Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spánielesek! Ti hogyan gondozz...

Spánielesek! Ti hogyan gondozzátok a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Nyár elején lesz egy cavalier king charles spániel kan kölyökkutyám. Milyen játékok kellenek neki? Milyen gyakran kell fürdetni, karmot vágni, fésülni? Milyen fésűk/kefék kellenek neki? Milyen sampont ajánlotok? Milyen pórázt/hámot/nyakörvet használjak?

2014. febr. 23. 09:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én Angol Cockereztem 14 évig.

Játékot mindenfélét vehetsz neki, csak semmiképpen ne plüsst! A fürdést, karomvágást elvégezte nálunk a kozmetikus (havonta 1-2 alkalommal), olyankor nyíratkoztunk is. Ennél több nemigen kell. Fésűből 2féle otthonra büven elég: egy sűrű és egy egysoros. Hetente egyszer elég kifésülni, kivéve ha szétkócolja magát. Annyi a titka, hogy nem kell hagyni neki, hogy nagyon begubancolódjon, mert utána az halálos.

Önkönnyítésnek: vegyél egy gyerek fülvédőt és ha nagyon nagy sár van kint, tűrd alá a fülét. Hülyén néz ki, de hidd el, jobb, mint otthon kinlódni vele... meg télen a hólabdákkal...

Hámmal vagy nyakörvvel sétáltasd és semmiképpen ne flexi pórázzal, mert akkor soha az életben nem fogod neki megtanítani, hogy lehet szépen is sétálni.

Pórázból meg nyakörvből nem kell semmi extra (ne legyen egyik sem lánc).

Összefoglalva tehát: keress egy jó kozmetikust a külseje miatt, otthon nagyon macerás rendesen megcsinálni és ő majd ad tanácsot, hogy otthon mennyit kecmecelj a kutyus szőrével.

Remélem segítettem! Jó kutyázást!

2014. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!