Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy a baj? A dokink szerint...

Nagy a baj? A dokink szerint semmiség, de gondolkozom hogy beviszem állatkórházba.

Figyelt kérdés
Ma reggel még minden rendben volt a kutyámmal másfél órát játszottunk a parkban. Hazafelé egyszer leült (nem szokott) de gondoltam csak elfáradt. Aludt egy nagyot, addig én elmentem suliba meg ilyenek, aztán mentünk le a délutáni sétára. A lépcsőn egy kicsit húzta magát, de gondoltam nincs nagy baj. Lent még jött szépen, de nem játszott a pajtikkal hanem folyamatosan leült. Itthon egyből lefeküdt, ha jön valaki csak csóvál ezerrel de nem kel fel, kajáért sem kel fel. Felhívtam a dokit, de szerinte csak pihennie kell mert meghúzta a lábát. Ilyenkor tesztelem hogy eszik-e, de a kedvenc falattól is elhúzta a fejét, és ez az ami zavar. Ha fájna a lába, akkor attól még enne, nem? Nem láttam hogy megevett volna valamit, de az orvosunk egy balf***sz nem bízom benne igazán. Nem lehet mérgezés, vagy gyors lefolyású más betegség? Valami tünet amiből rá lehet jönni? Vagy a lábán mit nézzek meg, hogy segítsek neki?
2014. febr. 18. 18:48
1 2
 1/18 sippara ***** válasza:
100%
Én mindenképp elvinném orvoshoz, abból baj nem lehet, viszont ha étvágytalan, a lábát is fájlalja, nem is szívesen áll rá, nagyon sok minden állhat a háttérben, nem kockáztatnék.
2014. febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Tapogasd át apróra, nem csak a lábát, hanem az egész testét, nézd meg mutat-e fájdalmat valahol. Mérd meg a lázát, és nézd meg a szemeit meg a fogínyhúsát, hogy pl. a szeme fehérje nem-e sárga, a fogínye szép rózsaszín-e, nem-e sápadt.

Nem volt benne kullancs az utóbbi időben? Ha igen, akkor én arra gyanakodnék, attól kapott betegséget, akkor pedig nyomás az állatorvos. Ha láza van, inni sem iszik vagy ellenkezőleg, vedeli a vizet, szintén nyomás az állatorvoshoz. Nem tudom, hol laktok, csak ez az egy állatorvos van? Én mindenképp elvinném azért a helyedben, de az nem segítség, ha nincs tényleg megbízható, hozzáértő doki.

2014. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Annyi doki van.Én egy fillėrt nem fizetnėk olyannak,akiben nem bízom.Nem véletlenül váltogatom őket,mikor mire van szüksége a kutyának.Amúgy meg tapogasd át.Ha ėrzékeny,jelez.
2014. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyszer félrekezelte és azért nem bízom benne. Sikerült beszélnem egy orvossal aki még ma kijön, de előtte van még páciense. Semmi változás a kutyán, láza nincs, áttapogattam és nincs benne kullancs, semmire sem reagált. Úgy érzem mintha kicsit remegne, és elég gyorsan veszi a levegőt. Fekszik a helyén nem piszkálom, az előbb mikor felkeltettem lázat mérni kicsit mintha kába lett volna. Semmilyen kaját/vizet nem fogad el. Egyre jobban aggódom pedig úgy indult ugye hogy megrándult a lába... :(((
2014. febr. 18. 20:09
 5/18 sippara ***** válasza:
37%
Ilyenre ne kihívd a dokit, hanem a kutyát vidd be. Helyszínen ránézésre semmit nem fog tudni csinálni. Vérvétel kéne neki, normális vizsgálat klinikai körülmények között, infúzió, ha a véréből kiderül valami akár imizol, ha nem, akkor rtg, vagy bármi más - egyiket sem lehet a nappaliban elvégezni, ilyenkor a házhoz járó doki annyit ér, mint halottnak a csók.
2014. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor viszont meg kell várnunk a reggelt, mert az állatkórház nem a szomszédban van, éjszakai járat meg nincs itt. Egész este és éjjel figyelni fogom, és ha bármi gáz van/az orvos azt tanácsolja akkor kerül amibe kerül taxiba vágom magunkat (vagy megkérem őt, hátha...) és megyünk. Most éppen alszik, inkább nem zargatom, hadd pihenjen.
2014. febr. 18. 20:23
 7/18 anonim ***** válasza:

Majd írd le, hogy mit mondott a doki.

De, amúgy, ha házhoz megy, gondolom azt kocsival teszi, ha nagy a baj, kérd meg, hogy állod a benzint, csak vigyen be a kutyával a rendelőbe és tegyen megérte mindent,, amit tud

2014. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy csak a bűzmirigyét kéne kinyomni?
2014. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el, az is lehetett, hogy benyalt valamit. Nálunk ugyanez volt-kedvetlen, nem akart jönni sétánál, azt hittem csak a lába fájt, végül meghánytatták (tudnak neki olyan szurit adni), nem tudni mitől lehetett rosszul (mondjuk megkóstolta nálunk a kertben növő gombát), de jobban lett a gyomorürítés után.
2014. febr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Átnézted alaposan? Tapogasd át, hátha kullancs...
2014. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!