Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőknél van árkülönbség,...

Tenyésztőknél van árkülönbség, ha tenyésztésre/kiállításra veszek kölyköt vagy csak hobbi célra?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat is hogy esetleg nem törzskönyvezik és akkor olcsóbb...ez akkor most hogy megy?

2014. febr. 20. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyvet mindenképpen kapsz, ez nem választható.

Viszont lehetséges egy ivartalanítási szerződés hobbi célú kutyusoknál.

Ha meg esetleg színhibás akkor lehet olcsóbb.

2014. febr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írja! Én annó a káj kölykömet "gyári hibásan" vásároltam és úgy csak 60 ezret kellett fizetnem érte, míg a tesóit 120 ezer felett adták el (9 éve).
2014. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyv az kb 5500 Ft úgy hogy azon nem nagyon érdemes alkudozni
2014. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyv 5500 Ft, amiből 3000 a chip ami amúgyis kötelező. Ha valaki emiatt ad JÓVAL olcsóbban egy kölyköt az kamuzik.
2014. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv a leszármazását bizonyítja, teljesen mindegy, hogy "hibás-e" vagy sem, származik ahonnan származik.

Van hogy "felülbélyegzik" a törzskönyvet, miszerint tenyésztésből kizárják az egyedet. Pl színhiba, vagy rejtett heréjűség miatt. Ezeket sokszor olcsóbban is adják és persze kizárólag hobbi célra.

2014. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szuka lenne és ennél a fajtánál nincs színhiba. De ha jól gondolom akkor ha mondjuk nem olyan színű az ínye vagy mittomén most mondtam valamit, akkor nem tenyészthető és úgy olcsóbb?
2014. febr. 20. 13:17
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Színhiba, fog - harapáshiba, nem tökéletes tartás, millió dolog lehet, amiért egy kiskutyát nem javasol mondjuk kiállításra. Aki ilyen kiskutyát akar, annak másikat fog mutatni, a "hibás" kiskutyát pedig olyannak ajánlja, aki házi kedvencet szeretne, pl. neked. Szóval nem csak színhiba miatt lehet hobbikutyának ajánlani valamelyiket. Viszont, ha arra mész, hogy olcsóbban vedd meg a hibái miatt, akkor nem nagyon fogsz tudni válogatni jellem szerint, ami szerintem fontosabb. Ne azon a plusz-mínusz 20 ezren múljon, hogy esetleg a te jellemednek a teljes ellentéte legyen a kutya. Vagyis ez csak az én véleményem.
2014. febr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztője válogatja.

Van olyan tenyésztő, akinél csak az a mérvadó az árban, h hobbi v tenyésztési célra veszel-e tőle kiskutyát és nem feltétlenül van különbség a kölyök minőségében.

Pl. hobbi célra kevesebb mindenre tér ki a garancia, mint tenyésztési célra vásároltnál. Hobbi célra vásároltat ivartalaníttatnod kell, amíg a másik esetben nem. Így értelemszerűen olcsóbb is.

2014. febr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan is van, amikor minden kutya ugyanannyiba kerül.
2014. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Még csak erre reagálnék:

"Törzskönyvet mindenképpen kapsz, ez nem választható."


Nem minden esetben. Pl. a fehér boxerekre nem állítanak ki tk-t.

2014. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!