Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám most tüzel először...

A kiskutyám most tüzel először, és még nem szeretném, hogy kölykei legyenek. Van egy kanom is, aki nagyon is szeretné. A gond, hogy éjjel nappal sír, elviselhetetlenül hangosan a kan, hogy nem lehetnek együtt. Mivel lehetne rajta segíteni?

Figyelt kérdés
A kis, szuka kutyám most tüzel először, a kan már 3 éves. Kerítéshálóval vannak bekerítve, külön-külön, és a kan még láncon is van a biztonság kedvéért. A kan kutyusom teljesen elvesztette az eszét, még sétálni is nehezen hagyja ott a kis barátnőjét, és még séta közben is folyton nyüszög. Elég kellemetlen, hogy az egész faluban az én kutyám nyüszögését lehet hallani éjjel-nappal. Gondoltam rá, hogy a kislány kutyust be kéne zárni valahova zárt helyre, de sajnos nincs rá lehetőség. Mivel tudnám enyhíteni a helyzetet?
2014. febr. 21. 10:59
1 2 3
 1/30 Firestorm ***** válasza:
90%

Tudod mivel segíthetsz?Ivartalanítással okoska.Láncon tartani szegény kant az ösztönei miatt.

Ha ivartalanítanád azt a szerencsétlen szukát és kant nem lenne ilyen probléma.

Meg mi az,hogy MÉG nem akarsz kölyköket Te szerencsementes???Mi a lótúrót fogsz csinálni a kölykökkel,ha lesz?Vízbe fojtod?Agyon ütöd?Szélnek ereszted őket?

Nincs elég kutya a menhelyeken??Hajrá szaporítsál csak ehhez ért a hozzád hasonló képességű emberek többsége.

2014. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Már az is elég lenne ha a kant ivartalanitanad..
2014. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

El kell vinni a kant ivartalaníttatni, a szukát meg a tüzelése után.

Főleg ha falun laksz, hova fogod elajándékozni ezeket a kölyköket? Ez nem játék, hogy jaj, de aranyosak a kiskutyák, és akkor szaporítsuk őket...nem szabad. Van ott már szerintem elég kutya.


Milyen fajta kutyáid vannak egyáltalán?

2014. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%
A kant akár most is ivartalaníttathatod (bár idő, mire kiürülnek a hormonok, tehát most ettől hirtelen nem lenne jobb), a szukát meg külön lehet zárni akár úgy is, ahogy a tenyésztők java része csinálja: be kell vinni a lakásba. Azután ha vége a tüzelésnek, őt is lehet ivartalaníttatni.
2014. febr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%
Enyhíteni a helyzetet ivartalanítással tudod. Amúgy számíthatsz majd vendégekre a szukádnál a falu legrámenősebb kanjai személyében. A drótháló kb semmi védelem ilyenkor.
2014. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Firestorm ***** válasza:
92%
Az lesz a szép mikor a kanok átszöknek és szegény ottani kant szétkapják,hiszen a legkeményebb kutya hághatja csak meg a szukát.
2014. febr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Ez most komoly?

Hol olvasta bárki, hogy nem akarok kiskutyákat?

A kan kutyát amúgy se nagy kínzás láncon tartani, mert 2 naponta 30-40km utat tesz meg bicikli mellett futva, autó gumit húzva, és van póráz nélkül is sétáláskor. A láncot elfogadja, soha se tépi, és bármilyen hihetetlen, önként jön oda, hogy megkössem. Nem értem, miért rögeszme mindenkinél, hogy a lánc önmagában kínzás. Tanítva is van naponta 30 percet, és örömmel végzi a feladatát. Bárki ha látja, egyből látja, hogy igen szép, erőteljes, és megfelelően foglalkoztatott kutya.


Amúgy fajtiszta malamutok.

Igen is akarok majd tőlük kölyköket.

Nem tudom, milyen állatbaráti szeretetből akarnátok egy kölyökkutyától kis kölyköket.

A malamutok 2 éves korukra érik el azt a kort, hogy fizikailag ne terhelje meg végzetesen egy alom kihordása.

Egy ilyen korai alom akár végleg eltorzíthatja a csontozatát, és izomzata se a megfelelő képpen fejlődne.


Az az állatkínzó, aki egy éppen tüzelni kezdő, ránézésre is kiskutyát fedeztetésre enged.


Akit nem győztem meg, annak nem kérem a válaszait.


A kérdés továbbra is az, hogy mit csináljak velük, hogy ne legyen olyan lármás a kan?

2014. febr. 21. 11:47
 8/30 anonim ***** válasza:
78%
És az ottani kan még védekezni sem tud, mert láncon van :(
2014. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Idegen kutyák eddig nem mertek a közelébe jönni.

Amúgy meg nem csak sima drótháló van, azon még az én kutyám is kiszökne... csak nem akartam teljes mértékben részletezni, hogy mennyire vannak körülvéve, mert elég terjedelmes lenne a kérdés felvetés, ha minden körülményt felsorolnék

2014. febr. 21. 11:50
 10/30 anonim ***** válasza:
92%
Ceszdmeg, modtuk már! Vidd be a szukát a lakásba!
2014. febr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!