Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viseltétek a kutyátok...

Hogy viseltétek a kutyátok végső elaltatását?

Figyelt kérdés

Megállapodtunk a kutyámmal, hogy jelez, ha elég volt neki és úgy érzem ez az idő eljött sajnos. Öreg és beteg, már nem kutyához méltó az élete. Két napja érzem azt, hogy feladta és nem akar már tovább harcolni. Csak néz rám nagy boci szemekkel, az én szívem pedig majd megszakad. Felhívtam a dokinkat, hétfőn vár minket, vagy kijön, reggel megbeszéljük.

Tudom, hogy neki így lesz a legjobb, de ő az első kutyusom és amióta tudom, hogy vége, folyamatosan csak ülök mellette és zokogok. Tudom, hogy ez hétfőn sem lesz máshogy, már szabit is kivettem aznapra. Képtelen lennék bemenni dolgozni.

Egy állatorvos mennyire van hozzászokva ilyen pillanatokban a könnyekhez? Kibírta itt valaki ezt a procedúrát sírás nélkül? Mindenképpen ott akarok lenni mellette és elköszönni tőle, az utolsó pillanatig simogatni a buksiját és anyu is biztosan eljön velünk, de mindketten borzasztóan ki fogunk borulni úgy érzem.



2014. febr. 22. 00:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a ti válaszaitokat is. Én is őrlődöm, hogy jó döntés-e. Egésznap ülök mellette sírva és próbálok kierőszakolni belőle valami jelet, hogy mi is lenne számára a jobb. Nagyon azt érzem, hogy nem akar tovább így élni és tudom, hogy ez is lenne a helyes döntés, de piszkosul nehéz.

Szeretnénk itthon eltemetni, úgyhogy ebben akkor megfogadom a tanácsotokat és megkérem a dokit, hogy jöjjön ő. A rendelőjébe úgysem szeretett bemenni soha.

Látom rajta hogy szenved, de nagyon nehéz kimondani a végítéletet. Igyekszek mellette nem zokogni, hogy ne érezze mennyire ki vagyok bukva, ne viselje ez is meg, van elég baja, de a pityergés napok óta állandó mellette. Nem tudom hogy fogom tudni összeszedni magamat hétfőre, hogy ne roppanjak össze mellette.

Sokan mondják, hogy egyfajta megkönnyebbülés a gazdinak is, ahogy látja, hogy a szenvedő kutyából elszáll az élet, de ezt most egyelőre nehezen tudom elképzelni.

2014. febr. 22. 14:37
 12/15 Firestorm ***** válasza:
Nem az a megkönnyebbülés,hanem az,hogy segítesz rajta,hogy ne szenvedjen tovább,hogy tudod,hogy innentől már nem fog semmi fájni neki.Ez már számára nem élet sajnos,nagyon nehéz a döntés,de Te az Ő érdekeit nézed és ez a legjobb megoldás számára sajnos,hogy segíthess.Nekem hazafelé folyamatosan jöttek az emlékek az első naptól ahogy idekerült az utolsó napig,hogy mi mindenen mentünk keresztül milyen élete volt mellettünk,ahogy a virgonc kiskutyából egy felnőtt erős kutya lett és a végére egy szenvedő,gyenge idős kutyus.Tudtam,hogy helyes volt a döntésem,onnantól,hogy elaludt neki már nem volt nehéz az élet,hanem nekünk lettek súlyosabbak a napjaink.
2014. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amikor kiderült, hogy a kutyánkon nem lehet segíteni és csak napjai vannak hátra, tudtuk, hogy eljön a pillanat a következő napokban, amikor nekünk kell kimondani, hogy vége. Lehet, hogy enélkül még néhány napig élt volna, de az már nem élet lett volna.

Volt (van) egy ismerősünk, akinek úgy éreztem, szólnom kell, mert nagyon szerette. Elmentem hozzá és kértem, ha úgy érzi, jöjjön be elbúcsúzni. Ő egy magas, nagydarab férfi. Bejött, lefeküdt a kutya mellé a szőnyegre és csendesen hullottak a könnyei. Na, ezért sem kell Neked tartanod magad. Sírj nyugodtan, még egy erős férfi is könnyezett, pedig nem is az ő kutyája volt. De nem szeretek róla múlt időben beszélni. Ő mindig a mi kutyánk marad és hinni akarom, hogy találkozunk még. <3

2014. febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom!

Ahogy olvastam ezt a kérdést elkezdtem pityeregni és beleképzeltem magam a helyzetbe. Nekem egy 1 éves vizslám van és...

2014. febr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Van mellette egy 3 éves kutyusunk is és az ő reakciójától is nagyon félek. Neki ő az "atyaúristen", a menedék, akihez lehet futni, hozzá lehet bújni. Ő vigasztalta az első éjszakáján, amikor hozzánk került kölyökként és sírt a mami után, vele futottak hatalmasokat a közeli erdőben. Gyakorlatilag mindent együtt csináltak. Családi házban élünk, éjszaka kint alszanak, a garázsba szabad bejárásuk van kutyaajtón. Az öreg kutyusom hiánya mellett leginkább az fog kiborítani majd azt hiszem, ahogy ő keresi... :( Vagy éppen a szívem szakad meg éjszakánként, hogy milyen lehet neki egyedül odakint.
2014. febr. 22. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!