Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie tartható lakásba...

Border Collie tartható lakásban is?

Figyelt kérdés
Régi vágyam egy border collie. Jelenleg egy két szobás lakásban élünk, de úgy tervezem, hogy a kutyát naponta egy vagy másfél órára leviszem sétálni, reggel és délután vagy este, és legalább két órát foglalkozok vele aktívan. Trükktanítást, játékot értek ez alatt. Ha ezt meg tudom oldani, szerintetek érdemes itt tartani? A társa egyébként egy westie lenne.

2014. febr. 16. 11:25
 1/10 A kérdező kommentje:
És amikor csak időm engedi, hetente legalább egyszer, elvinném egy nagyobb sétára az erdőbe :)
2014. febr. 16. 11:44
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Tartható lakásban, ha ki vannak elégítve az igényei. Bár nekem nincs borderem, nem tudom, de szerintem a napi 2 óra foglalkozásnál többet igényel.
2014. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha reálisan nézzük, elég lehet, főként ha a másfél óra aktív, tehát póráz nélküli rohangálás, labda, frizbi, nyáron úszás, kutyákkal bandázás. Mondjuk én ezt estefelé vagy késő du-ra tenném, mert ilyenkor a legaktívabbak.

Ugyanakkor kikaphatsz egy sokkal pörgősebb bordert is, vagy történhet olyan változás az életedben, ami nem teszi lehetővé, hogy ez a minimális szint meglegyen, ezt is kalkuláld be. Saját tapasztalat pörgős kutyával, hogy kutyasuli heti kétszer, feladatokkal, csodákra képes persze séták mellett.

2014. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként az agyi fárasztás meg a te találékonyságodon múlik, én megszerettettem vele a keresős feladatokat, azóta a lakás különböző pontjaira teszek el tápot, és mindet meg kell találnia, látni kéne a lelkesedést a pofiján:) Persze fokozatosan nehezítve. A kong játékai, illetve az ilyen "interaktív" kutyajátékok is jók.
2014. febr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem két munkavonalú borderem van lakásban... Csak h reálisan lásson mindenki, mert itt aztán röpködnek az irreális számok néha: nap kb 2 óra séta, szaladgálás, labda, fizbi max fél óra klikkerezés (többet nem is tudnak koncentrálni) - heti 2 agility edzés.

Nem kell túlmisztifikálni egy bordett. És olyan is van h nem érek rá, akkor ennek a tördekée van és akkor sincs semmi.

2014. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az 5-ös válaszolóval. Nekem 3/4 munkavonalból származik a kutyám, nagyon energia dús és pörgős. Lakásban tartom, de nem kell túlmisztifikálni a dolgot. Az igazán jó kutya, tudja mikor kell pörögni és mikor van nyugi. Nekem is sokszor van, hogy nem érek rá annyit, és kimarad egy-egy nap, és max fél órát sétálunk, még sincs probléma.
2014. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még győzködöm a szüleimet, remélem, hamarosan sikerül is vennem egy igazi, gyönyörű kutyust.
2014. febr. 16. 20:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért akarsz bordert meg gyönyörű??
2014. febr. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszi, hogy kiforgatod a szavaimat! Nem ezért akarok bordert.
2014. febr. 22. 10:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Hú, köszi, most engem is megnyugtattatok, én is szeretnék lakásba valamilyen juhászkutyát, bár én elsősorban mudiban gondolkodom. Akkor ezek szerint két óra intenzív mozgás simán lefárasztja őket, jó tudni.
2014. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!