Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leszoktatni hogy...

Hogyan tudom leszoktatni hogy ne ugasson?

Figyelt kérdés
Az én kutyámat lakásban tartom.És meg van neki tanmítva,hogy amíg eszünk,neki kinn a helye az előszobában,hogy ne ugráljon fel,és ne kérjen kaját.De mikor rászólok hogy mennyen ki,akkor elkezd ugatni,és elfut.Mikor én megfordulok,jön vissza velem a konyhába,és megint ugat ha rászólok,hogy mennyen ki.Hogyan tudom erről leszoktatni?Valaki segítsen,lécci!
2009. dec. 10. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"visszabeszél"

sajnos ez elég gyakori,rokonom samoyede is "visszabeszél".

a marad parancsszó megtanulásával elérheted hogy a kutya ne menjen utánad az ugatással meg .... mint írtad szobakutya. szóval nem hiszem hogy nagytermetű, pöcköld meg az orrát úgy hogy kicsit "sírjon" és mondd hogy nem. ebből tudni fogja hogy nem szabad. az is jó,ha a kutya (fél) a nem szótol.

2009. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő mértékű büntetéssel lehet az ilyet kezelni, azt pedig neked kell tudnod, hogy mit jelent. Van olyan kutya, aki a szidástól is három napig depis lesz, a másikat péklapáttal is ütheted, észre se fogja venni, a harmadik meg csak akkor áll neki gondolkodni, ha bezárod egy üres szobába 10 percig, amiért rossz volt. Legyél kreatív, és büntesd jól.
2009. dec. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi!Az én kutyám Spániel.És ő amikor egy kicsit elfenekelem,akkor is ugyanazt csinálja.Nem tudok mit tenni vele!
2009. dec. 10. 16:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szándékosan dacol veled. Mennyi ídős? Mással is csinálja vagy csak veled? A fizikai tettlegesség nem tesz jót, mert utána azt lesi mikor tudja visszafizetni, amit kapott tőled ( abban nem lesz köszönet).

Javaslom elevenítsd fel nála, hogy te vagy a falkavezér.

2009. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
6 hónapos!De akkor mit csináljak?Hogyan mutassam meg neki hogy én vagyok az?
2009. dec. 10. 17:19
 6/9 A kérdező kommentje:
Jah,és nem csak velem csinálja!!Kül az enyém,ezért rám hallgat a legjobban!
2009. dec. 10. 17:21
 7/9 anonim ***** válasza:

A falkavezérségről annyit, hogy most van nálam egy kutyus kiképzésen, mert a gazdája nem tanította meg neki hogy ki a falkavezér, és ez annyira elfajult hogy ha valami olyat csinál a gazda ami nem tetszik a kutyának, akkor rátámad, és meg is harapja. Pl. ha rászól a gazdi hogy nem szabad, és arrébb akarja tenni a kutyát, akkor egyből támad. A gazdi már többször volt orvosnál elég komoly sebekkel. Ez is egy spániel kutyus.

Én azt tudom javasolni hogy keményen lépj fel. Mond neki hogy nem, és adj neki egy tockost. 1-2-3-4 alakalom utána meg fogja érteni hogy a nem-nek negatív jelentése van.

Esteleg lehet kapni ilyen ugatásgátló nyaköveket, nagyon hatásosak.

2009. dec. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a fenekelés nem hat, próbálkozz mással. Ezt magyaráztam, hogy a _megfelelő_ büntetést kell kitalálni. Megfelelő az, ami hat. Zárd el máshová, ne szólj hozzá, lődd le vizipisztollyal, vagy csapj rá akkorát, hogy megértse, mit akarsz. Próbálkozz, anélkül nem megy.
2009. dec. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat,és nagyon hasznosak voltam!Megfogadom őket!:)
2009. dec. 11. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!