Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lakásban tartott Skót...

A lakásban tartott Skót juhászkutyának valóban nem lesz olyan szép hosszú szőre, mint a kint tartott fajtársainak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 14. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Pont forditva...
2014. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:
95%

Nekem is mondták sokan, hogy majd nem lesznek szőrben a kutyáim, mert a lakásban alszanak.

Nem tapasztaltam semmi ilyet.

A szőrminőség genetika.

2014. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2014. febr. 14. 12:45
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

A szőrminőség genetika.

Viszont két kb. azonos szőrminőségű kutya közül ha az egyik benti, a másik kinti, akkor a kintinek dúsabb, tömöttebb bundája lesz. Ez kutyára és macskára is igaz.

2014. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Ez azért érdekes számomra, mert bár yorkshirem van, nem skót juhászom, nem is kinti kutya mégis télen kissé megvastagodik a szőre, pedig neki nincs dupla szőre.


Én is arra jutottam, hogy nagyon nagyon számít a genetika.

2014. febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Ezt a panelkutyások soha nem fogják megérteni, csak ha majd tartanak kinti kutyát. Szóval kár lepontozni.
2014. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 18:32

Nekem volt kint tartott kutyám és bekerült panelba is kutyám kintről. Semmiben nem változott meg a szőrminősége. Német juhászról van szó. A panelosnak is volt télen-nyáron bőven aljszőre és fedőszőre is, ahogy kell. Persze, ehhez az kell, hogy a kutya kellő időt tölthessen kint is. Erre valók a séták , kutyás programok, amik nem fél óráig tartanak.

2014. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Pontosan. Ezzel egyetértek. Ha kellő időt kint van a kutya a szabadban, akkor növeszteni fogja mind az alj-, mind a fedőszörzetét. De egy kutya, ami napi 2-3 órát van kint, az nem fog annyit növeszteni, mint egy 6-8 órát vagy többet kint lévő.
2014. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
A panelban is volt kutyám és most is van kertben. Igaz, nincsenek kizárva éjjelre, mindenki benn alszik a házban. De látom a kiállításokon, hogy semmivel nem rosszabb a szőrük, mint azoknak, akik a kennelbe vannak zárva.
2014. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!