Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor van a tömeges tüzelési...

Mikor van a tömeges tüzelési időszak?

Figyelt kérdés

Elképzelhető, hogy már most? A környékünkön megint nagyon sok a kóborka (önsétáltató?) kutya. Ahogy néztem, javarészt kanok. Engem mondjuk az is "felháborít", ha egy kistestű mászkál gazdi nélkül, de nagyon sok a közepes és nagytestű is. De a hangsúly ott van, hogy gazdi nélkül.

Én is kutyás vagyok, bár az enyém ivartalan, mégsem hagyom, hogy bóklásszon kedvére az utcákon. Ráadásul temetőnél lakunk, halálra ijeszthetik az öregeket.

Mit lehet tenni? Hova lehet fordulni? Jegyző, polgármester?

Ami engem illett, az elmúlt héten "csak" 3 kutyával voltam állatorvosnál chipet nézetni és a hétvége óta ismét 2 kutya mászkál szinte a kerítésünk alatt.


2014. febr. 11. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Most van tüzelési időszak.

Az önsétáltató kutyákkal meg csak akkor tudsz kezdeni valamit, ha összeszeded őket és kideríted kik a gazdik, egyébként meg a gyepmesteri telepet tudod hívni.

2014. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Akiteki ***** válasza:

Tüzelés bármikor van egész évben. Nincs kampány. Viszont ha sok szuka van egy helyen vagy egymáshoz közel, akkor kedvet kapnak egymástól és sorban rákezdenek.

A kutyák nem azért kóborolnak, mert tüzel valaki, hanem mert a gazdájuk nem vigyáz rá.

2014. febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akiteki! "A kutyák nem azért kóborolnak, mert tüzel valaki, hanem mert a gazdájuk nem vigyáz rá" Ezzel én is tisztában vagyok. Nem jött le a kérdésből és az alatta lévőkből, hogy főleg kan kutyákról van szó? És az bizony kedvet kap hogy befedezze a szukát.

2014. febr. 11. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!