Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a videóról?

Figyelt kérdés

[link]


E szerint gazdája vagyok a kutyának, nem falkavezére.

Érdekesek az érvek, amiket felhoz. lehetne rajtra vitatkozni évekig...Szerintetek?


2014. febr. 23. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem volt már ebből kérdés, nem is egy, és nagyjából az derült ki, hogy akik egyébként is hisznek az etológusoknak, azok elhiszik, akik meg látták már a bizonyítékát annak, hogy ez hülyeség, azok nem :D
2014. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem mindegy,mik vagyunk,egy a lényeg,működjön.
2014. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Abszolút igaz amit mond. Az utolsóról, hogy megölik a falkavezért, ha visszamegy a táplálékhoz, még soha nem hallottam, kicsit sántít is nekem ez a megfigyelés, de legyen igazuk.

A lényeg, hogy minden igaz amit mondott. Ha ezeket a dolgokat teszed (őrízteted a házat stb.) akkor nem te leszel a falkavezér. De az a kijelentés, hogy semmiképpen nem lehetsz, az nem igaz.

2014. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
A videokendvenc úgy ahogy van egy... Na, inkább nem minősítem. Amúgy szigorúan véve igaza van, mert a kutyák viselkedése sokkal összetetteb. Nem csak falkában tudnak élni, hanem hordában és családban is, de ettől még a falkalétből hozott ösztönös kommunikáció működik náluk. Amúgy meg sokkal egyszerűbb az egységsugarú gazdinak a falkával magyarázni és azt mondani, hogy "legyél te a falkavezér", mint belemenni a kompetenciákba és a család fogalmába. Sok embernek a normális emberi családban való éléssel is problémája van (elég megnézni némelyek gyerekeit vagy házaséletét), nemhogy ha még ebbe egy kutyát is bele kellene illesztenie. Az lenne csak az igazi horda! Szóval akit mélyebben érdekel a téma az úgyis tudja miről van szó, másoknak meg jó lesz a falkavezéresdi is. Mert egyszerű és mert végeredményben működik.
2014. febr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nekem tök mindegy hogy hívják. A lényeg, hogy én irányítom az életünket, mert én vagyok az ember, és a kutya egyedül nem boldogulna a mi válgunkban. Illetve arra sem vágyom, hogy ő ugráltasson engem. Ilyen egyszerű. Tök mindegy mi az, ha a mi boldog életünkhöz használ, akkor használ.

Az etológusokról meg csak annyit, hogy nagyon kedvesek és normálisak, én nyaraltam már velük, mert tesztekre is jártam hozzájuk, de őket inkább az elmélet meg a mások kutyáinak megfigyelése foglalkoztatja. Ami nagyon csicsás, meg érdekes, és jókat lehet róla diskurálni de ezek az elméletek nem fogják neked megmondani, hogy mit csinálj abban a pillatban amikor a kutyádra dobnak egy petárdát vagy egyéb vészhelyzetben. És tuti, hogy nem olyanoktól fogok tanácsot kérni a kutyakiképzésre, akiknek a kutyája meg vissza sem jön hívásra. És hát mit ne mondjak, azon a nyaraláson az etológusok kutyáival volt a legtöbb gond.

2014. febr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja meg arról nem is beszélve, hogy olyan emberre inkább nem néznék fel, aki pl támogatja a szaporítás a saját kis érdekében.
2014. febr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!