Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikusnak mennyi...

Kutyakozmetikusnak mennyi borravalót illik adni?

Figyelt kérdés
Bichon kutyusunk nyírása, körömvágása után 1000Ft-tal adunk többet. Ez elegendő?
2014. febr. 13. 10:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Bőven, amennyiben nem 10 ezer forint felett fizetsz. 10% mindig a borravaló.
2014. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Ezt én nem értem. Magánvállalkozóként dolgozik nyilván, annyit kér, amennyit akar, számlát biztosan nem ad, akkor minek a borravaló ??
2014. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem járok kutyakozmetikán, de hadd kérdezzem meg, miért kell borravalót adni?

Ahogy hallottam, azért nem 5 ft-ért dolgoznak. Nem kalkulálnak bele az árukba mindent és ezért kell? Vagy mi a francért?

2014. febr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%

Mennyit fizettek?

Ha 3000 Ft, akkor nagyon sok az 1000 Ft borravaló.

Egyébként szerintem nem kell borravalót adni, hiszen magáért a szolgáltatásért fizetsz, nem kapsz semmi pluszt a borravalóért. Úgy szokás szerintem, hogy ha valami hülye összeg a vége, pl. 5780, akkor nyilván nem kéri vissza az ember az aprót, hanem 6000-et ad.

2014. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Én csak akkor szoktam bárkinek is borravalót adni, ha úgy érzem, hogy az elvégzett munkához képest aránytalanul keveset kér.
2014. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
52%

Attól függetlenül, hogy magánvállalkozó,illik adni borravalót. Én a fodrászomnak, és a kozmetikusomnak is adok, pedig ők is magánvállalkozók.

Azért egy magánvállalkozónak sokkal több kiadása van, mert nem csak a felszerelés és munka bér miatt dolgozik drágábban hanem neki rezsitől kezdve mindent fizetnie kell.

Ha bérli a helyet azt is, és nem tudom, hogy vállalkozóként miket kell még fizetni.

Én is mindig adok borravalót, mert illik. Ha meg a munkájával is megvagyok elégedve, akkor pláne.

Én teljes kozmetikára 5400-at fizetek, de mindig 6000-ret adok, mert a kutyám szereti, nagyon jól bánik vele. egyedül nála tűr meg a kutya bármit.

Szóval szerintem megérdemli azt a 600 Ft-ot.

2014. febr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Attól mondjuk nem félnék, hogy egy vállalkozó nem kalkulál bele mindent az árba és éhen hal.


Félre ne érts, én is adok borravalót (de a kozmetikusom és fodrászom pont nem fogad el), ha olyan szolgáltatást kapok, amivel messzemenően meg vagyok elégedve, de hogy 1000 ft-ot adjak egy kutyakozmetikában, mert így illik?!?! Hát biztos, hogy nem tenném. Szerintem baromi sok.

2014. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
72%

attól függ milyen szolgáltatást végzet, de akkor is max a kerekített összegből ahogy írták ha 5780 akkor nem kérek vissza.

De volt már rá példa hogy -igaz nem kozmetikus- olyan flegma és bunkó volt a pincér csajszi hogy az utolsó forintot is hagytam hogy leszámolja, és amikor még ott várt 10 secet akkor megköszöntem...

2014. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
2000Ft-ot szokott kérni. Szóval 3000Ft-ot szoktunk ott hagyni. Nagyon türelmes, kedves és sajnos az én kutyusom kicsit problémás, ha nyíratkozatról van szó. Szóval végülis nem sajnálom azt az ezer forintot.
2014. febr. 13. 11:13
 10/25 A kérdező kommentje:
Nyiratkozásról*
2014. febr. 13. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!