Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire szívtelenek az...

Miért ennyire szívtelenek az emberek? Hogyan lehetne ezt megállítani?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kutyusokat, nekem is van 2.

Néha felnézek az apródra kiváncssiságból.. de megfogadtam, hogy többet nem fogok..

Hogy van szíve valakinek eladni 2× elletett szukáját? Vagy 3,4,5,6 éves .. vagy akár vemhes kutyáját. Komolyan nem fér a fejembe.

pl 1.. 1000 közül

[link]


Hogyan lehetne ezt megállítani? Komoly válaszokat várok.

Nagyon sajnálom őket :(


2014. febr. 22. 19:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hatos válaszát nem törölték, de aki egyből ugyanilyen hangnemben visszaválaszolt neki azt azonnal törölni kellett. Nem értem.. Na mindegy
2014. febr. 22. 20:13
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és aki malacot vagy csirkét tart társállatnak, azok kampányolhatnak az ő életükért is. Mellesleg nem véletlen nem bunkóval verik fejbe a malacot és nem földhözcsapják a csirkét vágás előtt, meg egy erdőt sem gyújthatsz fel (elvileg) büntetlenül.

Mellesleg: ha bevállalod, hogy kutyát tartasz, akkor az igényeinek megfelelő (legalább elégséges) körülmények közt vagy köteles tartani. Ugyanúgy, mint a disznót vagy a csirkét, de sorolhatnám a díszmadarakat, a rágcsálókat, akármit.Hiszed vagy sem, a gyereket is. A gyerekedet sem ketrecben tartod és ropival eteted, mikor hazahozod a kórházból, mert felelős vagy érte.

Saját szubjektív döntésed az állattartás, akárcsak a gyermekvállalás. Egyik sem kis felelősség (és csak hogy passzoljon a kérdéshez) ezek az emberek ezt nem látják be, ugyanis kishazánk mentalitásába az sem fér bele, hogy a szomszéddal (tisztelet a kivételnek) normálisan kommunikáljon. Vagy akárkivel...

Én bevállalom, pontozzatok le, nem érdekel: a macskám különb életet él, mint nagyon sok gyerek és uez igaz a kutyáimra is. Miért? mert felelősséget vállaltam értük. Ha egyszer arra vetemednék, hogy ezt az aberrált társadalmat szaporítsam tovább, ugyanígy erőmön felül teljesítenék a gyerekemért. Miért? Mert én akartam, így kötelességem minden tőlem telhetőt megadni neki.

Egyébként ezeknek az embereknek tuti nem volt gyerekszobájuk és sajnos megállítani sem lehet őket (legalábbis nem a közeljövőben)... Úgy tudják eladni ezeket a szerencsétleneket, hogy nincs kötődés... mert csak az állatot és nem a társat látják bennük... Ugyan olyn, mintha a 2szer szült feleségét cserélné újabbra, vagy a lusta és csúnya 5éves kislányát szebbre és dolgosabbra...

2014. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Mennyire igaz :(

Csak tudod az a legszomorúbb az egészben, hogy 3 év alatt nem alakult ki ezekben az emberekben a kötődés. És még volt szíve, 2× elletni is.. :(

2014. febr. 22. 20:24
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
És az hova tartozik, amikor a családapa nagy szerelemben akár 3 gyermeket is vállal a feleségével, aztán jön egy gondolat, és a papa lelép. Otthagyva szeretett feleséget, gyerekeket, egy újért. És jöhet a kérdés, hogy volt szíve lecserélni?
2014. febr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Az ilyen nem ember.. de hál istennek az ilyen szerintem elég ritka, hogy a családját otthagyja egy újért.
2014. febr. 22. 20:53
 16/19 anonim ***** válasza:
Néha én is kínzom magam az apróddal, főleg amikor alacsony a vérnyomásom, rögtön elmúlik a probléma. A "kedvenceim" amikor le se tudja írni a fajta nevét, amit hirdet, de nem probléma, mert nem is hasonlít a fajtára.
2014. febr. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
37%

Engem is ki tud borítani az emberek ilyesfajta hozzáállása.

Régen vettünk csirkéket, olyan elhatározással, hogy házi csirke hús, de jó lesz.

Persze kis napos csibe korukban vettük meg őket,de ha nem így vettük volna is ugyan ez lett volna a vége.

