Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya életének fenyegetése...

Egy kutya életének fenyegetése bűntett?

Figyelt kérdés

Úgy értem ütközik e jogszabályba, kihívhatják e rám a rendőrt?


NYUGI NEM AKAROM A KUTYÁT BÁNTANI!!!!!!!!!!


A gazdája elviselhetetlenül nagy m@rha, és már sajnos ott tartunk, hogy üvöltözünk egymással (szomszéd). A szerencsétlen blökit totál félrenevelte, a kutya a főnök, agresszív még vele is. És folyton ugat! Annyira hogy beleőrülünk! Napi több órát képes folyamatosan ugatni nagyon hangosan (farkas keverék). És mindent megugat. A hulló falevelet, a csicsergő madarat mindent... Nem bírjuk tovább, nagyon közel van hozzánk. Kértük szépen, kértük csúnyán hogy csitítsa, de nem teszi. Sőt, imádja a hangját, hajnalban hatalmas vinnyogás közepette viszi sétálni, már több mint százszor felébresztett minket...elszakadt a cérna, pedig békés emberek vagyunk, sőt állatbarátok!! Nem is az állatal van itt a baj!


Attól tartok ha megint összezördülünk, esetleg elhagyja a számat valami fenyegetőzés. Ezért a kérdés.


2014. febr. 12. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem mész sokra, ha fenyegetőzöl. Közöld vele, feljelented birtokháborításért, csendzavarásért a jegyzőnél. Vagy veszel egy ugatásgátló nyakörvet és odaadod neki, használja a kutyára. Talán beválik. Persze, csak akkor, ha használni is akarja.
2014. febr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, voltam már jegyzőnél, azt a választ kaptam hogy hát a kutya az ugat... Ez igaz is, csakhogy a gazdi azért tehet(ne) azért hogy ez elviselhető legyen. Nekünk is volt már kutyánk, régi szomszédunkban is volt, probléma nélkül együtt tudtunk élni. Csak van egy határ...

Feljelentgetést nem akarom nagyon elkezdeni, nem az én stílusom. Talán az ugatásgátló nyakörv megoldást jelenthet... köszi.

2014. febr. 12. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Elbattyogsz a jegyzőjöz és kérsz egy birtokháborítási eljárás megindítást. Van némi költsége, mert illetékköteles, de ez az egyetlen módja. Ha a jegyző nem tesz semmit, akkor kérj tőle ÍRÁSOS igazolsát arról, h neki erre nincs ideje/kedve/stb. Akkor hidd el, hirtelen elkezd majd foglalkozni az üggyel. Nem árt, ha készítesz felvételeket is rendszeresen, mert ha a jegyző számodra kedvezőtlenül döntk, akkor mehetsz fellebbezni, oda meg már nem árt a bizonyíték.
2014. febr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!