Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő allergiás vakarózá...

Mi a teendő allergiás vakarózás esetén?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittük, bűzmirigy probléma miatt vakarózik a kutyám. 3 hetente nyomja az orvos, magától nem ürül (pedig a széklet jó), de újabban nyomás után is viszket a háta, faroktöve, lába. A doki azt mondta, allergiás lehet valamire.

Mihez kezdjünk, zárjuk ki az ételallergiát először? Hogy javasolt nekilátni? Olvastam, hogy egy fajta fehérjeforrást és egy fajta szénhidrátforrást kell adni (12 hétig?), majd fokozatosan tesztelni, hogy mire reagál a kutya vakarózással. Van köztetek olyan, aki csinált már ilyet és jutott is valamire?


Lazacos Pro Plan Sensitive-et eszik, semmi mást, illetve orvosi javaslatra fog kapni Omega 3 halolajat. Ha tápot javasolnátok, kb. 1000 Ft/kg fölé sajnos nem tudok menni hosszútávon.



2014. febr. 2. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Nem feltétlen ételre allergiás.Lehet bolhára,öblítőre,mosószerre...

Ha benti kutyus érdemes ezeket is figyelni,hogy mivel mostok,volt-e váltás,mivel érintkezik a kutya...stb.


A kajával nehezebb a dolog.ÁLTALÁBAN gabona és csirke van a háttérben vagy valamilyen adalékanyag.

Próbáljátok meg egy mezei hypoallergén táppal (pl. Brit Care) ha van változás,akkor jó úton jártok.

2014. febr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem lehet a bűzmirigytől úgy is, hogy nyomják. Ha egyszer be van gyulladva és folyamatos gáz van vele, akkor azt kéne megszűntetni, nem nyomkodni ész nélkül, mert attól nem lesz jobb.

Ettől még persze lehet allergia is, nálunk azt mondták, hogy két hétig csak rizs, azalatt elmúlnak a tünetek, ha allergia (kivéve, ha pont a rizs az, de az nem jellemző), aztán lehet hozzápróbálni mindenféle fehérjét, és amivel két hétig nincs gond, az jó. Ha valamire reagál, akkor megint két hét várakozás, addig eheti azt, ami addig jó volt, és lehet tovább próbálgatni. Végigjátszottuk, de kiderült, hogy valami pollenre allergiás a kutya, úgyhogy tök hiába volt :D

2014. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szuper! :)

A pollenallergia hogy derült ki, csináltattál tesztet?


Azt mondta a doki is, hogy tulajdonképpen bármire lehet allergiás a portól kezdve az emberi hámszövetig, de ezeket nem tudom kizárni.


A bűzmirigyet rábíztam, eléggé érti a dolgát, jól felszerelt állatkórházban dolgozik, nemegy irtózatos állapotban lévő mentett kutyát kezel, szóval ha lenne valami gáz a bűzmirigyével, biztosan látná és szólna.


A hipoallergén tápokkal azért nem szimpatizálok, mert annyi minden van bennük, elég kicsi az esély, hogy pont az nincs, amire allergiás. Én is úgy tudom, hogy sokszor a csirke a ludas (vagy amivel a szegény csirkéket kezelik, hogy kibírják vágásig) és pl. a Brit Care hypoallergén tápjában is van baromfizsír. Ezért szeretném egyenként bevezetni az összetevőket, hogy rájöjjek, mi okozza, de annyira macerásnak tűnik, plusz ha kezdetnek két hétig csak rizset kap eléggé össze is fog esni gondolom.

2014. febr. 2. 19:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Ősszel magától elmúlt, majd következő tavasszal megint előjött, ebből gondoljuk, hogy pollen lehet :) Asszem kapott is rá valami gyógyszert (anyós kutyája, ezért nem tudom biztosan), hogy ha már nagyon durva, akkor adják neki, de általában nem vészes szerencsére.
2014. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk csirke és búza-kukorica allergiás kutyánk eszi a Brit Care bárányos tápját.Semmi baja nincs tőle.Pedig próbálkoztunk előtte Pro Plan,Acana,Happy Dog és Brit Prémiummal tápokkal,mindegyiktől vakarózott.

A Brit Care bevált.

2014. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is folyton vakarózott a kutyánk. Atkás is volt szegény. Kapott injekciókat, 4 naponta kezeltük Tak-tik-kal, de nem gyógyult meg igazán.

Ekkor gondolt az orvos ételallergiára.

4 hétig csak főtt krumplival kellett (volna) etetni, utána próbálgatni a kajákat. 6 napig bírtuk, visszavittük az állatorvoshoz, hogy csináltassa meg az ételallergia tesztet. Allergiás élesztőre (erre nagyon és sok tápban van élesztő), tejre, paradicsomra és krumplira.

2014. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne kipróbálni a nyerset, mert sok kutya amíg vakarózik a csirkés táptól, egy valódi csirkétől már semmi baja. Főleg amíg a kiváltó okot keresitek addig talán érdemesebb lenne. Mondjuk a leggyorsabb az allergiavizsgálat, de nem kevés pénz. Múltkor amíg vártunk a dokinál nézegettem az árlistát, és 50-55 ezer volt.
2014. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rettentő drága...

De tudjátok, mi történt? Tegnap előtt ürítették a bűzmirigyét és azóta csak egyszer-kétszer dörgölte a hátsóját az ágynak (mert a faroktöve, háta szokott viszketni), szóval nagyon bízom benne, hogy mégsem allergia, "csak" bűzmirigy. Mától kapja a halolajat is, úgyhogy egyelőre várok ezzel az amúgy is kétes kimenetelű diétával.

2014. febr. 4. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!