Mindennap mentem ki hozzájuk, megnéztem mi van velük, úgy követtek, mintha az anyjuk lennék, csak azért képes voltam felásni a fél kertet,mert a csirkék ilyenkor körém gyűltek, és rendesen várták,hogy kifordítsak a földből egy gilisztát. Ha kiástam egy gilisztát, rárontottak, egymást kergetve befalták, és jöttek vissza várni. Annyira jópofák voltak :D

És, azok a csirkék, akiket levágásra vettünk, szépen sorban kaptak egy kedves kis nevet,amire állítom, hogy hallgattak, és persze annyira meglettek szeretve, hogy mind a 20 több, mint 10 évesen végelgyengülésben halt meg, és a húsuk helyett a tojásukért lettek tartva.

Aztán kitaláltuk, hogy vegyünk disznót is, persze kicsi malac korában,de azt már nem mertük bevállalni,mert nem tudjuk hány évig él egy disznó :)

pedig ezek "csak" haszonállatok.

A kutyáim is olyan becsben vannak tartva,hogy sokan mondták már,hogy lennének kutyák nálam.

És nem elkényeztetésre kell ezalatt gondolni, mert igényesen van velük foglalkozva, sport,dogdancing, engedelmes, szóval nem csak úgy vannak, mint sok "nagy kutyásnál"

Szerintem az ilyen emberek, akik ilyen oldalakon árulják a kutyáikat,az anyjukat eladnák egy bizonyos összegért...

Ja, és válaszoló,aki a babáját nem tudja altatni.

A babát nem az utcán, a csaholó kutyák előtt kell altatni,hanem otthon, nyugodt környezetben. A kutya dolga,hogy ugasson.

Engem is felettébb idegesít, amikor arra kelek fel,hogy a neveletlen kölykök az ablak alatt trappolnak, sikítoznak, benyúlkálnak a kutyámhoz, mert jajj hát kék a szeme meg kell simogatni, de ha megharapná valamelyik gyereket én lennék a hibás.

Idegesít,hogy az állatokat semmibe veszik,és idegesít, amikor valaki azon van kiakadva,hogy egyeseknek fontosabb a kutya, mint az ember.

Mi is lecarjuk,hogy a te gyereket neked mennyire fontos, kérhetnénk fordítva is? ugyan mi köze bárkinek is ahhoz,hogy kinek mi a fontos. Nehogy már egy idegen mondja meg.

2014. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
57%

Tök igazad van, kedves utolsó. Én néha már rettegek a vendégektől is... Tudjátok, vannak azok a családi barátok, akiknek minden mindegy és hiába szólsz rá, palacsintával tömi a kutyát, meg nekiengedi a kisgyereket a macskának, satöbbi... Utána meg megy a meglepődés ha a cicát a gyerek fejéről kell levakarni meg a kutya borogatja a gyereket vagy éppen nadrágszárnál fogva cibálja végig az udvaron... Én azt vettem észre, hogy az anyukák és a kutyások közt nagyon ritkán van esély vagy kompromisszumra vagy akár csak egy kis megértésre is... engedjen a kutyás, mert az csak egy kutya...

Visszatérve a témához: amíg van piaca és a 15 éves kislánynak cuki extramini csivava, yorkie, akármi kell, addig az ilyen szemét gazembereknek mindig lesz felszívóerő... Sajnos most az a világot éljük, hogy "Boo kutya" kell a kislányoknak és staffi a nagy kemény 17 éves gyíksrácoknak... mert ez a divat, a csapból is ez folyik,viszont kutyát tartani nagyon kevés tud... Én is rendszeresen nézegetem ezeket az oldalakat ás valóban szörnyű... átfogó, országos szintű állattartási ismeretek kellenének, de ugyan hogy is gondolhatnánk ilyenekre, mikor a lakosság ijesztő százaléka funkcionális analfabéta vagy gondot jelent a WC papír, zsebkendő helyes használata...

2014. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Azzal még talán nincs is probléma, hogy csivava, yorki, boo kutyus kell a kislányoknak, a nagymenő tini fiúknak pedig pitbull. Alaposan fel kellene világosítani szerintem őket a kutyatartástól. Még mindig úgy gondolom, hogy egy kiskutya 14 éves kislánynál jobb kezekben van mint egy szaporítónál, akik kiszipolyozzák őket. Ez a legbántóbb és legbosszantóbb az egészben, hogy felnőtt emberekről beszélünk, és képesek tovább adni több éves kutyájukon, pedig gond nélkül tudnák őt gondozni. Kutyafutiban voltam, megismerkedtem ott egy nőcivel, akinek mentett kutyusa volt.. 6× azaz 6× ellették szegényt, emlőit a földön húzta :( KOMOLYAN NEM ÉRTEM MIÉRT LÉTEZNEK EKKORA PATKÁNYOK. Egyébkén egyetértek veletek teljesen és köszönöm a válaszokat.
2014. febr. 23. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!