fegyelmeztek:)

2013. nov. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hallod, én is morognék. Dobáljátok őt ide-oda, mint egy labdát, most én vagyok a gazdád, most más, most megint én, de te csak bízzál bennünk és reménykedj, hogy nem hagyunk itt megint évekre...
2013. nov. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt más választásunk. Én nem akartam, hogy elajándékozzuk, így legalább itt maradt a saját környezetében. Az meg már nem ide tartozik, hogy nekünk miért kellett elmennünk innen. Így is eléggé bánt ez engem, elhiheted.. Kedves első hozzászóló! Mikor idejöttünk és meglátogattuk, akkor nagyon jó húsban volt, nem láttam rajta semmilyen sérülést.. Elkényeztették volna? Nem tudom. Lehet, hogy akkor más, furcsább dolgai is lennének.
2013. nov. 27. 04:23
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha van valami ötletetek, hogy mit tehetnék, légyszi írjátok meg.
2013. nov. 27. 04:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezek mondhatni tipikus jelek, én ugyanezt tapasztaltam azoknál a kutyáknál, amikkel nem találkoztam gyakran. Tehát pl. ismerősök, rokonok kutyái (akár nagyszüleim kutyája is, amiről már azt hittem vagyunk olyan jóban, mint a sajátommal, sokszor játszottam vele, simogattam stb. általában hallgatott is rám).

Tehát itt csak arról van szó, hogy jelenleg nem állsz annyira közel hozzá, mint régen. Kell majd neki még egy kis (minőségi) idő, mire újra megbízik benned. Természetesen a nevelés is fontos, jó is, hogy jártok vele kutyaiskolába. Szerintem ez magától rendeződni fog hamarosan. Viszont a ksuliban a morgásos helyzetekre mindenképp kérj tanácsot, hogy mit is tegyél olyankor, mert ezeknél határozottan fel kell lépni, hogy tudja, ezt azért nem tűritek el. Lassan meg fogja szokni, hogy az ismerősök már nem részei az életének és te vagy a gazdája. Mondjuk az valóban nem szerencsés, ha a kutya évekig nem látja a gazdáját, aztán az újra onnan akarja folytatni, mint régen. Újra meg kell szoknia téged, közben ő is változott kicsit, idősebb lett stb. Addig is figyelj oda rá, hogy ő jelenleg nem a te kutyád, ill. jelenleg nem te vagy a gazdája, szinte olyan mintha egy idegen lennél számára. Tehát bizonyos dolgokat még nem tehetsz meg. Ilyen az is, amikor úgy simogatod meg, hogy felülről emeled rá a kezed, vagy kicsi, zárt térben stb. Próbáld a mellkasánál, vállrésznél simogatni, de oda is lassan nyúlj, hogy lássa a kezed.

2013. nov. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Erősebbnek érzi magát,domináns veled szemben.Az étel bevédése,ill saját területének bevédésével mutatja ki feléd.Amíg az oktatóval nem tisztáztad,mi ez és hogyan kezeld,kerüld ezeket a szitukat,mert minden egyes sikeres akciója megerősíti ezt a viselkedést.
2013. nov. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Újra ki kell alakítani a hierarchiát. A morgás, odakapás és ráfogás, még csak figyelmeztetés. Ebben a stádiumban kell keményen leállítani. A kutyasuliban kérj tanácsot. Ha ráhagyod, azzal megerősíted. Nagyon fontos dolog, hogy alapból a kutyád nem akar megharapni, csak jelzi a határokat. Ne félj tőle, semmiképp. Kutyasuliba segítenek, hogy Te hogy jelezd neki a Te határaidat. Én a saját kutyámat ismerem, tudom kezelni, de másnak ebben látatlanul nem adnék tanácsot.
2013. nov. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha gyorsan nem próbálod a problémát kezelni egy rendes kutyaiskolában akkor már sokkal nehezebb lesz utána. Teljesen meg fogja tanulni, hogy ezzel el tud érni dolgokat. Nem akarta hogy hozzáérj a helyén, rád morog erre te megijedsz és otthagyod, amivel elérte a célját.
2013. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Igen, igazatok van, sajnos. Máskor is simogattam a házában, sosem volt semmi gond, de most késő este volt, és szerintem nem tudta, hogy mi akarok vele csinálni. Akármikor megsimogathatom (kivéve mikor kajál), sosem féltem tőle, ezért volt nekem ez váratlan. Remélem minden rendbe fog jönni és megkérdezem a kutyasuliban. Csak tudjátok nekem azért fura ez, mert pl. a nővéremre egyáltalán nem hallgat, őt teljes mértékben csak játszópajtásnak tekinti. Ha ő menne ki vele a kutyasuliba, szerintem arra repülne, amerre a kutya rántja. :D Rám azért sokkal jobban hallgat, meg mondom a szüleimre, de főleg apukámra. Szóval érdekes ez, nem tudom mi járhat szegényke fejében.. :( Köszönöm szépen a tanácsokat! :)
2013. nov. 27. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!