Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann vs akita Német...

Dobermann vs akita Német juhászkutya vs akita?

Figyelt kérdés

Melyik győzne harcban?

Csak egy elméleti kérdés.



2014. febr. 16. 21:11
1 2 3
 11/24 Firestorm ***** válasza:
Én erre nem lennék büszke,hogy más állatokat megöl a kutyám,hiszen annyit tesz,hogy nem tekint falkavezérnek téged.Ugyanis,ha harcra kerül a sor akkor is a gazda szavának kell dominálnia,ha a gazdi azt mondja elég akkor elég.Régebben a mi kutyáink is verekedtek össze (főleg,ha idegen kutya került a lakásba) mégsem halt meg egy sem,hiszen vagy szét lettek szedve,vagy a szó is elég volt,de a szó főleg akkor elég,ha a balhé kitörésénél a gazda cselekszik.
2014. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Firestorm

:D

1. Szerinted miért kezdtem azzal, hogy SOK akitával találkoztam már?

2. Neked Akitád van? (Vagy találkoztál már ilyen fajtával?)

3. Az Én kutyámról csak annyit, írtam hogy séta közben 'rátámadt' egy bátor Puli, amire NEM reagált öléssel! Ne aggódj! :) Csak figyelgette, mivel a puli 10 percig jött mögötte.


Nem büszkeség! Inkább csak figyelmeztetés! Ha cseszegeti egy másik kutya az akitát, akkor annak általában harag a vége! Sajnos, nem sajnos ez TÉNY! :S

2014. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Firestorm ***** válasza:

Félre értelmeztem,de ettől függetlenül ilyet nem írnék,mert ez abszolút nem büszkeség,hogy egy adott neveletlen kutyafajta hány egyedet mészárolt le,mert van egy határ.

"Eddigi hallott és látott áldozatok akitának: Madár, macska, vizsla, németjuhász, rottweiler, másik akita...

(ezek vagy életüket vesztették, vagy nagyon komolyan megsérültek!) Ja és persze, a kutyák csesztették őket, elég türelmes fajta.... de van egy határ Nekik is!! "


Mellesleg neeeem életemben nem láttam még akitát,azt sem tudom mi az,hogy eszik vagy isszák.Szerinted?Van tapasztalatom kutyákkal,ismerek jó néhány fajtát (és nem könyvekből,filmekből) és igen jól gyanítod,hogy az akitákat is ismerem,ha nem megfelelő kezekbe kerül rémálom az a kutya,ahogy egyéb más keményebb vagy makacsabb kutyafajták is.

2014. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Azt "áldozatokat" több kutyára értettem de ugyanazon fajtából! (amiből kihagytam 10 kacsát és 10 tyúkot! :D )

De mindegy...

Ne légy cinikus! Tényleg vannak olyan emberek akik úgy alkotnak véleményt erről a fajtáról, hogy csak hallanak róla valamit. Gondolom tudod Te is (ha már ennyire kutyaszakértő vagy) hogy teljesen más az hogyha Neked van ilyen kutyád, mint hogy a szomszédodnak!)

A kérdés, az volt hogy ki győzne?

Én csak leírtam a képességüket, pláne hogy van olyan hozzászóló, aki szerint csak higgadt plüss macik!!


Nem szándékom preferálni a kutyaviadalokat, és a véres kutya harcokat! De tény az is, hogy a sztereotípiák miatt, sokan azt gondolják hogy egy Amstaff, Pitbull stb sokkal agresszív mint pl egy ilyen "plüssmaci" . És ha már valaki ez alapon venne egy kutyát, akkor (szerintem Te is egyetértesz abban hogy) az egyáltalán nem jó!

Tény, hogy ezeket a kutyákat medve ölésre és nagyobb vadállatok támadására tenyésztették ki! És ez lehet büszkeség lehet nem. TÉNY!


Tényeket akartam közölni, nem dicsekedni!!

A kutyáknak ősellenségei amúgy is a cica! (Van kivétel)

Jobb ha TŐlem tudod akkor. Az meg hogy más kutyát megtámad! Provokálás hatására történtek a leírottak! De ezt is hozzá tettem!

2014. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Firestorm ***** válasza:
Nekem staff pit keverékem van,szóval tudom milyen mikor egy adott fajtát megbélyegeznek.Bár engem már hidegen hagy a sok hüldezés meg szöveg,hogy harci kutya,gyilkosok,megölnek minden kutyát ami a közelükbe kerül.Attól függetlenül,hogy van benne valami,hiszen mint írtam,ha rossz kezekbe kerül egy ilyen mentalitású állat akkor valóban agresszív,idegileg labilis egyeddé válhatnak.Pl az én jószágom soha nem volt macskához szoktatva,viszont mikor az ajtónk előtt találtam egy pár hetes kismacskát kidobva simán behoztam és a kutya nem bántotta,pedig számítottam rá,hogy résen kell lennem,azóta is nagy haverok,ha a cica átjön látogatóba,független attól,hogyha mi megyünk látogatóba lefújja a macska.Ezek szerint mi a kivételek közé tartozunk,bár én úgy gondolom,hogy ez az állatszeretete annak tudható be,hogy kis kora óta állatok veszik körül,patkány,csincsilla,hörcsög (volt nyuszi is),így nem válogat a különböző fajtájú állatokkal szemben.
2014. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Hát Én nagyon nem vagyok otthon a Pitbulban Stafikban... amennyit tudok róluk az az amiket mondanak (pláne a rossz szájízű emberek, akik mindenféle agresszívnek beállítják!). Sajnos az akita elég féltékeny típus. Ha nem kis kora óta van vele a másik állat, akkor nagy esély van hogy támadni fog rá ha a legkisebb hibát is megteszi a másik állat. :\ (Tapasztalat sajnos). Kivétel meg nagyon kevés van.

