Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek vemhes a kiskutyám...

Szerintetek vemhes a kiskutyám? Hozzáértő szakemberek válaszát nagyon várom.

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy 1 éves Beagle kiskutyám.kis kutyámnak most vt az első tüzelése ami másfél hete fejeződött be.A kutyust nem vittők táraságba egyedül 2x ahol vt két kan kutya de figyeltünk rá talán 1-2 percre vt egyedül hagyva,nem többre!azután a kertben vt.Viszont msot vettük észre h kicsi nagyobbak lettek a csecsbimbói.Én azal magyaráztam h hát nem lehet vemehs,mert nem nő a hasa ,eg bizots csak azért dagadt emg egy kicsit neki a bimbója,mert elérte az ivarérett kort.Szerintetek?
2010. dec. 20. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:

ha összeragadt másik kutyával, akkor lesznek, ha ilyen nem volt akkor nem.. amúgy ha összeragadtak volna, az nem fél percig tart.

lehet álvemhes is

[link]

2010. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
itt az ideje dokihoz vinni és ivartalaníttatni
2010. dec. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy álvemhes...

Mert nekünk is volt ilyen, hogy a kutyusnak nőttek a cicijei és még tej is jött és az orvos azt mondta asszem, hogy nem szabad nyomkodni, mert akkor tovább termelődni, és csak naponta 1x nézzük meg, hogy még jön-e belőle tej...

Szóval ez is lehet...

2010. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztosat orvos tud mondani, vagy még 7 és fél hét és kiderül.
2010. dec. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csecsbimbó? :D Az emlő jobban hangzik:)

Egyébként álvemhesség még nem lehet, az akkor jelentkezik, amikor a tüzelést követően eljönne az ellés valós ideje. Tehát olyan 2 hónappal a tüzelés után.


Ha a kutyád vemhes lett, akkor a hasán azt még úgysem látod. Az orvos is csak 1 hónappal később tudja kitapogatni, hogy vannak e benne kölykök.


Szerintem egyszerűen a tüzelés miatt duzzadtak meg egy kicsit az emlői.

De én biztosan ivartalaníttatnám, mert ő még fiatal az elléshez. Akik kutyát tenyésztenek, azok a 3-4. tüzelés előtt nem is fedeztetik a szuka kutyáikat, mert akkor még "gyerek"

Arról nem is beszélve, hogy a beagle viszonylag kis testű, és ha valamelyik kan kutya mégis befedezte, amelyik nagyobb testű, akkor annak a vemhességnek/ellésnek nem lesz jó vége, mert lehet, hogy nem fogja bírni megszülni a kölyköket.

Remélem tudtam segíteni.

2010. dec. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen!ma már el is vittem orvoshoz!úgy néz ki h nincs kölyke,csak az ivarérettség miatt van. de köszönöm!
2010. dec. 21. 10:09
 7/9 anonim ***** válasza:

a hozzáértő szakemberek ??

a sok dilettáns ölebtartóra gondolsz ,aki elsősorban írják a kérdéseket a " kutyuskájukról ?"

esetleg a kutyához értő hobbi kutyásokról, vagy a profi kutyakiképzőkre ??

mert tudod, a profi kiképzők, már régen nem olvassák ezeket a kérdéseket , mert megunták a sok hülye elkényeztetett magát kutyagazdának tartott ember , barom kérdését:):):)

egy kis tanulással,utánjárással, az ember sok-sok információt megszerezhet a kutyákról.

ezt tanulásnak hívják.

1 éves kutya gazdiként a minimum,hogy az ilyen jellegű kérdésekre alapból tudni kéne a választ !!

2010. dec. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Inkább kérdezzenek a kutyatartók. A tisztelt "kiképzők" pedig ereszkedjenek le a pór néphez, ha valóban a kutya a szemükben az első .Már, aki egyáltalán ír ide. Senki nem születik azonnal kutyásnak. Főleg a mai korban, amikor teljesen más a kutyatartás , mint pár évtizeddel ezelőtt.

Ezerszer egy kérdés leírása, mint a nemtudásból eredő rossz tett.

2010. dec. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is "ölebtartó" vagyok, de nem dilettáns. Attól még, mert yorkshire terrierem van, ismerem a kutyatartás-, nevelés csínját-bínját.


És azt gondolom, hogy a legésszerűbb választ adtam a kérdésre. És nem neheztelek a kérdezőre, mert ő legalább kérdez, és szeretné megelőzni, hogy a kutyájának valami baja essen.

Senki nem úgy születik, hogy ért a kutyákhoz, és tudja, hogy mit jelent a felelős állattartás. A legtöbben "menet közben" tanulnak bele ezekbe a dolgokba.

2010. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!