Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai Malamut-ot vennék?

Gyöngy24 kérdése:

Alaszkai Malamut-ot vennék?

Figyelt kérdés
Kan vagy szukát érdemesebb venni? mi a különbség köztük? és hány hónapos kortól illetve hány hónapos korig érdemes meg venni/ haza hozni őket? :)

2014. febr. 17. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes kor alatt nem hozhatod el. Ha mégis, akkor nem tenyésztőtől vetted, hanem szaporítótól és akkor lehet vele bajod rendesen.


Kan vs. szuka. Méretbeli különbségek (kan nagyobb) temperamentum béli különbségek ( szuka nyugodtabb...már a fajta jellemző viselkedéséhez viszonyítva)

2014. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

2. vagyok, hupsz, összekevertem az alaszkait a szibériaival.


Kérdező, vegyük semmisnek akkor a 2. választ és helyette olvasd el ezt: [link]

(igen igen tudom hogy csivavás oldal, de mint kutyát vásárolni szándékozó erősen ajánlott az elolvasása mert nagyon sok hasznos info van benne amit tudnod KELL)

2014. febr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod. FCI és sok más szervezet által is elfogadott fajta.
2014. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Akiteki ***** válasza:
100%

8 hetestől 10 évesig. Nézz körül a fajtamentés honlapján.

[link]

Vagy érdeklődj a tenyésztőknél: [link]

2014. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Édemes?Mégis mire?Mert hogy ennek a fajtának nagyon sajátos igényei vannak.A kérdés inkább az,hogy képes vagy e ennek az igénynek megfelelni.Nem lehet ugyanis megúnva magára hagyni kerti dísznek vagy szobanövénynek,mert nem válik be.
2014. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Persze tudom mik az igényei egy ilyen kutyának sokat olvastam róla és tisztában vagyok hogy mi kell neki és mivel jár :) mivel én is sokat mozgok szeretek nagyon sportolni így nem lesz semmi gond plusz mindig van itthon valaki úgy hogy nem lesz magányos a kutyus :) eddig mindig szuka kutyáink voltak...és szeretnék kan kutyát mert nagyobb és ez jobban tetszik :) csak attól félek hogy ha arra kerül a sor akkor kiszökne "párosodni" mint a kan macskák..szóval erre van esély vagy a kutyák nem olyanok vagy nem tudom :D erről szeretnék kicsi infót
2014. febr. 17. 21:19
 7/8 Akiteki ***** válasza:
Egy malamutnak atombiztos kerítés kell, hogy ne tudjon kilógni. A szuka csábítás ellen az ivartalanítás a megoldás.
2014. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor vedd ezt a fajtát, ha nem csak kerti díszre van szükséged, mert a malamut erősen falka tipus, tehát rosszul érzi magát egyedül, és nem igazán házörző tipus, inkább sport, hobbi célra való és nem utolsó sorban nagy a mozgásigénye, mindemellett nagyszerű fajta!
2014. febr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!