Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hátrányos következménye...

Milyen hátrányos következményei lehetnek ha ivartalanitjuk a kutyámat?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Egy kicsit hajlamosabb lehet hízásra, de ezt ki lehet védeni megfelelő táplálással és rendszeres mozgatással és az altatásnak is van némi kockázata, de ezek elhanyagolhatóak az ivartalanítás előnyeihez képest.
2009. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tapasztalt orvos végzi a műtétet, akkor lehetnek bajok, ezért tanácsos olyan orvossal csináltatni, akinek nagy gyakorlata van, kifejezetten az ivartalanításban. Egyébként az én kutyámon csak előnyét tapasztaltam. Egyáltalán nem hízott el és sokkal nyugodtabb is. De ugyanolyan játékos maradt és a dominanciájából sem vett vissza a műtét. :D Másfél évesen lett ivartalanítva és szuka.

Én nagyon örülök, hogy megcsináltattam neki, sokkal jobb így neki is és nekem is, csak javunkra szolgált. :)

Nincs tüzelés -> nincs vérzés, nincs hormonális alapú hangulat ingadozás, nincs álvemhesség, nem kell kerülni a kan kutyákat és nem kell lesben figyelni, nehogy baj legyen, nyugodtan vihetem mindig kutyák közé, nem zavarom sem azokat a gazdikat, akiknek kanjuk van, sem a kan kutyák nem vesznek így össze és az enyémet sem kell féltenem az udvarlóktól és a riválisoktól. :)

És nem kell attól félnem, hogy a kutyám gennyes méhgyulladást kap majd vagy méhdaganata legyen. Ha csak ezeket nézem, már megérte!

2009. dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tapasztaltam semmiféle hártányt. (Szuka kutyám van, 7 hónaposan lett ivartalanítva.) Nem tüzelt így egyszer sem. Nem hízott meg, nem lett inkontinens, semmi ilyesmi.


A műtét és az altatás kockázatától féltünk mi is de nem lett semmi baj. Őszintén szólva én még nem is hallottam olyan, hogy valaki kutyája nem ébredt volna föl, vagy műhibát követtek volna el műtét közben.


Szukánál ez nagy hasi műtét, elég nagy sebbel. Ennek ellenére 22-24 órával a kutya ugyanúgy ugrabugrált, mintha mi sem történt volna. (Mi meg majd' infarktust kaptunk, hogy nem vigyáz a sebére.) Picit begyulladt neki a sebe, mert a gallér ellenére tudott úgy csavarodni, hogy elérje, meg az első wc-zés után földre feküdt, nem sokat foglalkozott a sebbel. Erre kapott gyulladásgátló szurit és szépen rendbejött.


Szóval nálunk az összes "hátrányos következmény" egy pici helyi gyulladás volt. Továbbra is azt mondom, hogy az előnyök és a kockázatok (szerintem ez jobb szó, mint a hátrány) abszolút nincsenek azonos mennnyiségben.

2009. dec. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes, és biztató válaszokat!
2009. dec. 10. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Semmilyen. Az tényleg fontos, hogy jó doki végezze, de jó doki egyébként is kell, mert hülyeség rossz dokihoz járni. Egyetlen hátránnyal találkoztam, ami nem az ivartalanítás közvetlen következménye, hanem inkább a bunkó gazdik neveletlen kutyáinak rossz viselkedése. Elég sokszor fognak neki meghágni a kutyámat, de ez ivartalanítás előtt is műsoron volt, csak most gyakoribb. Szerintem nem megengedhető egy kutyának az ilyen viselkedés, a gazdik szerint meg vicces. Nem baj, egyszer már csak beköszönt kishazánkba is az európai állattartó kultúra...csak győzzük kivárni!
2009. dec. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!