Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideiglenes befogadója vagyok...

Ideiglenes befogadója vagyok egy kiskutyának. Hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Nem tudni, hogy milyen volt az eddigi élete. Nagyon fél. Aludni sem tud rendesen, mert a legapróbb zajra is felpattan. Az ételt habzsolja.

1 hete van nálam. Egy kicsit javult már a helyzet. Rengeteget simogatom, hogy megtanulja, a kéz nem bánt.

Sokat jutifalizunk is, de egyenlőre csak a kaját látja benne, amit muszáj megszereznie, mert lehet, hogy csak soká kap legközelebb.

Próbáltam tanítgatni. Például az "ül" hallatára (meg kb minden szóra, amit felé intézek, bármilyen hangsúlyban) azt hiszi, hogy leszidom -> remeg, megadja magát.

Viszont, ha kicsit is engedékenyebb vagyok, akkor egyből azt hiszi, hogy ő a főnök.


Ezt értsétek úgy, hogy foglalkoztam már kutyákkal, és alap helyzetben tudom mit kell tenni. De ő egy nagyon félős kutya (ilyennel még nem volt dolgom), akit valószínűleg még sosem simogattak, viszont kézzel tuti ütötték.


Csak kutyák társaságában láttuk feloldódni. Szerintetek örökbe adásnál a kutyás helyet kéne előnyben részesíteni?


Lehetőleg csak hozzáértők írjanak! Köszönöm :)


2014. febr. 22. 23:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
én nem puncsolnék neki, megvárnám amig ő nyit felém. Ha nem piszkálod, elraktározza magában, hogy nincs mitől félnie, és egyre oldottabb lesz. Nem is vinném kutyák közé, nyilván lazább, mert a fajtársaival könnyebben kommunikál, de most az a cél, hogy megtanulja az emberrel is.
2014. febr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek, megértettem! :)
2014. febr. 23. 09:01
 13/14 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy semmi értelme kéztől félő kutyának engedelmességi feladatokat tanítani. Ha be tudod hívni, le tudod tiltani, pórázon sétál, az bőven elég.


Ha kajás, én kipróbálnám a klikkert, szeretné. Hozzá sem kell érned, szólnod, de mégis együtt vagytok, dolgozik a kutya, gondolkodik, örül. Beszélj hozzá sokat (de ne utasítsd, mert neki egy ül parancs (amiről azt sem tudja, micsoda) egy ugyan olyan utasítás, mint egy "takaroggyá' mer' belédrúgok". A simogatást ne eröltesd addig, nem tetszik neki, mert így ez is csak egy kényszer, amit el kell tűrjön. Egy hét nagyon kevés, adj neki egy kis időt és fog majd nyitni feléd.

2014. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A hangokhoz majd hozzászokik, hiszen hangok között él, hallja a tévéből, hallja tőled, hallja mindenhonnan, azzal szerintem különösebben sokat nem kell foglalkozni. Ha csendes típus vagy és otthon sem szokott szólni semmi, akkor szokj rá az énekelgetésre, a csak úgy beszélésre. Észre fogja venni, hogy nem dől össze a világ, ha valaki megszólal.
2014. febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!