Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálta ezt és mi a...

Miért csinálta ezt és mi a teendő ilyenkor? (Behívás. )

Figyelt kérdés
A szomszéd tanyán élő kutyát viszem időnként sétálni. Egy éves kutya, láncon van tartva. Kb egy hónapja foglalkozom vele, de sajnos nem tudom minden nap vinni, mert elég messze laknak. Legutóbbi sétán már úgy gondoltam, hogy eléggé ragaszkodik ahhoz, hogy elengedjem. Úgy engedtem szabadon, hogy a láncát húzta maga után, így azért végig érezte, hogy kontroll alatt van. Nagyon szépen jött, bár volt párszor, hogy megállt és nem jött, de amikor látta, hogy nem megyek vissza érte, akkor sprintelt hozzám. Ma elvittem egy hosszú túrára. Most már nem is tettem rá semmit, teljesen szabadon jött. Gyönyörűen be tudtam hívni, jött mellettem, bár egy párszor most is eljátszotta, hogy megállt és nem jött, csak mikor már messze voltam, akkor persze rohant vigyorgó pofával. Aztán a vége felé kezdte azt, hogy amikor hívtam, akkor elrohant mellettem, nyilvánvalóan azt akarta, hogy kergessem, amit nem tettem meg, hanem megálltam és vártam. Működött, vissza is jött szépen. Aztán már közel jártunk az otthonához, amikor hívott játékra. Birkóztunk egy kicsit, majd hívott kergetőzni. Nem kergettem, erre elrohant. Most viszont már baromi messzire, nem is láttam, hol van. Szóltam neki, üvöltöttem, nem reagált. Bevallom, utánaszaladtam, hogy legalább a dombtetőről lássam. Aztán egy idő után magától megfordult és visszajött. Arra tippelek, hogy a fáradtságtól lehetett kicsit gyogyós a végére, lehetséges? Meg persze azt is próbálgatta, meddig mehet el velem szemben. Mit lehet ilyenkor tenni és mit tegyek, hogy ne ismétlődjön meg?
2014. febr. 22. 18:00
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem most nem lehet kutyám, de nagyon hiányzik a kutyázás. Ezért foglalkozom vele.:) A kajára én is gondoltam, de mivel egész nap előtte van a kaja, nem lehet vele motiválni.
2014. febr. 27. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!