Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyek a...

Milyen fajta kutyát vegyek a fiamnak?

Figyelt kérdés

13 éves a fiam.


Elvárások:

-Gyerekbarát

-Aktív(kicsit elhízott a fiam, és egy kutyát akart régóta, ezzel biztos futnak sokat, és sétálni is vinné)

-Könnyen tanítható

-Játékos

-Nagytestű

-Kinti tartásra alkalmas


a kutyára maximum 40000-et szánnék.


2014. febr. 19. 19:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
4%
Mi lenne ha arra válaszolnátok ami a kérdés. Kit érdekel a véleményetek és ne gondoljátok már azt h annyira okosak vagytok. A labrador a goldi és a németjuhász a megfelelő. Ennyi pénzért kapsz egy törzskönyvezett szülőktől származó kiskutyát.
2014. febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 sippara ***** válasza:
100%
Tehát munkakutya kéne a 13 éves túlsúlyos gyereknek. Király ötlet. ...és 40-ért fajtatiszta kutya? Ne haragudj, de te HOL élsz, utolsó?
2014. febr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Menj el a legközzelebbi menhelyre, és kérdezd meg a gondozót, hogy melyiket ajálja.

Nem kell érte 40000-et szánni, de azért nézz utánna, hogy mennyibe kerül a kutya tartása, mennyi egy orvosi vizsgálat, oltás, stb. mert bizony a kutyatartás pénzbe kerül.

2014. febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Firestorm ***** válasza:
100%
Én azt javaslom látogass el egy menhelyre ott mondd el az elvárásaidat és ajánlani fognak nektek megfelelő kutyát.Viszont ott azt is el kell mondani,hogy TI mit biztosítanátok a kutyának!
2014. febr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
A fiam németjuhász mellett nőt fel tudom miről beszélek. És ammennyire tudta gondozta. Egy gyereknek nagyon jó ösztönzés egy kutya. Kedves barátom 40000ft-er vettem a nyáron fajtatiszta törzskönyvezett szülőktől németjuhász kiskutyát. Szüleivel és vele is minden rendben. Hagyj inkább a hülye válaszokkal.
2014. febr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én, mint kutyás szülő tapasztalatból mondom, hogy ne neki vegyétek a kutyust. A családnak, hiszen együtt éltek majd vele. A kisfiad nem fog magától megmozdulni, és egy idő után a kutya nem lesz olyan édes gömböc, mint amikor megkapta. Igen harapdál, ugrál, állandóan mozog, pórához húz, rendszeresen (naponta több órát) foglalkozni kell vele. Helyes tanítással (esetleg kutyasulival) természetesen egy remek társ válik belőle. Én egyébként a skót juhászt ajánlom, kedvesek, nagyon elrontani nem lehet, bár 40ezer forintért nem igazán kapsz.
2014. febr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

én menhelyet mondanék...mert 40ért tényleg nem kaptok egészséges fajtatiszta kutyát...lehet, hogy annak néz ki, de nem az sajnos, ez tapasztalat.


A többi az neveléssel megoldható...


semmiképp ne gondolkozzatok rövidszőrűben, tehát aki a vizslát mondta, az őrült....télen megfagy kint...közepes-hosszú szőrű kutyát mondanék, mindjárt linkelek párat...a németjuhász pedig a popsija miatt nagyon beteges, az izületei tropák, ha nem tenyésztőtől veszed.


nekem ő az egyik kedvencem, de neki elég rövid a szőre: [link]


akkor még:


[link]


[link]


[link]


pl...náluk rövidebb szőrűt tényleg ne nézzetek...


és még valami: mint dundi ember mondom, a kutya miatt egy gyerek nem fog többet futni...ez tuti. Sétálni igen, és az is segít, de ha csak a mozgás miatt fogod elzavarni kutyátsétáltatni, az egsézet megutálja, mert muszáj lesz.

2014. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Mi a kutyának tudnánk mindent biztosítani(nem szegény családra kell gondolni), és mozogna, mivel sajnos meghalt a régi kutyája és mozgott vele, és azóta hízott el kicsit.

Az árat inkább törlöm, nem számít.

2014. febr. 20. 14:00
 19/22 A kérdező kommentje:
Ja s hozzáfűzöm családnak is veszem a kutyát, mert én is és a férjem is állatbarát, szóval ha kimegy itthonról a kölyök utána én el lennék vele.
2014. febr. 20. 14:03
 20/22 Firestorm ***** válasza:

Ha az ár nem lényeg,hozzáteszem csak tenyésztőtől vegyétek!


Golden

Németjuci

Bernáthegyi

Leonbergi

Skót juhász

Újfullandi

Bernipásztor

Ír szetter

Shiba inu

2014. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!