Első akitánk imádta a cicát, együtt aludtak, majd valami oknál fogva hirtelen megutálta, és falhoz vágta, szegény cicának el is tört a gerince. Ugyanennek a kutyának (sokkal később) a kölyke, már felnőtt korában se bírta a cicákat. Lány kutya volt de rendszeresen vadászta ha a kertünkbe tévedt. Egyszer befogadtunk egy cicát, és össze is akartuk szoktatni a kutyával, de a kutya nagyon féltékeny volt! Valamiért az akitákba bennük van ez az egyeduralom, még akkor is ha mindent meg akarsz tenni azért hogy ne bántsa! Ezt sajnos ők döntik el, nem annyira nevelés kérdés, kivéve ha olyan családba születik a kutya ahol már eleve ott van a másik állat/állatok.


AZzal meg teljes mértékkel egyetértek, hogy nagyon sokat számít a gazda! Látok rendszeresen egy Amdtaffot aki éjjel nappal ki van kötve (valószínűleg csak házőrző szerepet kapott a kutya). Mindegy milyen fajta, az ilyen előbb vagy utóbb szegény megbolondul! AKitából is olvastam már emberre való támadást (ráadásul egy kisgyerekre, amúgy neten) és ott is az volt a gond, hogy a kutya ki volt kötve. Semmi mozgás igényt nem adtak neki, és valószínűleg az ilyen még verte is ha nem úgy ugrott ahogy "kell".


Szóval lényeg a lényeg: A kutya olyan amilyen a gazdája! Ha valaki ezért ütni meri a kutyáját, annak jusson eszébe ez a mondat! És kezdje el magát verni!!!!!

2014. márc. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Na akkor már én is közbekotyognék. 3 akitát ismerek közelről. Mind bújós, kedves kutyák. Nekem túl kedvesek, ezért írtam, hogy plüssmacik. Nagyok, puhák, szőrösek, ölelgetnivalók. Persze ezek a kutyák családban nevelkedtek, kutyasuliba járnak stb.

Mellesleg írtam azt is, hogy nincs tapasztalatom velük...

Egyébként ha már itt tartunk, mondjatok már légyszi egy kutyafajtát, ami rossz kezekben nem válik viselkedészavarossá!

Nagytestűeknél annyi a bibi, hogy nagyobbat bánt, tehát feltűnőbb...

Mellesleg tudtommal a NJ meg a dobi hamarabb támadna emberre (munkakörből adódóan)... Akkor meg teljesen mindegy milyen 2 nagytestű kutyát tenne össze valaki, vagy a vakszerencsén vagy ha az egyik képzettebb, azon múlna ki nyer...

2014. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

:D

AZ nem nagy gond hogy plüssmackóknak tituláltad őket! Mert Én is így hívom! (Nem ismerem az általad vélt 3 akitát, elhiszem hogy ilyenek)

Csak azért nem árt tudni a másik oldalukat is!

Biztos, hogy nagyon érti a dolgát a gazdája! Három akita nagyon nehezen tűrné egymást (bár lehet ők testvérek vagy egy komplett család)

A lényeg, hogy 15 éve ismerem a fajtát. Sosem támadnának úgy, hogy az észrevehető legyen, kivétel ha "szórakozás" ami pl macska, madár stb. (Akkor ún. macska formában, hasalva, ugrásra készen figyelik az áldozatot)

Nem rég egy vizsla volt az enyém közelében (sétáltunk barátokkal+ kutyákkal)

Az akita úgymond "támadásnál", tipikus egy nem oda figyelést színlel! Aztán elég egyetlen mozdulat a másik állattól, és az akita máris előnyben van, ráadásul tudja hogy nyakra kell menni...

Nem vétózom meg Én azt, hogy szelídek is tudnak lenni, sőt...! Mackók amúgy! :)

De nem kell mindig abból kiindulni ami az első reakció tőlük.

Emberre meg tényleg máshogy reagálnak!

2014. márc. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Firestorm ***** válasza:

Én mondom az egyiket amelyiket ismerem közvetlen közelből az olyan,mint amilyennek írtad,hogy egyik pillanatban egy nagyon kedves nagy maci a másik pillanatban látszólag ok nélkül,mert elmert sétálni mellette a futiban az egyik kutya oda kapott végül elkapta szépen megtépte.A másik 2 az pedig már el lett altatva,mivel szökdöstek ki a futiból és szedték áldozataikat.

Emese itt szó sem volt arról,hogy egy láncra vert kutya nem lesz agresszív illetve viselkedés zavaros,éppen ezt írtuk,hogy az ilyen kutyák logikusan veszélyessé válnak :) Tehát ilyen fajta kutyát nem lehet mondani.

2014. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Firestorm ***** válasza:
Az kimaradt,hogy ez a rossz kézbe kerülésre is vonatkozik :/
2014. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!