Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetnek az emberek...

Hogy lehetnek az emberek ennyire szívtelenek?

Figyelt kérdés
Egy üveggyárba voltunk az osztállyal és volt két kutya. Az egyik be volt zárva és nagyon félt az emberektől. A másikat láncra kötötték és megrémült az idegenektől. Mindenki odament simogatni, hogy jajj, de édes meg cuki és annyira megrémült, mert nem szocializálták rendesen, hogy maga alá pisilt és mindenki elhátrált tőle és nevettek(szerintem ez egyáltalán nem volt vicces). Én odamentem hozzá és a többiek körbeálltak. Úgy érezutem, hogy csak én értem meg a kutyát. Engem nagyon hamar a bizalmába fogadott és uttánnam akart jönni, de a lánc nem engedte. Labrador(keverék) volt. Sajnos semmit nem tehettem érte, úgy sajnáltam és legszívesebben megmondtam volna a tulajdonosnak a magamét, de nem akartam, hogy hülyének nézzenek. A barátaimnak persze elmondtam a véleményemet, de nem is érdekelte őke, pedig az egyiknek kutyája is van, de nem sétáltatja és még csak az ült sem tudja. Csak úgy van a kutya. Én megértettem szegény és soha nem tennék ilyet egy kutyával. Már a láncraverés is szörnyű, de a szocializáció hiánya egyszerűen elviselhetetlen.
2010. márc. 7. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van!!!!Szegény kutyusok.Szerintem sem vicces az amin az osztályod dőlt a röhögéstől!
2010. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megvan a véleményem a kutya tartóirtól,és az osztálytársaidról is.Azért jó,hogy ilyen emberek is vannak mint te,akinek vannak érzései. Szegény kutyusokat sajnálom:(
2010. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az iskolás gyerekek nagy része már ilyen. És milyen szörnyű belegondolni, hogy felnőttek lesznek és gyerekeik születnek. Nagyon fájó szívvel mondom, hogy a szegény állatoknak nem sok jót hoz a jövő..

Na meg amit a gyárban művelnek.. Inkább legyen a kutya elkerítve, mint hogy láncra kötve.. Szörnyűség:(..

2010. márc. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az ilyen emberek gyökerek mint azok akik kiröhögték öket.

játszák az eszüket mert társaságba vannak

egykét kiadós csonttörős verés kijárna mindegyiknek

akkor megtanulnák tisztelni az életet

2010. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia! nagy nehezen megtaláltam az interneten amit kerestem!Az érvénybe lépett, vagy nyár elejétől érvénybe lépő kormányrendelet értelmében:


* tilos az aranyhalak gömbakváriumi tartása

* kutya nem tartható tíz négyzetméternél kisebb helyen

* kutyát és macskát ezentúl kötelezően chippel ellátva lehet elajándékozni meg eladni

* és nem tartható négy méternél rövidebb láncon sem

* tilos kutyát állandóan láncra verve tartani!

* tilos a madarakat gömb alapú kalitkában tartani

* az állatkereskedések kalitkáiban legalább 35 cm alapterületű szabad helyet kell egy madárnak biztosítani

* az állatkereskedésben eladott kisállatok mellé kötelező gondozási útmutatóval ellátni az új gazdát

* tilos mosómedvét háziállatként tartani

* mostantól amerikai csíkos mókus sem tartható lakásban

* tilos minden majomféle kereskedelmi forgalomba hozatala és tartása

A szabályok betartását az Állatvédelmi Hatóság ellenőrzi!


Azt tudom biztosan hogy most március elsejétől ezeket akik így tartják a kutyákat felehet jelentei.

de szerintem állatvédő szervezetnek kellene írnod egy levelet hogy mit láttál mekkora helyen tartották a kutyákat, és hogy tudnának e neked segíteni. biztos hogyha nagyon kis helyen tartják és láncon biztos nem hagynák annyiban. egy próbát megér.

2010. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2010. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a legközelebbi állatvédőket keresd fel, ők ilyen esetekben lehet, hogy tudnak segíteni! érdemes lenne, legalább egy próbát megérne!!
2010. márc. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
spha ne érzed maga hülyének amiatt, hogy állatbarát vagy! ha mások emiatt hülyének néznek, az őket minősíti, nem téged! és ha szóvá teszed, lehet, hogy más is melléd áll, aki szintén nem merte magától szóvá tenni! helyi állatvédőket próbálj meg felkeresni, hogy ők mit tanácsolnak, mit lehet ez esetben tenni. Ha tényleg láncon van, talán tudnak valamit tenni (rossz állattartés stb). Drukkolok, ne add fel, lehet, hogy te vagy a reménye annak a kis állatnak!
2010. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Állandóan láncon volt, lehet, hogy csak este engedik ki. A másik kutyát is valószínűleg este engedik ki. Az kb. 8-10nm-en volt.
2010. márc. 8. 19:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszöntelek a való élet előszobájában. Ha jobban körülnézel, akkor észreveszed, emberek is élnek hasonlóan nyomorúan, és ők se érdekelnek jobban senkit. Sőt, igazán a saját érdekükre sem fordítanak az emberek figyelmet.
2010. márc. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!