Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, vihetem? SOS

Mit gondoltok, vihetem? SOS

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos foxterrierem. Mivel vadászkutya,arra gondoltam,hogy el is viszem hátha talál nyulat vagy valamit.

Nagymamámék faluban laknak,ahova mikor megyek mindig viszem a kutyám is,ahol találkozik más kutyákkal, s a nagymamámékkal is,tehát olyan téren mondhatjuk,hogy meg van szokva.

A faluban van egy erdős-dombos rész,arra gondoltam oda kivihetném s elengedem, hátha kap valamit.

Csak attól félek,hogy nem fog-e elveszni? Vagy ha találkozik egy másik kutyával,rókával és összekapnak mit csinálok?

Ti mit gondoltok?


2014. febr. 16. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem viheted.

Egyrészt ez nem úgy van, hogy tanulás, tanítás nélkül csak úgy elengeded, aztán futás.

Másrészt egy 7 hónapos kutya még kölyök, akit tanítani kellene bármire is.

Harmadrészt ha elengeded az erdőben és elfut, a vadászok kilőhetik, mert azt hiszik, vadat üldöz.

Úgyhogy ezt az egészet gyorsan felejtsd el.

2014. febr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

NEM NEM NEM NEM!!!!!!

Eleve jogszabályok szerint csak pórázon sétáltathatod erdőben, de ha a vadász meglátja hogy vadat űz törvényesen ki is lőheti! Az elfogott vadért meg még meg is bírságolnak!

2014. febr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ez nagyon kicsi falu, vadász sosem járt itt,más kutyák is járnak itt ott, amott. Közel vannak a házak, van ahol a kert is ott van közel, s az ember 2-3 kutyája az erdőre jár nap mint nap 'kiruccanni'
2014. febr. 16. 15:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor se lehet értsd meg!
2014. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tilos kutyával vadászni (kivéve a vadászokat), arról meg ne is álmodj, hogy bármit is meg fog tudni fogni. Ahol van erdő, mező, ott van vadász is, maximum te még nem találkoztál vele eddig.

Arról már ne is beszéljünk, hogy abban sem vagy biztos, be tudod-e hívni, mert ha ez a kérdés felmerül, akkor ha vadat lát a kutya, szinte biztos, hogy nem fogod tudni.

2014. febr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oké megértettem, nem viszem. Viszont az 100%.ig biztos,hogy vadász nincs.
2014. febr. 16. 17:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehogy 100%, szinte mindenhol vadásznak már, az egy dolog, hogy te nem tudsz róla.

Mi is falun lakunk, körülöttünk is van erdő, itt is van több falusi, aki jár ki vadászni, ha nem is nagyvadra, de fácánra, stb.

Szóval ne tedd ki a kutyádat a veszélynek.

2014. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem kommentelőknek. Még annyi, hogy ha vadász nincs is (amiben ugye nem lehetsz biztos), de mint írtad, mások is elengedik ott a kutyájukat, mi a garancia rá hogy nem verekednek össze? A falusi kutyák általában nem a szocializáltságukról híresek.
2014. febr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha vadászol (kutyával vagy nem az mindegy), az orvvadászat és börtönnel büntethetik. Ennyi.
2014. febr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!