Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerüljük ilyenkor a kutyákat,...

Kerüljük ilyenkor a kutyákat, vagy nem (dominanciaharc)?

Figyelt kérdés

Most kezd felnőni a kutyám, 1 éves és 2 hónapos, keverék, egyelőre (holnapig) ivaros kan. Eddig a legtöbb kutyával kijött, ha nem volt szimpi, szimplán elkerülte őket. Most elkezdett visszaharcolni, ezért vannak nagyfiús harcok (sérülés nincs, ezek a dominanciáról szólnak). Érdemes hagyni, hogy lerendezze ezeket? Tiltom, de akkor meg őt kergetik meg, ami nem tesz jót az önbecsülésének. Ha ő nem is harcol vissza a tiltás ellenére, attól még az ellenfele van hogy beleköt, hiába kerülné el ő a helyzetet.

El fog "múlni" ez valaha? Jövő héten megyünk vissza a kutyasuliba, majd ha begyógyult a seb, addig persze betartatom vele a szabályokat, velem szemben megadó.

Ti mit tennétek ezzel a kamasz kutyával?

Elkerülni a kutyákat, vagy tiltani a domináns fellépést?



2014. febr. 20. 20:32
1 2
 1/14 sippara ***** válasza:
100%
Van egy bizonyos pont, ameddig játsszák le, persze, de ha túlmegy a szájkaratén, én tiltom a sajátomat, és a másikat is, ha a gazdája nem veszi észre magát.
2014. febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Én, ha látom, hogy jólnevelt, szocializált kutyáról van szó, aki nem fogja bántani, akkor hagyom. De nálunk még olyan nem történt, hogy az én kutyám provokálja a másikat, ezt nem engedem, tehát nem tudom akkor mit tennék. Mindig a másik kezdte. Szerintem nem normális, hogyha a kutya minden "kutyás" viselkedését megpróbáljuk elfojtani.
2014. febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja oigen, és ha a másik kutya viselkedése nagyon nem tetszik, akkor én igenis elkergetem. Alapvető lenne, hogy a gazdája figyeljen arra, hogy másokat ne zavarjon.
2014. febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szóval a szájkarate ok? Szerintem se jó, hogy állandóan stresszelem a kutyát, hogy tiltom, de neki meg hagynia kéne magát, most is pár másodperc hörgés volt az egész, a sérüléstől nagyon távol álltunk.

Ez (szerintem) a kamasz korszak miatt is van (plusz ivarérés). Akiknek idősebb kutyája van: nektek kevesebb lett a fight, amikor már úgymond benőtt a feje lágya?

2014. febr. 20. 20:53
 5/14 A kérdező kommentje:
Most én voltam a hülye, azt hittem egy érdeklődő nagyon fiatal kutya, de valószínűleg az is 1 év körül volt, rádáasul kan, ráadásul domináns, már nem láttam melyik kezdte előbb, de az alapbeállás mindkettőnél megvolt.
2014. febr. 20. 20:54
 6/14 sippara ***** válasza:
Hát megszenvedtünk vele, az biztos :) de most már nagyon ritka a konkrét dominanciaharc (2,5 éves, 8 hónapos kora óta van nálam), ha mégis van, azt mindig a másik kezdi (mondjuk az enyémet sem kell félteni, pózolásból továbbra sincs hiány). A kamaszkor ilyen, türelem, következetesség, ki kell bírni :)
2014. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem a legfiatalabb kutyám is már 6, és fordítva mondanám. Sosem tapasztaltam, hogy csak azért összekaptak volna mert, hogy "kamasz" az enyém. Egyszerűen ilyen néha megesik az életben, bármilyen korban.
2014. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Csak olyan régen volt kamaszkutya a családban (11 évvel ezelőtt), szóval nálam ez első:))

Félek, hogy a gazdik meg a kutyasuliban úgy néznek rám mint valami nyomira, aki nem tudta megnevelni a kutyáját...pedig nekem működik a kutya (ha meg próbálkozik, azért kap)

2014. febr. 20. 21:01
 9/14 A kérdező kommentje:
És az eredeti kérdés: kerüljük ilyenkor a kutyákat?
2014. febr. 20. 21:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem kistestű kutyám van, ivaros kan, 6 éves. Ő is szereti a "szájkaratét" :D Én mindig rászólok HA ő kezdi. Illetve ha nem ő kezdi, akkor a legtöbb esetben csendbe marad, és csak olyan kutyákkal nagy a szája akiktől nem tart :D Ismerem már a lakótelep kutyáit, és ha olyan kutya jön akit nem szeret, akkor kikerüljük. De pl. van egy Galacsin nevű kutyus, akivel ki nem állják egymást akkor ha pórázon van mindkét kutya, viszont póráz nélkül semmi probléma nincs velük. Szerintem jobb ha kikerülöd az olyan kutyát akivel nem jön ki, főleg akkor ha mindkét kutya hajlamos a dominanciára :)
2014. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!