Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta illik hozzám?

Melyik kutyafajta illik hozzám?

Figyelt kérdés

-nem vagyok valami mozgékony, de a barátaimmal sokszór sétálgatunk meg hülyéskedünk szóval oda mindig vinném sétálni

-lehetelőleg maximum középtermetű legyen

-lakásban is lehessen tartani, egyébként most nagy kertes házunk van de lehet beköltözünk panelba egy másik városba

- ne legyen hatalmas mozgás igénye



2014. jan. 13. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
A cavalier king charles spániel tökéletes lenne. Nincs nagy mozgásigénye, nagyon jó természete van, okos, könnyen tanítható, barátságos, türelmes, nyugodt, játékos, szép, egészséges (ha jó helyről veszed). Elég heti 1x alaposan átkefélni.
2014. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Menhelyin nem gondolkoztál még? Nagyon hálásak tudnak lenni, és biztos ajánlanának neked megfelelőt.


A cavi tényleg jó, de NAGYON jó helyről kell venni, mert nagyon beteges. Pl. Slippy Star nagyon jó.

2014. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
én biztosan egy menhelyi kutyust hoznék el...akkora a választék, olyan tündéri keverékek léteznek, hogy biztosan találnál tökéleteset...www.allatok.info, www.gazditkeresek.hu :)
2014. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és mopszról vagy a francia bulldogról mi a véleményetek (tisztában vagyok vele hogy betegesek)
2014. jan. 13. 15:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt mopszom, de szerintem nem igazán felel meg neked. Nagyon mozgékony, aktív kutya, nem elégszik meg 3 félórás sétával! Napi 3 órát sétáltattam, rossz időben is és kocogni is jártunk + a fél napját az udvaron töltötte, össze-vissza ugrándozott. Most cavim van, sokkal nyugodtabb, szinte nem is ugat. Mindkét fajta szép, ragaszkodó, okos, barátságos, de szerintem neked inkább a cabalier felel meg. Esetleg ott vannak a bichonok, ők is imádnivalóak, nincs nagy mozgásigényük.
2014. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát a francia bulldogok és a mopszok a tévhittel ellentétben igenis szeretnek mozogni....az oké, hogy tudod, hogy betegesek, de azt elképzelni sem tudod menniyre, ha nem olyan helyről hozod...ráadásul sajnos néha, ha olyanabb helyről hozod akkor is:S a szemük, fülük, orruk, gyomruk, bőrük nagyon érzékeny, nem mindegy mivel eteted, nem bírják se a hideget se a meleget, allergiás a nagy részük mindenfélére, többük diszpláziás, epilepsziás stbstb.


Imádom őket, nekem egy francia bulldogom van (lehet hogy fr. bulldog-mopsz keverék), én őt felnőttként hoztam és számoltam kb. a bajaival, de nekünk is egy alapítvány segített anyagilag, mert útközben is kiderültek dolgok...és a francia bulldognak is, még az én leamortizált szukámnak is, kifejezetten normális vagy nagyobb a mozgásigénye...

2014. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kutyatartás hatalmas felelősséggel jár, nem elég megvenni egy cukinak látszó kiskutyát, mert arról egy kutyaéleten (10-12 év) át gondoskodni kell. Nagyon fontos a megfelelő fajta kiválasztása, de egy fajtán belül is vannak egészen különbözò egyedek. Itt elsősorban nem külső, hanem belső tulajdonságok alapján kell dönteni.

Amikor nekem is kutyavásárlásra került a sor könyvekből, internetről, ismerősöktől tájékozódtam a különböző fajtákról. Tuddtam, hogy egy nyugodt barátságos ölebet kell választanom, hiszen sorházban élek. Több hónapba telt, mire megtaláltam a számomra tökéletes fajtát, a cavaliert. De azt tudnod kell hogy, mint minden kutyafajta, a cavalier sem elégszik meg félórával! Naponta legalább másfél óra kell neki, ha udvar nélküli házban élsz mégtöbb. Az én kiskutyámnak (4,5 éves szuka) eddig semmi baja nem volt, az ivartalanítás volt az egyetlen műtéte. Persze az is közrejátszik, hogy honnan veszed. Én hosszas keresgélés után (több helyen is érdeklődtem) a Slippy Star kennelt választottam, és megérte az árát, hiszen egy gyönyörű, egészséges, jó természetű kutyát kapsz. Én nagyon ajánlom ezt a fajtát, csodálatosak!

2014. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a bulldogokat ajánlom. :-)
2014. jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!