Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adott egy kiskutya, néhány...

Adott egy kiskutya, néhány rózsabokor és gyakran vérző száj. Hogy induljunk neki a klikkeres leszoktatásnak?

Figyelt kérdés

Felnőtt kutyusokkal már klikkereztem ( de nem hosszú távon és olyan segítségével aki értett hozzá), de leszoktatáshoz nem használtam soha. Ez a kicsi, meg 12-14 hetes és rossz mint a bűn. Nem az enyém, ismerőseimé, akik durván, néha fizikai bántalmazások árán igyekeznek leszoktatni őt a rosszalkodásról, én meg nem akarom, hogy ez a kutyájuk is így nőjön fel.


Gondolom hozzá kell szoktatni a hanghoz, és utána gyakorolni a többit.


Tegyük fel, hogy éppen ássa a kertet, vagy rág. Akkor rá szólók, magamhoz hívom, klikkelek és dicsérem/jutalmazom? Vagy rá szólók, klikkelek, hívom és jutalmazom? Szóval ebben a helyzetben és bármilyen rosszalkodás alkalmával mi lenne a helyes sorrend?


Kutya sulit ne javasoljatok, nem lesz olyan, ők tipikusan olyan emberek, akiknek azért a kutya, hogy ugasson, jelezzen és őrizze a házat. Sétálni is ritkán sétáltatják, szóval a lemozgatás ki van lőve, meg aztán úgyis ott a kert, tud az rohangálni... Tudom így nehéz lesz, de hiszem, hogy tudok segíteni rajta, mert egy másik kutyájukat is sikerült jobb kutyussá nevelnem, ugyan ilyen kondíciók mellett.


Légyszi ne ezeken a dolgokon akadjatok fent, tudom, hogy nem épp a legideálisabb, és tudom, hogy főleg ezek miatt volt rossz minden kutyájuk. Segítsetek, hogy valamennyire tudjak segíteni a picinek.


2014. febr. 15. 18:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szoktasd hozzá a zajokhoz, nem kell ebből életre szóló traumkát csinálni neki. Csak úgy rugdoss meg dobálj hangos dolgokat, eleinte távol a kutyától meg nem túl intenzíven, rá se nézz közben, szóval tegyél úgy, mintha nem neki csinálnád, csak éppen ilyen kedved lenne, hogy most zajongsz kicsit. Aztán játssz kicsit vele (még mielőtt teljesen lesokkol), aztán megint egy kis zaj, megint egy kis játék, jöjjön rá, hogy nem kell mindentől betojni, a zörgés nem azt jelenti, hogy vége a világnak, hanem egyszerűen csak zörgés.

Meg amúgy verés és pofon között is van különbség; ha nem utálatból, gyűlöletből vered, meg nem az egész életed idegbaját vezeted le a kutyán, hanem csak úgy kap egy taslit, tárgyilagosan, hogy a bokorrágásnak ez a következménye, na gyere menjünk játszani, attól nem lesz lelkibeteg a kutya. Az enyémet is verték, de gyorsan rájött, hogy ezt nem kell összekötnie a kegyetlenkedéssel.

2014. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Oké, ezt a lassú szoktatást bevezetem, pontosabban tovább adom.


A verés meg olyan, hogy ha bokorban van és rág, akkor belerúgnak, hogy bukfencezve tovább repül. Ha ásáskor kapják el, akkor felemelik a grabancánál és ahogy fityeg, úgy kapja a taslikat, vagy a seggre verést. Vagy simán pálcával kergetig és úgy ütik. Főleg az apa és az idősebb bátyj.

2014. febr. 16. 18:51
 13/14 anonim ***** válasza:
Az ilyen embereknél nem szabadna, hogy kutya legyen. Egy-két gondot netán megoldasz, de egy kölyöknél mindig akad olyasmi, ami a gazdák szerint rosszaság és a nekik megszokott módon "nevelik" ki a kutyából. Az ilyen embereknek szoborkutya kell. Azt leteszik valahova és ott is marad egy életen át.
2014. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
De a szoborkutya nem őrzi a házat és nem ugat...nem értem, sosem fogom megérteni ezt a nevelési elvet, de nem állhatok oda felnőtt embereket lebeszélni a döntéseikről. Úgy próbálok segíteni, ahogy tudok.
2014. febr. 17. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!