Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítassam a kan kutyám!...

Ivartalanítassam a kan kutyám!? Mik az elonyei es hatranyai?

Figyelt kérdés
Mennyi idosen kell elvinni ivartalanitani? Jelenleg 2 es fel honapos. Van egy lany kutyank aki 3 eves es nincs ivartalanitva, ezert is gondoltam ra hogy az enyemet kikellene, mivel napkozben egyutt lesznek amikor senki nincs otthon és nem akarjuk, hogy kiskutyák legyenek.
2014. febr. 11. 10:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Értem én, akkor tényleg ivartalanítattom. Koszonom a válaszokat! Mutét kozben vagy után nem lehet semmi baja a kutyának?
2014. febr. 11. 10:47
 12/18 Firestorm ***** válasza:
67%

Ez egy rutin műtétnek számít,főleg kanoknál.Nem lesz semmi probléma se műtét közben sem műtét után szerencsére.

Ha jól tudom kan kutyáknál kb 15-20 perces dolog az egész.

Szukáknál hát mi 1,5 óra múlva mehettünk érte.

Kanoknál ez csak egy külső beavatkozás.

2014. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként csak mondom hogy a "férfi hormonokat" a herék ÉS a mellékvesék IS termelik tehát ha lenyisszantják a heréit azzal semmivel sem lesz kevésbé pasi. Az enyém nem hízott el, standerden belül van a mérete, emelt lábbal pisil, és sok ivaros kan behódol neki pedig nem agresszív csak domináns. Azonnal ivartalanítva lett amint leszálltak a heréi.

Szukánál még fontosabb, hallottam már olyan gennyes méhgyulladásról amibe belehalt a szuka, meg ismerek olyat is ami MINDEN tüzelése után álvemhes de ki nem ivartalanítanák mert jaj az csonkítás... Helyette szenvednek a full idegbeteg kutyával.

2014. febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

A szuka kutyáról nem én dontok, de az enyémet elviszem ivartalanítattni amint abban a korban lesz!

Koszi mindenkinek a válaszokat! :)

2014. febr. 11. 10:57
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

Elég átfogó, és laikus és elfogult álláspontnak éppen nem nevezhető:

[link]

Megjegyzem egyszer készítettem egy interjút ezzel az orvossal és még több érdekes összefüggésre világított rá. Pl h a kutyák ivarzását és ezáltal szaporodását, mi, a háziasítással, a jóléttel gyorsítottuk fel és tettük természetellenessé. Az eredeti felállás ugye az volt h egy évben egyszer tüzelnek és csak az arra érdemes egyedek párosodhatnak. Ezzel szemben már évi kétszer tüzelnek, sőt kisebb fajtáknál már megfigyelhető h eltolódik az évi 3 felé, és mindenki mindenkivel - semmi szelekció. Tehát amibe az ember beleszólt, azt neki is kell szabályoznia. Az meg h elveszti a férfiasságát nem egyéb mint az ember saját érzelmeinek kivetülése... nekem két ivartalanított kanom van (egyik 6 hónaposan, másik 1,5 évesen lett - utóbbi azért mert talált), és attól függetlenül h nem önti el az agyukat a vörös köd egy tüzelő szuka láttán, és nem remeg a szájuk széle fincsi szuka pisi nyalogatás után, semmiben nem különböznek az ivaros kanoktól.

Természetesen a te döntésed, de mivel hátránya nincs, csak előnye, így nem igazán értem a vacilálást.

2014. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

Ha kan, és a doki jóarc akar lenni, akkor se hagyd, hogy meghagyja a zacsit! Nekem a NJ 2évesen lett ivartalanítva, pontosan a hererák elkerülése miatt (az előző kutyámat 6évig húztuk rákkal). A család férfitagjai(párom és apám) hetekig győzködtek engem is, hogy szegény kutya meg a golyói... Na ezt hallva a doki mondta, hogy a zacsit meghagyatja, így "látszani fog rajta, hogy kan". A pasik örültek, a zacsi maradt. A kutyáról viszont tudni kell, hogy 5percre nem lehetett lelőni, rohant, ment. Tipikus nagykamasz volt abban az időben, ráadásul egy csajozós,domináns nagykamasz. Arról már nem is beszélve, hogy ami mozgott, az potenciális célpont volt, meg kellett vele próbálkozni... Szóval a herék mentek, a herezacskó maradt. A kutyát ilyenkor éjszakára legalább lakásban kell tartani, az én kutyám viszont ahogy nyílt az ajtó, startolt kifelé és körberohanta az udvart. Be is gyűlt neki nagyon szépen a zacsi és 2 nap múlva úgy belázasodott, hogy mehettünk vissza a kedves dokibácsinkhoz.

Egyébként hátránya nincs, azóta (talán) kicsit nyugodtabb, de jellemre ugyanaz a nagy macsó maci. Domináns kanokkal nem jön ki jól, egyébként azóta nagyon szépen kutyázik, sokkal kezelhetőbb. Nem csajozik, elmúlt a szelektív hallása...

Egyébként a szukát is mindenképp ivartalanítsátok! Tapasztalatból mondom, nagyon kevés szuka öregedik meg úgy, hogy nem lesz probléma a méhével. A ráknál meg nincs szörnyűbb!

2014. febr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk 1 éves törpe pincserünk van, 2 hónapja ivartalaníttattuk. Először nem szerettük volna ivartalanítani, egyedüli kutya, lakásban. Nem gondoltuk, hogy bármi probléma lehet. A lépcsőházban van 2 szuka kutya, és amikor a kutyusunk 7-8 hónapos lett, és tüzelt az egyik szuka, teljesen megőrült. A lakásban fel-alá mászkált, a bejárati ajtó előtt üldögélt. Ha elmentünk otthonról, egész nap visított, és ki akart menni (előtte sosem csinált ilyet), valamint el szoktuk engedni a parkban, ha nincsen senki mert remekül behívható, engedelmes kutya, de elkezdett szemtelen lenni, és a saját feje (szagok) után menni. Ekkor döntöttünk úgy, hogy muszáj ivartalanítani, mert már őt sajnáltuk, hogy szenved, és szétveti a tesztoszteron. Mi nem bántuk meg, mert mintha kicserélték volna. Minden visszaállt a régi kerékvágásba, semmi problémánk nincs a kutyával, ő is boldog, mi is boldogok vagyunk. (És így más betegségeket is megelőztünk.) Én hátrányát abszolút nem látom, tehát szerintem nyugodtan ivartalaníttasd, főleg ha szuka kutya is van mellette, így sok pronlémától távol tarthatjátok a kutyátokat és magatokat is.
2014. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A hátránya az, hogy a kan kutya kövéreb lessz egy kicsit, de ez nem biztos.
2014. ápr. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!