Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhes lehet a kiskutyám?

Vemhes lehet a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam felelőtlen kutyatartó, de ezt mindig megfogom bánni.. Elutaztam a párommal 2 hétre, addig egy ismerősünkre bíztuk a két kutyánkat.. Csakhogy a szukánk pont az ismerősömnél tüzelt életében először.. Nyomatékosítottam benne, hogy ha teheti zárja külön őket.. nem érdekelte, együtt voltak végig.. mondván a kicsi kan úgyse éri fel a szukát.. Hétfőn viszem orvoshoz, mivel első tüzelés után szeretném ivartalaníttatni. Mit gondoltok, a szuka vajon le feküdhetett e a kannak? Van rá esély, hogy vemhes lett? És ha igen, van lehetőség abortuszra vagy esetleg ivartalanításra? Előre is köszönöm a válaszokat.
2014. febr. 22. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van rá lehetőség, mivel ha a szuka fogadóképes volt, akkor mindent megtett ő is a közösülés érdekében. Ilyenkor ha a szuka nagyobb akkor lefekszik a kannak, hogy az hozzáférjen. Az ismerősöd helyében biztos nem kerülnék a szemed elé, mert iszonyú felelőtlen volt. Ha felelősséget vállalok egy állatért, akkor azt normálisan csinálom. Te meg ivartalaníthattad volna az első tüzelés előtt is, bár megértem azt is aki nem teszi mert sok a tévhit, holott nem egy szukát ismerek akit kicsi korban ivartalanítottak és standarden belül maradt, normális, gyönyörű kutyák lettek.

Ha a kutyád vemhes lett, ugyanúgy van lehetőség ivartalanítani az utolsó napig akár, de jó lenne minél hamarabb.

2014. febr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ :)
2014. febr. 22. 11:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán lehet. Ez meg milyen hüölyeség, hogy a kicsi kan úgyse éri fel a szukát. Nekünk volt tacskó-németjuhász keverék kutyánk, úgy hogy a németjuhász volt az anyuka.
2014. febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet vemhesen is ivartalaníttatni,úgyhogy akkora baj nincs.
2014. febr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
82%
Semmi gond, mindenképp megy a műtőasztalra, tovább nem lesz fejfájás miatta.
2014. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hidd el egy kistestű kan és egy nagytestű szuka is tud párosodni. Egy ismerősöm mesélte hogyan: a szuka lefekszik a kan meg befedezi. Szerencsére csak egy kutyus született és remek helyen van most. Vidd el állatorvoshoz, a vemhes lett a kutyát végezhetnek rajta abortuszt. A kant miért nem esett már át az ivartalanításon?
2014. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mert egyidősek, kan picit fiatalabb.. ő is most lett ivarérett.. De mindkettejük ivartalanítva lesz.


Köszönöm a válaszokat.

2014. febr. 22. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!