Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnek tanitani egy...

Fallas kérdése:

Hogyan tudnek tanitani egy 3-4 eves kuvasz szukat?

Figyelt kérdés

Nincs megnevelve es szuleim nem is foglalkoznak vele...

szeretnem vegre megnevelni mert nagyon butuska szegenyke..nem lenne az de no seta,no jatek.. kajat legalabb kapott.

Egyelore csak jatszottam vele es probalgattam..


Setara meg most sincs lehetoseg, meg majd azt megproalom kisirni.


Szoval mar 2 napja csak jatszunk, ugy gondolom ellehetne kezdeni tanitani.


Az ul-lel kezdenem mivel ez alap.

Hogyan csinaljam?


11 eves vagyok.



2014. febr. 18. 17:37
 1/5 anonim válasza:
12%
szerintem sehogy mert ezt már kölyökkorában el kellett volna kezdeni. nekem is volt kuvaszom én úgy kb. 2 éves korában kezdtem tanítani de nem mentem vele semmire
2014. febr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Kutyát még 15 évesen is lehet tanítani, nem "áll le" az agya az öregedéssel...


Először is egy kicsit magadat kell kiokosítanod a kutyanevelés technikájában. Ajánlom figyelmedbe Jen Fennel: Kutyapszichológi és Cesar Millan: Hogyan neveljünk tökéletes kutyát című könyveit, ezeket beírod a Google-ba és PDF fájlként ingyen le tudod őket tölteni. Az első lépés az legyen, hogy ezeket elolvasod, akkor már lesz egy képed hogy hogyan is vágj bele, és hogy megértsd a kutya működését.

Ha ezzel megvagy akkor már érteni fogod a dolgok oroszlánrészét, utána már csak azt kell kitalálnod hogy mit szeretnél megtanítani a kutyának. Jó könyv a 101 kutyatrükk című könyv Kyra Sundance tollából, szintén PDF formában netről leszedhető. Illetve ha tudsz angolul (ha nem az sem baj) a Youtube is sokat segít, beírod a keresőbe mit szeretnél tanítani és voilá.


Sok sikert és jó tanulást!

2014. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Szia! Nagyon bátor vagy, hogy foglalkozol vele és igazad van! Olvass könyvet róla, kérj tanácsot kuvaszos gazdáktól! Ha összebarátkozol vele, akkor tökéletes társad lesz!!! Én ezt a fórumot ajánlom, hogy olvasd vissza! Nagyon nagyon sok hasznos info van itt a kuvaszokról!!!!

Itt biztosan segítenek sokat!

[link]

2014. febr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hú, sok sikert hozzá!

Először is, tisztázni kéne, mivel lehet motiválni. Az általános eszköz a jutalomfalat, de ha pl. agresszívan védi a kajáját (kuvaszoknál megesik, főleg, ha nincsenek rendesen szocializálva) akkor ne kockáztass inkább. Nehogy baj legyen. Ha szeret labdázni, rongyozni, azzal is lehet motiválni, vagy ha szeretethiányos, simán simogatással.

2014. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jutalom falatként csak szárazkenyér van.. de nagyon szereti. Él-hal érte :D


De nem nagyon hallgat rám. Egyébként vicces, nem csináltam semmit, csak azt mondtam hogy: ül! és a mutató ujjammal lefele mutattam erre lefeküdt. És ezt megismételtül párszor.. aztán a végére elfelejtette :)


Labdája nincs, de akkor megpróbálkozom a ronggyal hátha lesz egy kiadós "kötél"húzásom.


Ha minden jól megy 3(vagy 4) év után meg lesz az első sétája. Ha nem sikerül jól mert húzni fog akkor azt is gyakorolni fogjuk. Remélem jövőre már menni fognak a dolgok.

2014. febr. 19. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!