Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én leszek a 3hónapos kaukázusi...

Timek kérdése:

Én leszek a 3hónapos kaukázusi juhászkutyánál a falkavezér ha az idősebb kutyát elkülönítem amíg foglalkozom vele?

Figyelt kérdés
Egy 3hónapos kaukázusi juhászkutya kölyökről és egy 5éves berni pásztorkutyáról van szó. Sajnos azt vettem észre hogy a kiskutya nem engem hanem az idősebb kutyát tekinti falkavezérnek.Eddig együtt foglalkoztunk a kutyákkal.

2014. febr. 19. 12:18
 1/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Kérdés, hogy a Berni pásztor téged tekint-e falkavezérnek. Az elkülönítés erre a gondra nem hiszem, hogy jó lenne...Ha pedig a bernit uralod, és felette állsz, akkor csak annyi történik, hogy a berni sokkal érthetőbben tudtára adja, hogy elvárja a behódolást, mint te, ezért tekinti felette állónak...de ha látja, hogy a bernit meg te uralod, akkor nem lesz gond.
2014. febr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a bernivel kellene foglalkozni, mert ugye fejétől bűzlik a hal. Ha ő elfogad téged felette valónak és ezt kommunikálja a kicsi felé is, akkor attól még nyilván ő marad a rangidős és a kicsi rajta keresztül is nevelődik majd, de te maradsz a falkátok globális vezére, aki mindkettő felett áll. Erre az elzárás nem megoldás, az szerintem csak erőszakot szülne.
2014. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos én a bernit csak 1,5éves korától nevelem(előtte a párom),addig nem volt sem tanítva,sem fegyelmezve.Egyértelműen engem tekint a falkavezérnek,de mivel vmi idegrendszeri baja van,nagyon nehéz vele.Mindentől és mindenkitől fél,pedig soha nem volt bántva.Az elkülönítve foglalkozni a kutyákkal azért gondoltam mert a berni mindíg követeli a figyelmet,ha a kicsivel foglalkozom akkor is.
2014. febr. 19. 12:36
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

"Egyértelműen engem tekint a falkavezérnek" + "a berni mindíg követeli a figyelmet"


ez igy valahogy nem stimmel, ha o barmit is megkovetel toled, akkor ott nem te vagy a falkavezer.

2014. febr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg ketté kell választani a problémát. Az egyik, hogy a kölyöknél az ösztönérés időszaka előtt a hierarchia nem kérdés, a gazdi és az idősebb kutya mindig felette áll. Viszont ez nem olyan jellegű hierarchia, mint a felnőtt egyedek esetében. Akár úgy is fogalmazhatnék, hogy kölyök esetében értelmetlen falkavezésrségről beszélni. Az ösztönérés során kezdődnek a próbálkozások arra, hogy beilleszkedjen a rangsor őt megillető helyére. Ráadásul mivel családban éltek nem falkában, ezért nem is lehet egyéretmű rangsort felállítani, inkább kompetenciákról kell beszélni.


A problémád másik része a kötődés. Mivel a nap 24 órájából arányaiban nézve gyakorlatilag alig van veled, ellenben végig az öreg kutya mellett van, így nyílvánvaló, hogy nem hozzád fogja magát "bedrótozni", hanem az öreg kutyához. Hozzá fog jobban kötődni. A kötődés miatt és azért mert a másik kutya a domináns egyed (jelenleg még), így a kicsi a másik kutya viselkedéséből fog tanulni. Ezt hívják szociális tanulásnak. Ettől még a szükséges tekintélyt te is megszerezheted előtte. A kicsi a felnőtt kutyádat fogja még egy darabig utánozni. Ha behívod az öreget és ő rohan hozzád, akkor a kicsi is rohanni fog, ha nem foglalkozik a behívással és elmegy inkább szaglászni, akkor a kicsi is őt követi. Ezért jó, ha az idősebb kutyával már teljesen rendben van a kapcsolatunk, amikor kölyköt vállalunk. Ha kizárólagos kötődést szeretnél és olyan hierarchiát akarsz felállítani, ami az öreg kutyádtól független, akkor sajnos csak a két kutya elszeparálása segíthet.

2014. febr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!